Rezultatele 241 - 270 din 1000 (0.396 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Inspectorul sef al ISU Botosani si unul dintre adjuncti se pensioneaza

Sambata, 19 Martie 2016, ora 07:48

Inspectorul sef al ISU Botosani si unul dintre adjuncti se pensioneazaCol. Radu Anton, inspectorul sef al Inspectoratului Judetean pentru Situatii de Urgenta "Nicolae Iorga" al Judetului Botosani, unul dintre cei mai longevivi sefi de la nivel local din cadrul structurilor Ministerului Afacaerilor Interne, se pregateste sa iasa la pensie. Acesta a inaintat conducerii Inspectoratului General pentru Situatii de Urgenta cererea de pensionare, iar in zilele urmatoare ar urma sa fie emis si ordinul, seful ISU Botosani indeplinind conditiile de a iesi la pensie.

Col. Radu Anton paraseste sistemul la varsta de 56 de ani, dupa 10 ani petrecuti la carma Inspectoratului Judetean pentru Situatii de Urgenta Botosani, dupa ce anterior a lucrat tot in cadrul MAI, dar si al MapN.

"Parasesc sistemul in care am lucrat cu satisfactia implinirii. Din punctul meu de vedere, ISU chiar este institutia care a facut reforma si s-a schimbat total dupa 1990. Faceam o comparatie, si daca in anul 2005 cand am venit eu la Botosani erau 298 de interventii, acum sunt peste 7.000 (...) Dupa toti acesti ani petrecuti la ISU, faptul ca sunt toate motivele sa ne uitam in ochi unii la altii si sa ne strangem mana este un lucru foarte important pentru mine. Dupa ce ies la pensie vreau sa fac in continuare munca activa, nu ma vad stand", sustine col. Radu Anton. Mai spune ca si-ar dori sa lucreze tot pentru comunitate, si i-ar place sa faca administratie.

Col. Radu Anton a venit la Botosani la inceputul anului 2005 din Directia Generala de Management Operational a Ministerului ...

Actualitate / stiri Actualitate111 vizite[ Stiri Botosani ]

ASTAZI: FC Botosani - Concordia Chiajna! Vezi cine arbitreaza!

Sambata, 19 Martie 2016, ora 06:56

ASTAZI: FC Botosani - Concordia Chiajna! Vezi cine arbitreaza!FC Botosani si Concordia Chiajna se vor intalni in aceasta seara, incepand cu ora 18:00, intr-un meci din cadrul etapei a III-a a Play-Out-ului.

Meciul de pe stadionul Municipal va fi condus la centru de George Gaman, ajutat de asistentii Mircea Obulet si Alexandru Carei.

In primul meci din Play-Out, din aceasta etapa, CSMS Iasi a pierdut pe teren propriu in fata celor de la FC Voluntari, scor 0-1, care s-au apropiat la un punct de FC Botosani.

Sport / stiri Sport26 vizite[ Stiri Botosani ]

SPORT Debut spectaculos al Campionatului Judetean de MiniFotbal! Independentul Darabani a facut instructie cu Ambulanta Botosani! FOTO, VIDEO

Vineri, 18 Martie 2016, ora 19:22

SPORT Debut spectaculos al Campionatului Judetean de MiniFotbal! Independentul Darabani a facut instructie cu Ambulanta Botosani! FOTO, VIDEOSub marca Federatiei Romane de MiniFotbal, campionatul judetean din Botosani a debutat, vineri dupa-amiaza, pe terenul sintetic de la Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi", acolo unde s-a jucat o singura partida.

Ambulanta Botosani a intalnit formatia Indempendetul Darabani, o echipa formata din jucatorii echipei de Liga a IV-a, Sanatatea Darabani, in timp ce la "ambulantieri" au jucat mai multi tineri, printre care si presedintele CJA Botosani, Ciprian Iovu.

Darabanenii sunt printre favoritii acestui campionat si au facut instructie inca din primul meci, reusind sa invins cu scorul de 5-1 pe cei de la Ambulanta, care au jucat in echipamentul celor de la FC Botosani.

Sambata se vor juca si celelalte meciuri, iar PROGRAMUL il gasiti AICI!

Ambulanta Botosani - Independentul Darabani...1-5 (0-2)

Au marcat: L. Tarnauceanu (30) | V.Costas (7, 22), Halaicu (17,40), Stefanuci (42) .

Arbitri: Valentin Luca si Ciprian Chisalita .

Ambulanta: Ursu - Chiper, L. Tarnauceanu, Ancuta, I. Prodan, A. Botosanean, Ciprian Iovu, Ivanescu, Pomparau, Epure. Antrenor Ovidiu Caia

Independentul: Andrus - Alexandru Stancoschi, Stanca, Stefanuci, Ceica, Halaicu, V. Costas, R. Gucianu, I. Grigoras. Antrenor Tarniceru Ifrim

Sport / stiri Sport13 vizite[ Stiri Botosani ]

Botosanence cu care ne mandrim: Fotomodelul de pe scena Nationalului iesean!

Vineri, 18 Martie 2016, ora 13:51

Botosanence cu care ne mandrim: Fotomodelul de pe scena Nationalului iesean!Este printre putinii tineri absolventi de facultate care ajung sa fie angajati direct la Teatrul National. Tanara speranta a scenei iesene poate fi vazuta si in zona cinematografica, dar si intr-un serial al Pro TV.

Colegii de teatru ii spun, pe scurt, Ada. Tanara actrita in peisajul teatral iesean, Alexandra Lupu a deschis prin talent si perseverenta o usa pe care nu multi absolventi de teatru reusesc sa o deschida: usa Teatrului National "Vasile Alexandri" din Iasi. Aceasta se numara printre putinii tineri care au terminat Facultatea de Teatru si care au fost angajati direct de catre institutia de stat. Din 2013 a jucat in opt roluri pe scena teatrului si alte 10 roluri in spectacole independente.

A putut fi vatzuta si in zona cinematografica, in rolul Adei din "Ecce Homo", un spectacol in regia lui Dimitar Kutmanov, si in rolul Adelinei Marinescu, in "Crucifixion of Sister" in regia lui Xavier Gens. Ada a cochetat si cu aparitiile la TV, jucand in episodul 18 rolul Corinei din sezonul 2 al serialului "Lectii de viata" de la Pro TV.

