Rezultatele 1 - 30 din 1819

Articole despre "handbal corona brasov"

14 Februarie 2024 - Handbal feminin: Corona Brasov a fost eliminata din Cupa Romaniei

In aceasta seara a avut loc meciul din optimile Cupei Romaniei la handbal feminin, la Bistrita, dintre echipa gazda si Corona Brasov.

10 Februarie 2024 - Victorie dramatica obtinuta de Corona Brasov in Liga Florilor

Corona Brasov a obtinut, in aceasta seara, in Sala Sporturilor, a doua victorie consecutiva din Liga Florilor la handbal feminin. Brasovencele au invins, in etapa a 16-a, pe Minaur Baia Mare, scor

26 Ianuarie 2024 - Handbal feminin: Corona a pierdut duelul cu Rapid

Echipa de handbal feminin Corona Brasov continua seria nefasta din Liga Florilor si a inregistrat un nou esec, mai devreme, in Sala Sporturilor D.P. Colibasi.

07 Decembrie 2023 - Cu "U" Cluj in primul tur din Cupa

In primul tur al Cupei Romaniei la handbal feminin Corona Brasov va evolua, in deplasare, contra echipei din Divizia A, Universitatea Cluj. Partida va avea loc pe 6 ianuarie 2024 si este prima

28 Noiembrie 2023 - Alin Bondar a fost schimbat

Conducerea clubului Corona Brasov a anuntat decizia de a il schimba pe antrenorul principal al echipei de handbal senioare, Alin Bondar (foto). Acesta, insa, va ramane la dispozitia clubului in

24 Noiembrie 2023 - Carmen Cartas, fostul inter de la Corona Brasov, va pregati Nationala U18 de handbal feminin

Actiunea de la Timisoara se va incheia cu doua partide amicale in compania echipei similare a Ungariei, la Szekszard, sambata si dumnica. Din lot face parte si Ana Totoescu, portarul de 16 ani al

04 Noiembrie 2023 - Handbal feminin: Corona Brasov, esec la Braila

Fetele antrenate de Alin Bondar au inceput excelent meciul si au condus chiar cu 7-1, dar spre fnalul primei reprize gazdele au preluat controlul partidei si au condus la limita la pauza. Corona s-a

28 Octombrie 2023 - HANDBAL: Corona Brasov, invinsa de SCM Craiova

Chiar daca portarita Anica Gudelj a fost, din nou, in zi mare, cu 16 parade, greselile individuale si lipsa de concentrare si-au spus, din nou, cuvantul. Alisia Boiciuc, Laura Lasm si Bobana Klikovac

10 Noiembrie 2023 - Meci "de sase puncte"

Echipa de handbal a CSM Corona Brasov va disputa sambata, de la ora 16.00, probabil, cel mai important meci al sau in aceasta toamna. Pe locul noua in clasamentul Ligii Florilor si doar trei victorii

21 Octombrie 2023 - Handbal feminin: Corona Brasov, revenire de senzatie la Mioveni

Brasovencele au fost conduse la pauza cu 15-18, iar in repriza a doua, gazdele au avut chiar si 4 goluri avantaj, scor 24-20, fetele antrenate de Alin Bondar au evoluat senzational in ultimele 20 de

02 Octombrie 2023 - Corona - Buzau deschide etapa a sasea din Liga Florilor

Corona Brasov va primi vizita Gloriei Buzau, in etapa a sasea din Liga Nationala de Handbal Feminin. Partida va avea loc luni, de la ora 18.00, la Sala Sporturilor "Dumitru Popescu Colibasi".

16 Septembrie 2023 - Corona Brasov, infrangere la limita in Liga Florilor

Corona Brasov a pierdut la limita, in Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibasi, confruntarea sustinuta in etapa a 4-a a Ligii Florilor de handbal feminin.

18 Septembrie 2023 - Din nou infrangere la limita

Dupa doua victorii, Corona Brasov a suferit doua infrangeri in Liga Nationala de Handbal Feminin. La fel ca in deplasarea de la Baia Mare, fetele lui Alin Bondar si Razvan Udristoiu au pierdut la un

15 Septembrie 2023 - Weekend plin: Corona - Targu Jiu in Liga Florilor si primul tur al Cupei Romaniei la baschet masculin

Corona Brasov va primi vizita formatiei CSM Targu Jiu, in etapa a patra a Ligii Nationale de Handbal Feminin. Partida va avea loc sambata, de la ora 17.00, la Sala Sporturilor "Dumitru Popescu

02 Septembrie 2023 - Corona Brasov invinge dramatic pe Stiinta Bucuresti! Arbitraj controversat: "Probabil am deranjat cu victoria de la Rapid!"

