Sanatatea Darabani a promovat in Liga a III-a! Razvan Carabus a fost omul meciului retur!

Duminica, 25 Iunie 2017, ora 11:01
56 citiri
Campioana Ligii a IV-a din judetul Botosani a reusit, sambata seara, o promovare istorica in Liga III-a, dupa ce a invins in meciul retur, cu scorul de 4-3, pe bacauanii de la Viitorul Curita. In tur scorul a fost 1-0 pentru darabaneni.
Sanatatea a reusit sa deschida scorul dupa o iesire gresita la offsaid a gazdelor de care a profitat atacantul Razvan Carabus, in minutul 6. Dupa numai doua, minute acelasi Carabus a dublat avantajul oaspetilor, si tot el a realizat hattrickul in minutul 15.