A venit de la Botosani

Tanara s-a nascut la Botosani, unde a urmat Colegiul "Mihai Eminescu", profilul stiinte sociale. A venit apoi la Iasi, unde a urmat Facultatea de Teatru, specializare dubla (Arta Actorului si Arta actorului manuitor de papusi si marionete).

Actrita mai cocheteaza si cu modelingul, aceasta prestand pentru agentia First Models Romania. Pe langa modeling, Ada mai este pasionata si de filosofie, fotografie si dans. ...

Life Show / stiri Life Show26 vizite[ Stiri Botosani ]

Petre Ivanovici, despre meciul cu Chiajna: "Vor veni cu autobaza si vor incerca sa ne surprinda pe contraatac"

Vineri, 18 Martie 2016, ora 13:23

Petre Ivanovici, despre meciul cu Chiajna: "Vor veni cu autobaza si vor incerca sa ne surprinda pe contraatac"Petre Ivanovici crede ca cei de la Concordia Chiajna vor veni la Botosani sa se apere, incercand mai apoi sa surprinda pe contraatac.

FC Botosani va intalni Concordia Chiajna, sambata seara, incepand cu ora 18:00, pe stadionul Municipal.

"Este un meci important pentru noi. Cu o victorie in fata Chiajnei ne distantam putin de locurile retrogradabile si ii tinem si pe ei jos.Va fi greu pentru ca nu cred ca ei vor veni aici sa ne atace, ci vor veni sa se apere, vor baga autobaza si vor incerca sa ne surprinda pe contraatac. Speram sa inscriem si sa castigam acest meci. Se apara foarte bine si trebuie sa-i desfacem pe partile laterale", a spus Petre Ivanovici.

Sport / stiri Sport8 vizite[ Stiri Botosani ]

SPORT "Ambulanta Botosani" si "Fire Team Botosani", duel in Campionatul Judetean de MiniFotbal! Vezi PROGRAMUL primei etape!

Vineri, 18 Martie 2016, ora 08:15

SPORT "Ambulanta Botosani" si "Fire Team Botosani", duel in Campionatul Judetean de MiniFotbal! Vezi PROGRAMUL primei etape!Editia de debut a Campionatului Judetean de MiniFotbal a strans la start 14 echipe, care se vor intrece in sistem campionat pe terenurile sintetice de la Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi (Electro) si Scoala "Grigore Antipa (Scoala 6).

Partidele se vor juca dupa regulamentul Federatiei Romane de MiniFotbal, meciurile urmand sa aiba doua reprize a cate 20 de minute.

Echipele inscrise in campionat:

Viitorul Botosani

CS Flacara Flamanzi

Viitorul Blandesti

Fire Team Botosani

Spartanii 1907 Flamanzi

Academica Botosani

Elegant Glob

Young Boys Botosani

Progresul Bucecea

Forest Tudora

Valahia Botosani

Independentul Darabani

Dinamo Albesti

Ambulanta Botosani

Prima etapa are avea loc la sfarsitul acestei saptamani si va programa urmatoarele meciuri:

Ambulanta - Independentul ...vineri - ora 17.00.

Teren: "Electro"

Spartanii 1907 - Viitorul Botosani...sambata - ora 14.00

Teren: Scoala nr. 6

Academica Botosani - Flacara Flamanzi...sambata - ora 15:00

Teren: Scoala nr. 6

Elegant Glob - Progresul Bucecea...sambata - ora 16.00

Teren: Scoala nr. 6

Forest Tudora - Viitorul Blandesti...sambata - ora 17.00

Teren: Scoala nr. 6

Dinamo Albesti - Young Boys Botosani...sambata ora 18.00

Teren: Scoala nr. 6

Fire Team Botosani - Valahia Botosani...sambata - ora 19.00

Teren: Scoala nr. 6

Sport / stiri Sport14 vizite[ Stiri Botosani ]

Dan Roman: "FC Botosani poate sa invinga pe oricine acasa"

Vineri, 18 Martie 2016, ora 07:56

Dan Roman: "FC Botosani poate sa invinga pe oricine acasa"Atacantul Dan Roman este convins ca FC Botosani se va impune in meciul de sambata de pe Municipal cu Chiajna si crede ca indiferent de numele adversarilor care se vor afla in fata sa si a coechipierilor sai in acest joc, obiecvtivul trebuie sa fie unul singur: trei puncte!

"Ne asteapta un meci foarte greu, o echipa buna, o echipa total schimbata. Eu cred ca nu joaca numele la Chiajna si cred ca putem face un meci foarte. In ultimele meciuri am aratat ca acasa suntem imbatabili. Sunt jucatori cu zeci de meciuri in Champions League, dar nu ne sperie asta. Botosaniul poate sa bata pe oricine acasa si tot timpul am facut jocuri foarte bune. Sunt convins ca si sambata vom juca foarte bine si vom invinge. De cand a venit domnul profesor, din 6 meciuri am dat 3 goluri. Sper sa marchez si pe teren propriu, a declarat Dan Roman.

Partida FC Botosani- Concordia Chiajna, meci contand pentru etapa a III-a a play-out-ului Ligii I va avea loc sambata de la ora 18:00 pe stadionul Municipal.

Sport / stiri Sport15 vizite[ Stiri Botosani ]

SANATATE! Fast-food-ul "mananca" sanatatea copiilor nostri: "Mamicile nu mai au timp sa gateasca, pui un ban in mana copilului si..."

Vineri, 18 Martie 2016, ora 07:37

SANATATE! Fast-food-ul "mananca" sanatatea copiilor nostri: "Mamicile nu mai au timp sa gateasca, pui un ban in mana copilului si...""Am paciente cu pubertate precoce, la 8-9 ani, cauzata de alimentatie. Mamicile sunt in ziua de astazi foarte ocupate si nu mai au timp sa stea ore intregi in bucatarie la gatit. Asa copiii mananca de la fast-food. Chiar daca asta nu le face bine deloc. Afirmatia apartine unui medic botosanean, care, prin natura specializarii, are de-a face frecvent cu copii obezi sau cu probleme endocrine, cauzate si de mancare "pe repede inainte".

Scena 1. O mamica si o bunica se opresc la un fast- food din Primaverii si cumpara celor doi copilasi care le insoteau cate un sandvis mare din care cei mici musca puternic si cu placere. Parca nici nu baga in seama mirosul de ulei ranced, ars de atatea ori pentru alte si alte sandvisuri. In timp ce mamica si bunica arata bine, sunt slabute, cei doi copilasi arata clar tendinte de obezitate.

