FINALA UCL: Real Madrid - Atletico Madrid 1-1 (5-3) - VIDEO

Duminica, 29 Mai 2016, ora 08:56
72 citiri
Real Madrid s-a impus pe San Siro, in finala Ligii Campionilor la penalty-uri si a castigat trofeul pentru a 11-a oara in istorie, dupa 1-1 in primele 120 de minute si 5-3 la loviturile de departajare.

Prima mare ocazie a partidei i-a apartinut lui Benzema, care in minutul sase a sutat din fata portii, insa Oblak a intervenit excelent si a respins. Sergio Ramos a deschis scorul in minutul 15, dupa o centrare trimisa in careu de Kroos. Mingea a fost deviata cu capul, pe spate, de Bale, iar ...citește toată știrea