Simona Halep a trecut de primul tur la Australian Open!

Luni, 19 Ianuarie 2015, ora 10:13
45 citiri
Simona Halep a cistigat fara prea multe emotii primul meci din acest an de la Australian Open. Numarul 3 WTA a trecut de Karin Knapp in doua set-uri, 6-3, 6-2.

Desi a avut un inceput ezitat in ambele seturi, Simona Halep nu i-a dat nici o sansa adversarei sale si a reusit sa cistige la capatul unui meci care a durat 1 ora si 28 de minute. Partida s-a jucat pe Rod Laver Arena.

Tot de la ora 02:00, dar pe Margaret Court Arena, a debutat la editia din 2015 de la AO si Alexandra Dulgheru. Romanca ...citește toată știrea