Scena 2. In sir indian, elevii de la un liceu din municipiu traverseaza repede si se opresc la randul format in fata unui alt chiosc in care se gateste fast- food. Shaorme, sandvisuri, crepe, tocuri cu cartofi prajiti ies pe rand pe geamul chioscului, oprindu-se in mainile adolescentilor care le savureaza cu veselie. Si ne intrebam de ce? De unde atata placere in a consuma ceva ce stim bine ca ne face rau?

Unu din patru copii este obez!

Un studiu al Ministerului Sanatatii arata ca numarul copiilor supraponderali a crescut cu 18% in ultimii zece ani, iar un sfert dintre elevii romani din clasele primare sunt obezi. Principalele cauze sunt, potrivit ...

Actualitate / stiri Actualitate30 vizite[ Stiri Botosani ]

"Cumintenia pamantului" si subscriptia publica de la usa DNA-ului!

Vineri, 18 Martie 2016, ora 07:22

"Cumintenia pamantului" si subscriptia publica de la usa DNA-ului!In anul 1940, poetul Ion Minulescu isi aminteste cum l-a cunoscut la Paris pe Constantin Brancusi. "La Paris, Brancusi traieste foarte izolat. In fata atelierului sau se afla o piatra de moara pe care, in zilele cu soare, Brancusi isi serveste prietenii sositi din tara", povestea Minulescu. Fostul nostru ministru la Paris, dl. Dinu Cesianu, se plange la Minulescu de faptul ca, desi sta de doi ani in acest oras, Brancusi nu s-a dus inca sa-l vada. Auzind acestea, Minulescu zice: "Poti sa stai si douazeci si n-ai sa-l vezi pe Brancusi la usa dumitale". Ministrul s-a hotarat atunci sa se duca el la ciudatul sculptor, povesteste poetul mai departe. "Cea dintai vorba pe care i-a spus-o Brancusi a fost aceea sa nu cumva sa-i dea vreo comanda, fiindca el nu lucreaza pentru ministere".

Mi-am amintit de povestea asta odata cu marea veste a cumpararii sculpturii lui Constantin Brancusi. Adaug la cele de mai sus si ca Dinu Cesianu, ministrul nostru la Paris in vremea aceea, era un apropiat al lui Carol al II-lea si al Camarilei regale.

Asadar: 11 milioane de euro pentru o lucrare care face parte din patrimoniul national (acesta este motivul - patrimoniul national -pentru care "Cumintenia pamantului" nu poate parasi definitiv teritoriul Romaniei). Pretul este decent, se spune (avand in vedere ca in anii 90 ea fusese evaluta de statul roman la vreo 15 milioane dolari - or cota lui Brancusi a crescut de cateva ori de atunci-, iar in urma cu doi-trei ani se vorbea de 20, mai des chiar de ...

Life Show / stiri Life Show7 vizite[ Stiri Botosani ]

SPORT Cristi Pustai, inaintea meciului cu Chiajna: "Un meci greu, cu o echipa schimbata fata de cea pe care am intalnit-o in decembrie"

Joi, 17 Martie 2016, ora 18:30

SPORT Cristi Pustai, inaintea meciului cu Chiajna: "Un meci greu, cu o echipa schimbata fata de cea pe care am intalnit-o in decembrie"FC Botosani va intalni sambata seara, incepand cu ora 18:00, pe teren propriu, echipa Concordia Chiajna, formatie la care evolueaza fostii "botosaneni" Razvan Tincu si Vasile Curileac.

La finalul anului trecut, FC Botosani invingea cu scorul de 5-1 pe Chiajna, insa Concordia a facut schimbari masive in iarna, astfel ca in primul 11 au mai ramas Pena, Tincu si Giurgiu.

"E un meci foarte greu, la fel ca celelelte. Aceste meciuri din play-off si play-out sunt mult mai echilibrate, nu se dau atat de multe goluri. Ne asteapta un meci foarte greu, cu o echipa mult schimbata fata de echipa pe care am intalnit-o in decembrie. Din acea echipa se mai regasesc doi sau trei jucatori. Deci jucam cu o alta echipa care vine cu un moral bun. Au doua victorii consecutive (n.red. 3-0 in Cupa Ligii cu Dinamo si 1-0 cu CSU Craiova in campioant). Au obtinut 4 puncte in aceste doua etape. Sunt doar 3 echipe care au facut 4 puncte. Ne bucuram ca si noi facem parte din aceste echipe. Au un sistem destul de bun pentru jocurile din deplasare, joaca cu trei fundasi centrali si inca doi fundasi laterali, destul de laboriosi, foarte aglomerat in faza de aparare si au si doi atacanti cu talie, Pena si Milevski, care sunt puternici in jocul aerian. O echipa destul de buna care o sa ne puna probleme. Si noi suntem destul de redutabili pe teren propriu. Se anunta un meci foarte echilibrat si important pentru noi, pentru continuitate, pentru a ramane la o distanta apreciabila fata de acele locuri care ne ...

Sport / stiri Sport14 vizite[ Stiri Botosani ]

SPORT FC Botosani va deschide doua Fan Shop-uri! Concurs de #SELFIE la meciul cu Chiajna!

Joi, 17 Martie 2016, ora 10:40

SPORT FC Botosani va deschide doua Fan Shop-uri! Concurs de #SELFIE la meciul cu Chiajna!FC Botosani incepe sa puna din ce in ce mai mult accent pe actiunile de marketing, astfel in curand fanii botosaneni vor avea ocazia sa cumpere materiale cu insemnele clubului.

Consilierul de Marketing de la FC Botosani, Dorin Bejenariu, a anuntat ca se pregateste deschiderea a doua FAN SHOP-URI, unul in Uvertura Mall si unul in Carrefour, insa suporterii trebuie sa mai aiba putina rabdare.

"Lucram intens la lucrul acesta si in cel mai scurt timp, probabil la finalul lunii, vom deschide doua fan shop-uri la Botosani. Va fi un magazin mobil cu produsele ce au marca FC Botosani, care va fi prezent la toate actiunile organizate de club. Va exista si un magazin online, dar cerem rabdare pentru ca lucra intens la acest lucru. Dureaza mai mult decat mai asteptam eu, pentru ca sunt relatii contractuale care trebuie negociate", a declarat Dorin Bejenariu.

Concurs de #SELFIE

La meciul de sambata cu Concordia Chiajna, FC Botosani va organiza un concurs de #SELFIE-URI. Suporterii trebuie sa-si faca poze pe stadion si sa le postele pe pagina lor de Facebook, utilizand la descriere hashtag-ul #SelfieFCBotosaniChiajna .

