A doua victorie pentru nationala mica la CM. Tiron, cea mai buna marcatoare cu 6 reusite

Sursa: Info Braila
Luni, 30 Iunie 2014, ora 10:18
67 citiri
Nationala de tineret a Romaniei a disputat duminica, al doilea meci de la Campionatul Mondial, in care a intalnit reprezentativa Braziliei.

Jucatoarele antrenate de Popa Sevistean si Cristi Preda au condus inca de la inceputul partidei, tabela fiind deschisa de tarana Pricopi. In minutul 6, nationala mica se distanta la 4 goluri, 5-1 insa cea mai mare diferenta s-a inregistrat in minutul 16 cand tabela arata 10-4. La pauza romancele au intrat la vestiare cu un avantaj de doar 3 goluri, dupa ...