Rezultatele 1 - 30 din 186

Articole despre "corona brasov victorie hochei"

15 Februarie 2024 - Hochei: Corona a debutat cu o victorie in faza a doua a Erste Liga

Corona Brasov si ACSH Gheorgheni au debutat cu victorii in deplasare, miercuri, in partea a doua a sezonului regulat al Erste Liga la hochei pe gheata.

22 Decembrie 2023 - Hochei: Corona o invinge pe ACSH Gheorgheni, in Erste Liga

Victorie pentru Corona Brasov, in aceasta seara, la Patinoarul Olimpic, intr-un meci al orgoliilor, cu ACSH Gheorgheni, in Erste Liga! Brasovenii s-au impus, dupa prelungiri, scor 4-3, pe reprize 2-0

21 Decembrie 2023 - Succes fara emotii la Targu Secuiesc

Victorie fara emotii a echipei de hochei CSM Corona Brasov, in deplasare, la Targu Secuiesc, cu Fenestela 68 Covasna. Trupa lui Dave MacQueen s-a impus cu 5-0 (0-0, 4-0, 1-0), cu goluri marcate de

17 Noiembrie 2023 - Dubla victorie cu Steaua

Corona Brasov a castigat si cel de-al doilea meci cu Steaua Bucuresti, de la mijlocul acestei saptamani, in Campionatul National de hochei, desfasurat la Patinoarul Olimpic Brasov.

26 Octombrie 2023 - HOCHEI: Corona Brasov, victorie in Erste Liga

Corona Brasov a primit vizita maghiarilor de la DAB. Gazdele s-au impus cu 4-2, pe reprize 1-1, 2-1 si 1-0. Golurile brasovenilor au fost marcate de Williams, Koger, Valchar si Sills.

20 Octombrie 2023 - HOCHEI: Corona Brasov, victorie in Erste Liga!

Corona Brasov a obtinut a cincea sa victorie din acest sezon, 5-3 (2-2, 1-0, 2-1) cu Budapest Jegkorong Akademia HC, joi, pe Patinoarul Olimpic de sub Tampa, in Erste Liga la hochei pe gheata.

28 Septembrie 2023 - Dubla victorie cu CSM Galati in startul campionatului

Corona Brasov a disputat, la mijlocul acestei saptamani, primele sale meciuri din noul sezon al Campionatului National de hochei pe gheata. A fost o "dubla" cu CSM Galati, incheiata cu doua victorii

14 Aprilie 2023 - Corona, victorie fara emotii la Bucuresti

Corona Brasov a castigat al doilea meci al finalei Campionatului National de hochei pe gheata, la Bucuresti, in fata Stelei.

27 Martie 2023 - Victorie in al doilea meci cu Steaua, urmeaza o "dubla" cu Gheorghieni

Corona Brasov a disputat al doilea sau meci din "middle-tour", a doua faza a Campionatului National de hochei pe gheata. Baietii lui Dave MacQueen joaca in partea superioara, cea a primelor trei

06 Martie 2023 - HOCHEI: Corona Brasov egaleaza, la general, in semifinala cu Gheorgheni, din Erste Liga

Dupa esecul de aseara, scor 1-2 din prelungiri, Corona a obtinut, in aceasta seara, o victorie foarte importanta. Meciul 2 de astazi a avut loc tot in Harghita.

28 Ianuarie 2023 - Hochei: Victorie pentru Corona Brasov in Erste Liga

Corona Brasov a invins-o pe FEHA19 cu scorul de 5-3 (1-1, 2-1, 2-1), vineri, pe Patinoarul Olimpic din Brasov, intr-un meci din Erste Liga la hochei pe gheata.

20 Ianuarie 2023 - HOCHEI: Corona Brasov, victorie in Ungaria, in Erste Liga

SC Miercurea Ciuc si Corona Brasov au obtinut victorii in deplasare, joi, in Erste Liga la hochei pe gheata.

15 Ianuarie 2023 - Hochei: Corona Brasov, la a sasea victorie consecutiva in Erste Liga

Corona Brasov a reusit a sasea sa victorie consecutiva in Erste Liga la hochei pe gheata, 5-4 (2-1, 2-2, 1-1) cu UTE, pe Patinoarul Olimpic din Brasov.

07 Ianuarie 2023 - HOCHEI: Corona Brasov, victorie cu 6-0 in Erste Liga

Cele trei echipe romanesti din Erste Liga la hochei pe gheata au castigat meciurile jucate vineri pe propriile patinoare, dupa ce obtinusera victorii si in partidele de joi.