Corona Brasov a castigat dramatic meciul din etapa a doua a Ligii Florilor la handbal feminin. La revenirea in prima divizie in fata propriilor suporteri, Corona Brasov a invins cu 30-29, 17-12 la

08 Septembrie 2023 - Deplasare la Baia Mare, confirma Corona startul bun de sezon?

Corona Brasov joaca in deplasare in etapa a treia din Liga Nationala de Handbal Feminin. Sambata, de la ora 18.00, la sala "Lascar Pana" din Baia Mare, fetele lui Alin Bondar vor da piept cu Minaur.

04 Septembrie 2023 - Victorie dramatica, debut perfect de sezon pentru Corona

Corona Brasov a castigat dramatic meciul din etapa a doua a Ligii Florilor la handbal feminin, primul in fata propriilor fani de la revenirea pe prima scena. Echipa lui Alin Bondar a invins cu 30-29

01 Septembrie 2023 - Ce surpriza!

Corona Brasov a produs surpriza primei etape din Liga Nationala de Handbal Feminin, invingand in deplasare vicecampioana Romaniei, Rapid Bucuresti. Echipa lui Alin Bondar si Razvan Udristoiu s-a

05 August 2023 - Handbal feminin: Corona Brasov si HC Zalau au debutat cu dreptul la turneul de la Baia Mare

Corona Brasov si HC Zalau au obtinut victorii, vineri, in prima zi a turneului de handbal feminin gazduit de Sala Polivalenta "Lascar Pana" din Baia Mare, potrivit site-ului clubului maramuresean.

03 August 2023 - Preturile abonamentelor pentru noul sezon nemultumesc fanii Coronei

Corona Brasov a anuntat preturile biletelor si abonamentelor pentru cele cinci echipe de prim esalon ale sale, in noul sezon, volei - feminin si masculin, baschet masculin, handbal feminin si hochei.

03 Iulie 2023 - Incepe Liga Florilor cu o deplasare la Rapid

Federatia Romana de Handbal a anuntat tintarul noului sezon al Ligii Nationale de Handbal Feminin. Nou-promovata in primul esalon, Corona Brasov o va intalni, in prima etapa, pe Rapid, la Bucuresti.

06 Iulie 2023 - Dombaxe se intoarce in Angola

Wuta Dombaxe paraseste echipa de handbal Corona Brasov. Potrivit oficialilor gruparii brasovene, dupa o perioada de negocieri pentru prelungirea contractului, prelungire propusa cu insistenta de

28 Mai 2023 - Handbal feminin: Corona Brasov este campioana Romaniei la Junioare 3

Echipa de handbal feminin Corona Brasov Junioare 3 a castigat turneul final valoare al Federatiei Romane de Handbal, invingand in finala pe CSM Galati, cu 26-22!

28 Februarie 2023 - Corona, duel cu Braila in sferturile Cupei

Oficialii Federatiei Romane de Handbal au efectuat tragerea la sorti pentru jocurile din sferturile de finala ale Cupei Romaniei la handbal feminin. Corona Brasov, lider in Seria B a Diviziei A (al

09 Martie 2023 - Corona Brasov a luptat de la egal la egal cu una dintre echipele bune din Liga Florilor si a ratat la limita calificarea in semifinalele Cupei Romaniei

Echipa de handbal feminin Corona Brasov arata ca o grupare de Liga Nationala. Asta desi, inca, evolueaza in Divizia A. In sferturile Cupei Romaniei, formatia antrenata de Alin Bondar a intalnit, in

10 Martie 2023 - Final de drum in Cupa

Corona Brasov si-a incheiat parcursul din acest sezon al Cupei Romaniei la handbal feminin. Trupa lui Alin Bondar s-a ridicat, in multe momente, la nivelul adversarei din sferturile de finala ale

23 Februarie 2023 - Corona Brasov s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la handbal feminin!

In optimile de finala ale Cupei Romaniei, CSM Corona Brasov a intalnit, in aceasta seara, pe CSM Galati. Corona a reusit sa invinga ultima clasata din Liga Florilor, scor 30-21, 12-10 la pauza. Sala

23 Februarie 2023 - Transfer de Liga Campionilor la echipa de handbal feminin Corona Brasov

Dupa transferul pivotului muntenegrean de 27 de ani, Bobana Klikovac, la Corona Brasov va ajunge inca o handbalista de top. Managerul general sportiv, Alexandru Dedu, a anuntat astazi ca a semnat un

24 Februarie 2023 - Corona, in sferturile Cupei

Corona Brasov s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la handbal feminin. Trupa lui Alin Bondar si Razvan Udristoiu a invins formatia de prima liga, CSM Galati, scor 30-21 (12-11),

26 Ianuarie 2023 - Transfer din Bundesliga, la Corona Brasov!

Nou transfer la echipa de handbal Corona Brasov! Portarul cu cele mai multe parade din Bundesliga, croata Anica Gudelj vine la Brasov din vara, de la SV Union Halle Neustad!