Luni dimineata, FC Botosani va anunta 10 castigatori, care vor primi cate un voucher. Cu acest voucher pot consuma 10 beri la un restaurant. (mai multe detalii aici)

Sport / stiri Sport24 vizite[ Stiri Botosani ]

Parintele Calistrat Chifan: Am invatat sa traim din salarii mici si sa platim impozite mari, am invatat sa votam toti sarlatanii fara sa comentam

Joi, 17 Martie 2016, ora 09:50

Parintele Calistrat Chifan: Am invatat sa traim din salarii mici si sa platim impozite mari, am invatat sa votam toti sarlatanii fara sa comentamIntr-o zi n-o sa mai avem oxigen, intr-o zi n-o sa mai avem paduri, intr-o zi n-o sa mai avem apa, intr-o zi n-o sa mai avem ce manca, intr-o zi n-o sa mai avem voie sa vorbim, intr-o zi n-o sa mai avem voie sa existam, intr-o zi n-o sa mai avem voie sa fim romani. Noi avem nevoie de o viata normala, de o familie normala, de mama copiilor nostri.

Avem o singura greseala, ca suntem rabdatori, ca suntem ortodocsi si ca ne temem de Dumnezeu, ca suntem imbracati in "buna-cuviinta", ca avem maniere si bunul simt, ca am invatat sa dam "Buna ziua!", ca am invatat sa muncim mult si pe degeaba, ca am invatat sa traim din salarii mici si sa platim impozite mari, si am invatat sa votam toti sarlatanii, si am invatat sa mergem inainte ca boul la jug..., fara sa comentam. Asta e defectul nostru!

Sa deschidem bine ochii la tot ce semnam, pentru ca asa se semneaza documentele de pieire a unui neam. Tacit si pe dedesubt cu hurta! Sa fim atenti pentru ca ne distrugem natia. Intr-o zi n-o sa mai avem oxigen, intr-o zi n-o sa mai avem paduri, intr-o zi n-o sa mai avem apa, intr-o zi n-o sa mai avem ce manca, intr-o zi n-o sa mai avem voie sa vorbim, intr-o zi n-o sa mai avem voie sa existam, intr-o zi n-o sa mai avem voie sa fim romani. Noi avem nevoie de o viata normala, de o familie normala, de mama copiilor nostri.

Eu sunt primul adept care as dori sa vad cum arata primul barbat gravid! Ca sa putem sa-nfiintam si noi familia din doi barbati. Sa-i vedem cum se inmultesc si atunci ne dam ...

Life Show / stiri Life Show16 vizite[ Stiri Botosani ]

SPORT Trei frati din Botosani, in campionatul regional belgian: FC Romania Bruxelles! Povestea echipei cu romani din toata tara! FOTO, AUDIO

Joi, 17 Martie 2016, ora 09:23

SPORT Trei frati din Botosani, in campionatul regional belgian: FC Romania Bruxelles! Povestea echipei cu romani din toata tara! FOTO, AUDIOOricat de departe ai pleca in strainatate, gandul iti esti tot la tara natala. Dupa ce romanii din Anglia au infiinta echipa FC Romania, acolo unde evolueaza mai multi botosaneni, alti sportivi din judetul nostru joaca fotbal de placere in Belgia.

Este vorba de FC Romania Bruxelles, ai carui jucatori isi disputa partidele cu gandul la victorie, dar si cu sufletul indreptat spre tara natala. Toti jucatorii sunt romani, iar povestea intalnirii lor pe terenul de fotbal este spusa de Dan Fodor, constructor de meserie, stabilit de opt ani in Belgia si care este de loc din localitatea Bosanci, judetul Suceava.

La FC Romania Bruxelles evolueaza si fratii Noroc! Ei sunt din localitatea Sendriceni, judetul Botosani si au ajuns in Belgia la munca. Pentru ca iubesc fotbalul au ajuns in echipa romanilor din Belgia. Andrei Noroc, in varsta de 25 de ani a jucat fotbal in judet la Vointa Sendriceni si AS Roma, fiind stabilit in Belgia de 3 ani.

Fratele sau mai mic, Marian, in varsta de 20 de ani, a ajuns si el la Bruxelles in urma cu un an de zile. Si el a jucat fotbal la Vointa Sendriceni, insa de mic copil. Fratele lor cel mai mare se numeste Alexandru, in varsta de 25 de ani. El a ajuns in Belgia in urma cu 2 luni. Alexandru a jucat si el la Sendriceni, dar si la Inter Dorohoi.

ASCULTA AICI INTERVIUL acordat pentru Radio Iasi de DAN FODOR, cel care a infiintat echipa!

(Andrei Noroc - foto sus)

(Marian si Andrei Noroc - foto sus)

Sport / stiri Sport20 vizite[ Stiri Botosani ]

Proiect facut fara cap, prejudiciu urias: 800.000 de lei ar trebui sa scoata din buzunar primarul si consilierii sai! FOTO, VIDEO

Joi, 17 Martie 2016, ora 08:02

Proiect facut fara cap, prejudiciu urias: 800.000 de lei ar trebui sa scoata din buzunar primarul si consilierii sai! FOTO, VIDEOCum putem defini termenul "investitie"? Este o cladire, un drum, ceva palpabil? Dar o serie de manifestari culturale si participarea la unele targuri de turism pot fi incadrate in acest termen? O cheltuiala de opt miliarde de lei pentru activitati culturale e investitie sau nu?

La aceste intrebari incearca sa gaseasca un raspuns avizat, dar fara sanse, Primaria comunei Varfu Campului dupa ce un control al Curtii de Conturi a evidentiat ca a cheltuit peste opt miliarde de lei vechi si in urma nu a ramas nimic palpabil.

S-a intamplat ca in 2011, dupa cum povesteste primarul Aurel Ungureanu, Primaria sa acceseze un proiect "de turism si marketing", prin care urma sa fie promovata comuna Varfu Campului. Proiectul a fost semnat de ministrul Elena Udrea si de primar.

"Firma de consultanta de la Iasi ne-a dat speranta ca in viitor astfel de proiecte dau posibilitatea ca UAT-ul sa iasa in evidenta. Cum am gandit noi proiectul? Am zis ca putem promova comuna prin sase actiuni de amploare: "Asa e jocul neamului", "Asa-i datina strabuna", "Varfu Campului- pagini de istorie", "Varfu Campului- trecut, prezent si viitor", cand am realizat acest arc de cerc cu fostii primari, (foto) printre altele, si ultima actiune a fost "Muzeul Etnografic- Punte peste veacuri", arata primarul Aurel Ungureanu.

