FC Botosani pierde din nou in Liga 1. Formatia lui Costel Enache, invinsa la Dunarea Calarasi

Sambata, 15 Septembrie 2018, ora 23:59
61 citiri
FC Botosani a suferit, sambata, o noua infrangere in Liga 1. Formatia lui Costel Enache a fost invinsa cu 3-2 (2-1) in deplasare de Dunarea Calarasi, intr-un meci din etapa a opta a Ligii 1.

Echipa din Botosani a deschis scorul in minutul 10 din penalty, prin Rodriguez, insa a fost egalata in minutul 29 prin Baudoin Kanda. Dunarea trece in avantaj in minutul 37 prin Dorbrosavlevic, insa FC Botosani egaleaza prin Rodriguez, care transforma in minutul 52 un penalty.