UMILITA la Ploiesti! HC Dunarea invinsa la scor de CSM - 34-27 (13-10)

Sursa: Info Braila
Joi, 12 Februarie 2015, ora 19:11
60 citiri
CSM Ploiesti si Dunarea Braila au deschis etapa a 19 a Ligii Nationale de handbal. Cu toate ca plecau cu prima sansa in aceasta partida, HC Dunarea Braila s-a vazut condusa la Ploiesti inca din primul minut.

Cu un inceput de meci slab elevele Alexandrinei Soare au fost conduse de prahovence la 3 goluri, 4-1 minutul 6. Gazdele au continuat parcursul bun pana la 9-6, insa brailencele au marcat de patru ori consecutiv iar in minutul 24 Czeczi aduce pentru prima oara Dunarea la conducere, 9-10. ...