Potrivit prevederilor contractului, Ministerul condus la acea data de Elena Udrea urma sa aloce un asa zis "kit de incredere", o prefinantare in valoare de 30% din proiect, cu conditia ca ...

Actualitate / stiri Actualitate63 vizite[ Stiri Botosani ]

"Dineu cu prosti", in weekend, la Teatrul Eminescu!

Miercuri, 16 Martie 2016, ora 15:38

"Dineu cu prosti", in weekend, la Teatrul Eminescu!Sambata, 19 martie, si duminica, 20 martie, de la ora 18.00, botosanenii sunt invitati la spectacolul "Dineu cu prosti", de Francis Veber.

Regia: Lenus -Teodora Moraru

Scenografia: Gelu Risca

Asistent regie: Irina Mititelu

Distributie:

PIERRE - Bogdan Horga

FRANCOIS - Laurentiu Butuman

CHRISTINE - Lorena Chiributa

MARLENE - Irina Mititelu

LEBLANC - Cezar Amitroaei

CHEVAL - Dragos Radu

MENEAUX ( off) - Alexandru Dobynciuc

ARCHAMBAUD - Ioan Ciofu

"Dineu cu prosti" este una dintre cele mai placute comedii, o splendoare a comediei de limbaj si de situatie, plina de momente in care se rade in hohote. Este un remediu excelent impotriva tristetii sau nervozitatii, o piesa de referinta despre ce inseamna umorul latin, francez, despre ceea ce inseamna o comedie de calitate.

(comunicat de presa)

Life Show / stiri Life Show10 vizite[ Stiri Botosani ]

Dimitrov va lipsi in meciul cu Chiajna! Revine Andrei Patache!

Miercuri, 16 Martie 2016, ora 14:06

Dimitrov va lipsi in meciul cu Chiajna! Revine Andrei Patache!Bulgarul Radoslav Dimitrov s-a accidentat in partida de la Bucuresti cu FC Voluntari si v-a lipsi de pe teren in meciul de sambata cu Concordia Chiajna.

In minutul 72, dupa o cursa pe banda dreapta, Dimitrov a facut o intindere la piciorul drept si nu a putut continua partida, fiind inlocuit cu Florin Plamada. Dimitriv a oferit atunci si faza zilei, dupa ce, fiind in afara terenului, a reintrat pe teren pentru ca arbitru sa opreasca meciul.

Radoslav Dimitrov va lipsi cel putin doua saptamani, astfel ca-l vom vedea in teren pe botosaneanul Andrei Patache, cel care in ultimele trei meciuri nici nu a prins lotul pregatit de Cristi Pustai, desi nu a suferit nicio accidentare.

Sport / stiri Sport14 vizite[ Stiri Botosani ]

UCL: A fost nevoie de 16 penalty-uri pentru a se afla si a sasea echipa calificata in "sferturi" - VIDEO

Miercuri, 16 Martie 2016, ora 08:38

UCL: A fost nevoie de 16 penalty-uri pentru a se afla si a sasea echipa calificata in "sferturi" - VIDEOMarti s-a jucat mansa retur din optimile de finala ale Ligii Campionilor. Prima echipa calificata aseara a fost Manchester City, care a facut 0-0 pe teren propriu cu Dinamo Kiev, insa a fost ajutata de victoria din tur, 3-1, scrie gsp.ro.

Atletico Madrid s-a calificat si ea pentru al doilea an consecutiv in sferturile Ligii, dupa un meci care s-a terminat abia dupa loviturile de departajare. Madrilenii si cei de la PSV n-au gasit drumul spre gol in cele doua jocuri (tur-retur), iar meciul s-a decis abia dupa penalty-uri, scorul fiind 8-7.

Cel care a ratat penalty-ul de la PSV a fost Narsingh, la scorul de 7-7, iar apoi Juanfran a marcat golul decisiv.

Sport / stiri Sport17 vizite[ Stiri Botosani ]

Calificare! Simona este in sferturile turneului de la Indian Wells! Urmeaza Serena!

Miercuri, 16 Martie 2016, ora 08:33

Calificare! Simona este in sferturile turneului de la Indian Wells! Urmeaza Serena!Simona Halep, locul 5 WTA, s-a calificat in sferturile turneului de la Indian Wells, dupa ce a trecut de Barbora Strycova, locul 37 WTA.

Simona Halep a castigat primul set, scor 6-3, iar in setul doi, la 1-0 pentru romanca, Strycova a abandonat, acuzand probleme medicale.

Halep se va duela in sferturile de finala ale turneului cu Serena Williams, care a trecut de Katerina Bondarenko, scor 6-2, 6-2 .

Sport / stiri Sport13 vizite[ Stiri Botosani ]

Legea anti- fumat intra in vigoare maine! Cum s-au pregatit patronii de baruri si restaurante la Botosani! FOTO

Miercuri, 16 Martie 2016, ora 07:49

Legea anti- fumat intra in vigoare maine! Cum s-au pregatit patronii de baruri si restaurante la Botosani! FOTOApreciata de majoritate ca fiind o masura ce da un plus de civilizatie, contestata de cei care se simt discriminati, legea anti-fumat, cum a fost ea generic denumita, agita spiritele si la Botosani. Majoritatea localurilor din municipiu s-au pregatit cum au putut pentru a-si multumi clientii fumatori, in conditiile in care legea este foarte clara in privinta spatiilor destinate consumarii acestui viciu.

Potrivit Legii nr. 15/2016 privind modificarea si completarea Legii nr. 349/2002 pentru prevenirea si combaterea efectelor consumului produselor din tutun, fumatul va fi interzis complet in toate spatiile publice inchise (inclusiv baruri, discoteci si restaurante), precum si in spatiile inchise de la locul de munca si in locurile de joaca pentru copii (chiar si cele in aer liber).

In context, prin spatiu public inchis se intelege orice spatiu accesibil publicului sau destinat utilizarii colective, indiferent de forma de proprietate ori de dreptul de acces, care are un acoperis, plafon sau tavan si care este delimitat de cel putin doi pereti, indiferent de natura acestora sau de caracterul temporar sau permanent. Spatiul inchis de la locul de munca se intelege orice spatiu care are un acoperis, plafon sau tavan si care este delimitat de cel putin doi pereti, indiferent de natura acestora sau de caracterul temporar sau permanent, aflat intr-un loc de munca, astfel cum este definit in Legea securitatii si sanatatii in munca nr. 319/2006, cu modificarile ulterioare. Mai mult, de ..

