FC Botosani obtine primul punct in noul sezon al Ligii 1, intr-un meci cu multe probleme de arbitraj - FOTO

Luni, 17 Iulie 2017, ora 23:59
70 citiri
FC Botosani a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida cu CFR Cluj, ultima din prima etapa a noului sezon de Liga 1.
Clujenii au inceput in forta partida de pe stadionul Municipal, iar in primele 20 de secunde au avut deja doua ocazii clare de gol. In minutul 10, Ovidiu Hoban a reusit sa deschida scorul, cu un sut din interiorul careului.

Botosanenii au solicitat o lovitura de pedeapsa, dupa un hent in careu ce a avut loc in minutul 29. Marcel Birsan a dictat corner, iar din acel corner Andrei ...citește toată știrea