09 Ianuarie 2023 - Victorie la scor pentru Corona Brasov in Erste Liga la hochei pe gheata

In Erste Liga la hochei pe gheata, Corona Brasov si Sport Club Miercurea Ciuc au sustinut, aseara, meciuri pe propriul teren.

15 Ianuarie 2023 - VIDEO Cu un public senzational, Corona urca pe podium in Erste Liga la hochei, dupa cea de-a 7-a victorie consecutiva!

Corona Brasov a obtinut un nou succes, in aceasta seara, la Patinoarul Olimpic, in Erste Liga.

15 Decembrie 2022 - Dubla victorie cu CSM Galati

Echipa de hochei a CSM Corona Brasov a disputat doua jocuri contra lui CSM Galati, pe gheata proprie, in cadrul Campionatului National.

02 Decembrie 2022 - HOCHEI: Corona Brasov, victorie in Erste Liga!

Intr-o confruntare din Liga Erste la hochei pe gheata, Corona Brasov a intalnit, aseara, in Ungaria, pe Feha19.

21 Noiembrie 2022 - HOCHEI: Corona Brasov, victorie dramatica, in Erste Liga, la Gheorgheni!

Corona Brasov a invins-o pe ACSH Gheorgheni cu scorul de 3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0), dupa suturile de departajare, duminica, in deplasare, intr-un meci care a contat atat pentru Campionatul

31 Octombrie 2022 - HOCHEI: Victorie mare pentru Corona Brasov, in Ungaria, in Erste Liga!

Sport Club Miercurea Ciuc si Corona Brasov au obtinut victorii in deplasare, duminica, in Erste Liga la hochei pe gheata.

20 Octombrie 2022 - Hochei: Corona Brasov, la prima sa victorie in Campionatul National

Corona Brasov a obtinut prima sa victorie in noul sezon al Campionatului National de hochei pe gheata, 6-3 (0-1, 4-2, 2-0) cu CSA Steaua Bucuresti, miercuri, pe Patinoarul Olimpic din Brasov.

11 Octombrie 2022 - HOCHEI: Corona Brasov, victorie in Erste Liga!

Luni seara a fost programata o noua etapa din Erste Liga la hochei pe gheata.

09 Octombrie 2022 - HOCHEI: Corona Brasov, victorie dramatica, in prelungiri, in Erste Liga

Intr-un meci disputat aseara, in Erste Liga, la Patinoarul Olimpic, Corona Brasov a invins cu 3-2, dupa prelungiri, pe DVTK din Ungaria. Partida a avut un deznodamant dramatic.

23 Septembrie 2022 - HOCHEI: Corona Brasov, victorie in Erste Liga! VIDEO

Intr-un meci din Erste Liga sustinut, aseara, in Ungaria, Corona Brasov a invins pe Fehervari Titanok.

04 Ianuarie 2022 - Hochei: Victorie la scor pentru campioana Corona Brasov

Corona Brasov, detinatoarea titlului, a castigat cu scorul de 23-0 (9-0, 7-0, 7-0) meciul cu Sportul Studentesc, luni, pe Patinoarul Olimpic din Brasov, in Campionatul National de hochei pe gheata.

04 Ianuarie 2022 - Hochei: O noua victorie categorica pentru Corona Brasov in campionat

Corona Brasov, detinatoarea titlului, a invins-o pe Sportul Studentesc cu scorul de 21-3 (6-0, 9-2, 6-1), marti, pe Patinoarul Olimpic din Brasov, in Campionatul National de hochei pe gheata.

08 Ianuarie 2022 - Hochei: Corona Brasov, victorie la primul meci din acest an in Erste Liga

Corona Brasov Wolves a invins-o pe MAC HKB Ujbuda cu scorul de 5-2 (2-0, 2-1, 1-1), vineri, pe Patinoarul Olimpic de sub Tampa, in primul sau meci din Erste Liga la hochei pe gheata in 2022.

26 Noiembrie 2021 - Dubla victorie importanta cu Galatiul, in Campionatul National

CSM Corona Brasov a reusit doua victorii foarte importante in fata lui CSM Galati, pe gheata proprie, meciuri contand pentru Campionatul National de hochei pe gheata.

19 Septembrie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves Brasov, prima victorie din acest sezon de Erste Liga

B

21 Martie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves Brasov castiga al doilea meci sustinut in Ungaria si egaleaza, la general, in semifinalele Erste Liga!

Corona Wolves Brasov a obtinut, duminica seara, a doua victorie din Ungaria, la capatul unui meci extrem de spectaculos, in care "lupii" au revenit senzational de la un handicap de 3 goluri.