Actualitate / stiri Actualitate39 vizite[ Stiri Botosani ]

Cristi Pustai: "In play-out este foarte important sa nu pierzi"

Marti, 15 Martie 2016, ora 17:54

Cristi Pustai: "In play-out este foarte important sa nu pierzi"FC Botosani a fost egalata in minutul 91 al meciului cu FC Voluntari si s-a intors acasa cu doar un punct, insa antrenorul botosanenilor nu este deloc suparat.

Cristi Pustai crede ca cel mai important in acest final de campionat este sa nu pierzi, pentru ca o victorie a adversarului te afunda in subsolul clasamentului.

"In acest moment, orice puncte este bun. Foarte important in acest play-out este sa nu pierzi. Sunt putine jocuri si orice victorie a adversarului il ridica pe el", a declarat Cristi Pustai.

FC Botosani joaca sambata, incepand cu ora 18:00, impotriva celor de la Concordia Chiajna, echipa care a invins in ultimele doua partide pe Dinamo Bucuresti si CSU Craiova.

Sport / stiri Sport18 vizite[ Stiri Botosani ]

Recital de chitara clasica si poezie

Luni, 14 Martie 2016, ora 23:59

Recital de chitara clasica si poezieDupa o suita de activitati organizate in acest inceput de an, de la expozitii si cursuri diverse adresate comunitatii, pana la simpozioane, piese de teatru si lansari de carte, Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani va invita de aceasta data la...concert si poezie!

Miercuri, incepand cu orele 16:00, Sectia de Limbi Straine va fi gazda recitalului de chitara clasica sustinut de Andrei Pitu, Andrei Tcaciuc si Serban Mihai, elevi ai Liceului de Arta "Stefan Luchian" Botosani, clasa d-nei prof. Carmen Cojocaru. Din program vor face parte bijuterii muzicale semnate de compozitori clasici, precum J.S. Bach, Fernando Sor, dar si moderni: Leo Brouwer, Manuel Ponce, Jiri Jirmal, Maxim Diego Pujon.

Prin recitalul sustinut de Manon Pitu poezia va ocupa un loc de seama in cadrul manifestarii, mai ales ca in luna martie se celebreaza Ziua Internationala a Poeziei. Publicul prezent va avea chiar parte de o mica surpriza, autorul urmand a prezenta in premiera versuri din volumul inca nepublicat, "Invizibil".

Va asteptam cu drag la acest eveniment, in care muzica si poezia se vor impleti pentru a ne darui culoare si caldura intr-o dupa amiaza de martie, deocamdata putin gri si friguroasa.

(comunicat de presa)

Life Show / stiri Life Show14 vizite[ Stiri Botosani ]

Florin Constantin Pavlovici implineste astazi 80 de ani. Un erou necunoscut la el acasa!

Luni, 14 Martie 2016, ora 16:26

Florin Constantin Pavlovici implineste astazi 80 de ani. Un erou necunoscut la el acasa!Florin Constantin Pavlovici este nascut la 14 martie 1936 la Concesti, Botosani. Student la Facultatea de Filozofie - sectia Ziaristica (absolvita in 1958), a fost arestat la 2 februarie 1959, alaturi de alti colegi de facultate, fiind acuzati de "complot contrarevolutionar", in acelasi lot fiind si botosanenii Alexandru Zub si Stela Covaci, toti trei patimind ani grei de puscarie comunista.

A fost condamnat de Tribunalul Militar Bucuresti la 5 ani inchisoare pentru "uneltire contra ordinii sociale". A trecut prin inchisorile Jilava si Gherla si lagarele de munca Salcia, Giurgeni, Peripava.

Dupa eliberare (31 ianuarie 1964), s-a inscris la Facultatea de Limbi Germanice din cadrul Universitatii Bucuresti.

Este autorul uneia din cele mai interesante carti despre gulagul romanesc post-1958, "Tortura, pe intelesul tuturor" (Cartier 2001, Fundatia Academia Civica 2011).

Istorii vii despre vremuri uitate!

Cutremuratoare si de neinteles atitudinea guvernantilor fata de un judet care a inchinat la picioarele Romaniei martiri, preoti, scriitori, oameni care, nu se stie prin ce fericita minune, supravietuiesc parca anume sa ne aminteasca de vremuri uitate. Ei sunt oamenii tacuti ai istoriei.

La iesirea din inchisoare a fost pe rand muncitor, functionar, contabil, pana in 1966. Din 1969, timp de 30 de ani, este redactor la Radioteleviziune. Consemneaza o scurta cariera de critic literar la sfarsitul anilor 60, urmata de o activitate de traducator. In 2001 este distins cu Premiul ...

Life Show / stiri Life Show22 vizite[ Stiri Botosani ]

CE REVENIRE! In 10 oameni, CFR a marcat de doua ori in prelungiri si a egalat Timisoara: 2-2 - VIDEO

Luni, 14 Martie 2016, ora 10:17

CE REVENIRE! In 10 oameni, CFR a marcat de doua ori in prelungiri si a egalat Timisoara: 2-2 - VIDEOACS Poli Timisoara a terminat la egalitate in etapa a doua din play-out cu CFR Cluj, scor 2-2, dupa ce timp de 90 de minute banatenii au condus la doua goluri diferenta.

Formatia gazda a deschis scorul inca din minutul 10, cand Ovidiu Popescu a reluat din careu o minge venita de pe dreapta de la Elek. Reusita de 2-0 a venit inaintea pauzei dintr-un penalty executat de Ianis Zicu. Balaj a dictat lovitura de pedeapsa in urma unei interventii neglijente a lui Coelho asupra lui Elek.

CFR Cluj a ramas in 10 in minutul 58, dupa ce Andrei Muresan l-a faultat pe Hernandez. Centralul i-a aratat al doilea cartonas galben si l-a trimis la cabine. In prelungirile partidei, CFR Cluj a marcat golul care a anuntat revenirea echipei. Cand totul parea pierdut, Petrucci a marcat golul egalizator si clujenii au plecat cu un punct de pe terenul Timisoarei.

CFR Cluj ocupa locul 3 in play-out, cu 18 puncte, in timp ce Timisoara este pe 5, la 3 lungimi in spatele ardelenilor.

APASA AICI SI VEZI VIDEO!

Sport / stiri Sport11 vizite[ Stiri Botosani ]

IPS Bartolomeu Anania, despre Canonul Sfantului Andrei Criteanul! AUDIO

Luni, 14 Martie 2016, ora 09:21

IPS Bartolomeu Anania, despre Canonul Sfantului Andrei Criteanul! AUDIOIn primele patru zile ale Postului Mare, in cadrul slujbei Pavecernitei Mari, se citeste pe fragmente Canonul cel Mare al Sfantului Andrei Criteanul. In miercurea din saptamana a V-a a Postului Mare se reciteste pentru a doua oara in perioada postului Canonul Sfantului Andrei Criteanul. Spre deosebire de prima lectura din Postul Mare cand acest canon este impartit in patru stari citite la slujbele Pavecernitei din ziua de luni, marti, miercuri si joi din prima saptamana, in miercurea saptamanii a V-a canonul se citeste integral.

Canonul Sfantului Andrei Criteanul este o capodopera a imnografiei rasaritene, in centrul caruia se afla smerenia si pocainta ca mod de rascumparare a omului impovarat de constiinta pacatului.

Autorul, Sfantul Andrei Cretanul, s'a nascut la Damasc in anul 760 si a murit la Erisso, pe insula Lesbos, in anul 840. De foarte tanar si-a agonisit o inalta stiinta de carte si tot de tanar a imbratisat viata calugareasca, devenind monah in minastirea Sfantul Sava, pe langa Ierusalim, unde si-a adancit nu numai viata duhovniceasca, ci si pe cea teologica, adiata de harul poetic.

Avea numai douazeci si cinci de ani cand patriarhul Ierusalimului l-a trimis cu o misiune bisericeasca la Constantinopol. Apoi, hirotonit ca diacon, a primit ascultarea de a conduce un orfelinat si o casa de batrani, implicandu-se astfel si in opera de asistenta sociala a Bisericii. In jurul anului 700 a fost numit Arhiepiscop al Cretei, de unde si numirea de Cretanul (in unele ...

Life Show / stiri Life Show26 vizite[ Stiri Botosani ]

OAMENI si MESERII Profesionistii sigurantei noastre, intre pasiune si rigoare: "Avem de-a face cu victime inocente, care nu pot sa se apere"

Luni, 14 Martie 2016, ora 07:47

OAMENI si MESERII Profesionistii sigurantei noastre, intre pasiune si rigoare: "Avem de-a face cu victime inocente, care nu pot sa se apere"Recunoastem cu greu, dar ni-i dorim in preajma! Daca intram in vreun scandal, ii chemam. Daca ne dispare copilul din fata blocului, ii chemam. Daca niste hoti ne-au spart casa, tot pe ei ii chemam. Si ii chemam de fiecare data cand situatia o impune. Nu sunt in varful listei simpatiilor noastre, dar avem nevoie de ei pentru ca isi fac meseria.

Primii botosaneni pe care vi-i aducem astazi in atentie, in cadrul proiectului OAMENI SI MESERII
. sunt reprezentantii Inspectoratului Judetean de Politie.

Tinerete petrecuta la cercetari

Daca i-am fi intalnit pe strada, nu ar fi iesit cu nimic in evidenta. Arata ca oricare dintre noi. Sunt tineri, plini de viata, comunicativi si pasionati de ceea ce fac. Gabi are parul lung, este frumusica, dar serioasa. Ii vine bine uniforma si-i confera o sobrietate aparte. Insa ochii ii zambesc. De patru ani lucreaza in Politie. Mai intai la patrulare, unde alaturi de colegi forma acea "prima echipa" de politisti prezenti la fata locului atunci cand era nevoie de ei. Apoi a trecut la Compartimentul de Politie Judiciara din cadrul Sectiei de Politie 1, ce cuprinde in jur de 15 comune, de la Tudora, Vorona pana la Curtesti.

Face orice trebuie, de la dosare penale pana la solutionarea de reclamatii si participarea la actiuni. Cum i s-a schimbat viata de cand e politist?

"Initial eram profilata pe invatamant, am terminat Facultatea de Litere, Sectia Franceza- Engleza la Iasi, am facut practica, dar gandul mi-era la politie. Nu ma prindea meseria ...

Actualitate / stiri Actualitate31 vizite[ Stiri Botosani ]

OAMENI si MESERII Profesionistii sigurantei noastre, intre pasiune si rigoare

Luni, 14 Martie 2016, ora 07:47

OAMENI si MESERII Profesionistii sigurantei noastre, intre pasiune si rigoareNu recunoastem, dar ni-i dorim in preajma! Daca intram in vreun scandal, ii chemam. Daca ne dispare copilul din fata blocului, ii chemam. Daca niste hoti ne-au spart casa, tot pe ei ii chemam. Si ii chemam de fiecare data cand situatia o impune. Nu sunt in varful listei simpatiilor noastre, dar avem nevoie de ei pentru ca isi fac meseria.

Primii botosaneni pe care vi-i aducem astazi in atentie, in cadrul proiectului OAMENI SI MESERII
. sunt reprezentantii Inspectoratului Judetean de Politie.

Tinerete petrecuta la cercetari

Daca i-am fi intalnit pe strada, nu ar fi iesit cu nimic in evidenta. Arata ca oricare dintre noi. Sunt tineri, plini de viata, comunicativi si pasionati de ceea ce fac. Gabi are parul lung, este frumusica, dar serioasa. Ii vine bine uniforma si-i confera o sobrietate aparte. Insa ochii ii zambesc. De patru ani lucreaza in Politie. Mai intai la patrulare, unde alaturi de colegi forma acea "prima echipa" de politisti prezenti la fata locului atunci cand era nevoie de ei. Apoi a trecut la Compartimentul de Politie Judiciara din cadrul Sectiei de Politie 1, ce cuprinde in jur de 15 comune, de la Tudora, Vorona pana la Curtesti.

Face orice trebuie, de la dosare penale pana la solutionarea de reclamatii si participarea la actiuni. Cum i s-a schimbat viata de cand e politist?

"Initial eram profilata pe invatamant, am terminat Facultatea de Litere, Sectia Franceza- Engleza la Iasi, am facut practica, dar gandul mi-era la politie. Nu ma prindea meseria aleasa ...

Actualitate / stiri Actualitate30 vizite[ Stiri Botosani ]

ACCIDENT! INCONSTIENEsA! Un alt tanar teribilist s-a urcat baut la volan si a distrus TREI masini! FOTO

Duminica, 13 Martie 2016, ora 10:07

ACCIDENT! INCONSTIENEsA! Un alt tanar teribilist s-a urcat baut la volan si a distrus TREI masini! FOTODupa adolescentul de 18 ani care a facut praf BMW-ul pe care-l conducea pe strada Ion Pillat (detalii aici), duminica dimineata, un alt tanar teribilist si baut a distrus trei masini.

Eduard A., in varsta de 21 de ani, s-a urcat la volan desi consumase bauturi alcoolice. Acesta conducea un autoturism VW pe strada Independentei, dinspre Ion Pillat spre Uvertura Mall, iar cand a ajuns la parcarea din spatele mall-ului, pe fondul vitezei, a pierdut controlul volanului, dupa care s-a izbit in bordura, iar de acolo a ricosat cu viteza in doua masini parcate regulamentar, un Opel si un Seat.

In urma impactului, masina tanarului a fost distrusa in proportie de 50 %, dar si celelalte masini au suferit avarii serioase. La fata locului a ajuns si echipajul SMURD de Terapie Intensiva Mobila, insa soferul a refuzat sa fie transportat la spital.

Dupa ce a fost testat de politisti, a rezultat o concentratie de 0,43 mg/l alcool pur in aerul expirat. Politistii l-au convins in cele din urma pe tanar sa mearga la spital pentru invenstigatii, acesta fiind dus la spital de un apropiat.

Politistii vor deschide o ancheta in acest caz, iar tanarul se va alege cu dosar penal pentru ca s-a urcat baut la volan si pentru vatamare corporala din culpa.

Actualitate / stiri Actualitate73 vizite[ Stiri Botosani ]

13 martie: Aniversarea pe care Stela Covaci nu a mai avut putere sa o atinga!

Duminica, 13 Martie 2016, ora 09:32

13 martie: Aniversarea pe care Stela Covaci nu a mai avut putere sa o atinga!Hartuita de comunistii de ieri si de azi, a plecat din viata ca si cum ar protesta impotriva imposturii si impotriva nedreptatilor. A plecat din viata obosita, ignorata, uitata de lumea pentru care a luptat si a facut puscarie. S-a stins din viata in dimineata zilei de 22 octombrie 2015, la varsta de 80 de ani, in urma unui infarct.

Scriitoarea Stela Covaci, nascuta la Radauti-Prut, in judetul Botosani, a fost membra a Uniunii Scriitorilor Romani si a Asociatiei Fostilor Detinuti Politici.

S-a nascut pe 13 martie 1935, la Radauti-Prut, in judetul Botosani, intr-o familie de oameni vrednici si muncitori. Mama Eleonora (nascuta Rascanu) era brodeza. Tatal, Pantelimon Pogorilovschi, era un inginer agronom din Lipcani (Hotinul Basarabiei). Era sora lui Ion Pogorilovschi (nascut pe 18 februarie 1938, a plecat la Domnul pe 6 iulie 2009), doctor in filosofie, un eminent scriitor si critic literar, un excelent exeget al lui Brancusi. Stela Covaci a urmat cursurile Liceului "Regina Maria" din Dorohoi, in perioada 1950-1954, continuand apoi studiile la Facultatea de Filologie din Bucuresti, sectia Literatura si Critica Literara. Nu a finalizat cursurile universitare. In ultimul an (14 martie 1958) a fost arestata si condamnata de comunisti, fiind acuzata de delict de uneltire contra ordinii sociale, alaturi de alti studenti apropiati poetului Nicolae Labis.

Cutremurator este ca in lotul de studenti arestati atunci se aflau mai multi botosaneni. Este vorba despre Stela Covaci, Florin ..

Life Show / stiri Life Show19 vizite[ Stiri Botosani ]

Patru medalii cucerite de canotorii botosaneni la Campionatul National - ergometru

Duminica, 13 Martie 2016, ora 09:27

Patru medalii cucerite de canotorii botosaneni la Campionatul National - ergometruSportivii Clubului Sportiv Botosani, pregatiti de Iulia si George Bulie, au reusit sa castige patru medalii dintre care doua de aur, una de argint si una de bronz, in cadrul Campionatului National de canotaj-ergometru, exact asa cum si-a propus conducerea clubului botosanean.

Doua medalii de aur
au fost cucerite de echipajul masculin de juniori I format din Mugurel Semciuc, Bogdan Bulie, Ovidiu Cazacu si Ciprian Huc si echipajul feminin de junioare II alcatuit din Alexandra Ungureanu, Damaris Lebada,Tabita Maftei si Amalia Bucu.

Echipajul dublul feminin de junioare III alcatuit din Iulia Balauca si Adelina Vezeteu a obtinut medalia de argint

, dupa doar o luna de cand s-au apucat de canotaj.

Ultima medalie a fost obtinuta la proba de simplu feminin de Alina Beletchi, care a primit bronzul

.

Sport / stiri Sport26 vizite[ Stiri Botosani ]

LIGA 3: Inter Dorohoi a pierdut meciul cu Sepsi Sfantul Gheorghe, scor 0-2

Duminica, 13 Martie 2016, ora 09:15

LIGA 3: Inter Dorohoi a pierdut meciul cu Sepsi Sfantul Gheorghe, scor 0-2Divizionara C, Inter Dorohoi a intalnit sambata dupa-amiaza, pe arena "1 Mai din cel de-al doilea municipiu al judetului, in cadrul etapei a 15-a, pe liderul Seriei I, Sepsi OSK Sfantul Gheorghe.

Dupa 4-0 in tur, dorohoienii ai pierdut si meciuri retur cu scorul de 2-0. Oaspetii au marcat golurile in minutele 9 si 13 prin Damian si Huiban.

Sepsi a dominat intreaga partida, iar Inter Dorohoi nu a reusit nici macar sa trimita un sut pe spatiul portii. Cu o asemenea "performanta" nu e de mirare ca echipa dorohoiana nu a reusit nici macar o victorie in cele 15 etape.

Inter Dorohoi: Satco - Paun, Agheorghiesei, Lungu R., Chiorescu - Gorgan, Antonescu (cpt), Scutelnicu, Netbay - Moisa, Jitareanu

Sport / stiri Sport16 vizite[ Stiri Botosani ]


Prima   <<   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   >>   Ultima