Rezultatele 1 - 30 din 159

Articole despre "meci corona wolves"

03 Februarie 2022 - "Lupii" mai au un singur meci din sezonul regulat al Erste Liga

Un singur joc din cadrul sezonului regulat al Erste Liga mai au de disputat hocheistii de la Corona Wolves Brasov. Este vorba despre duelul cu ACSH Gheorghieni, din deplasare, programat vineri, de la

19 Ianuarie 2022 - Serie buna in Erste Liga

Corona Wolves Brasov a castigat si al treilea meci din seria disputata, zilele trecute, pe gheata proprie, in Erste Liga. Dupa 8-1 cu Fehervar Titanok si 5-4 cu DVTK, "lupii" s-au impus si in fata

08 Ianuarie 2022 - Hochei: Corona Brasov, victorie la primul meci din acest an in Erste Liga

Corona Brasov Wolves a invins-o pe MAC HKB Ujbuda cu scorul de 5-2 (2-0, 2-1, 1-1), vineri, pe Patinoarul Olimpic de sub Tampa, in primul sau meci din Erste Liga la hochei pe gheata in 2022.

13 Decembrie 2021 - "Lupii" incep sa lege victoriile

Corona Wolves a intalnit, duminica seara, la Patinoarul Olimpic din Brasov, formatia Ujpest, din Ungaria, meci contand pentru Erste Liga. "Lupii" s-au impus cu 3-1 (1-0, 1-1, 1-0), cu goluri marcate

08 Decembrie 2021 - Victorie si la Ujpest

Corona Wolves Brasov s-a impus cu 2-1 (1-0, 1-0, 0-1) in ultimul meci din seria disputata in deplasare, in Ungaria, pe terenul lui Ujpest TE. Reusitele formatiei Brasovului au fost semnate de

28 Octombrie 2021 - Amanarea ceruta de Corona Wolves, refuzata de sefii Erste Liga

Din cauza focarului de Covid-19 pe care il are in cadrul lotului si care a facut ca echipa sa nu mai poata disputa ultimul meci programat in Franta, in cadrul Cupei Continentale, Corona Wolves Brasov

21 Septembrie 2021 - Al doilea succes, "lupii" lideri

Corona "Wolves" Brasov a castigat al doilea meci, din trei disputate, in noul sezon al Erste Liga. Luni seara, pe gheata Patinoarului Olimpic, "lupii" s-au impus in fata lui Fehervari Titanok, scor

23 Aprilie 2021 - Wolves - Gheorghieni 2-0

Corona Wolves a castigat cel de-al doilea meci din semifinalele Campionatului National de hochei pe gheata cu ACSH Gheorghieni, joi seara, pe gheata Patinoarului Olimpic din Brasov, scor 6-4 (3-0,

22 Aprilie 2021 - Wolves a castigat dupa prelungiri primul meci impotriva Gheorghieniului

CSM Corona Wolves a castigat primul meci din semifinalele Campionatului National de hochei pe gheata, la Patinoarul Olimpic din Brasov, 5-4 (1-1, 3-1, 0-2,1-0) dupa prelungiri cu ACSH Gheorghieni.

22 Aprilie 2021 - Wolves a castigat dupa prelungiri primul meci impotriva Galatiului

31 Martie 2021 - Corona - Ciuc 0-3, in primul meci din finala

Corona Wolves Brasov a pierdut primul meci din finala Erste Liga, 0-3 (0-1, 0-1, 0-1), pe gheata proprie, cu SC Miercurea Ciuc.

25 Martie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves Brasov s-a calificat in finala Erste Liga dupa un meci spectaculos!

In aceasta seara, in Ungaria, a fost programat meciul 6 din semifinalele Erste Liga la hochei pe gheata, dintre DEAC si Corona Wolves Brasov.

23 Martie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves Brasov, la un singur meci de finala Erste Liga!

La Patinoarul Olimpic din cartierul Tractorul a avut loc, in aceasta seara, meciul 5 din semifinalele Erste Liga la hochei pe gheata.

17 Martie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves Brasov pierde primul meci din semifinalele Erste Liga!

Aseara, Corona Wolves Brasov a cedat primul meci al seriei din semifinala Ligii Erste impotriva echipei maghiare DEAC, cu scorul de 1-4.

17 Martie 2021 - Wolves - DEAC 1-4, in primul meci din semifinalele Erste Liga

Corona Wolves a pierdut primul meci din cadrul semifinalelor Erste Liga, marti seara, la Brasov, scor 1-4 (0-2, 0-0, 1-2) cu Debrecen EAC. Pentru "lupi" a inscris Valchar, in minutul 44. Miercuri, de

21 Martie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves Brasov castiga al doilea meci sustinut in Ungaria si egaleaza, la general, in semifinalele Erste Liga!

Corona Wolves Brasov a obtinut, duminica seara, a doua victorie din Ungaria, la capatul unui meci extrem de spectaculos, in care "lupii" au revenit senzational de la un handicap de 3 goluri.

03 Martie 2021 - Victorie in primul meci din sferturi

Corona Wolves Brasov a jucat marti seara primul meci din sferturile de finala ale Ligii Erste, editia 2020-2021, la Brasov, impotriva formatiei maghiare Opten Vasas.

04 Martie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves conduce cu 2-0 in sferturile Ligii Erste!

Aseara, echipa noastra a reusit sa castige si al doilea meci al seriei impotriva echipei maghiare Opten Vasas contand pentru sferturile de finala ale Ligii Erste, scor 5-4, pe reprize 2-2, 2-1, 1-1.

04 Martie 2021 - Corona-Vasas, 2-0 la general

Corona Wolves a castigat si al doilea meci disputat impotriva lui Opten Vasas, in sferturile de finala ale Erste Liga, miercuri seara, la Brasov. "Lupii" s-au impus cu 5-4 (2-2, 2-1, 1-1), cu goluri

02 Martie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves Brasov obtine prima victorie in sferturile de finala ale Erste Liga!

In primul meci din sferturile de finala ale Erste Liga la hochei pe gheata, Corona Wolves Brasov a intalnit, in aceasta seara, pe propriul teren, pe Vasas Budapesta.

01 Martie 2021 - Final excelent de sezon regulat pentru "lupi"

Vineri seara, Corona Wolves Brasov echipa noastra a disputat, la Gheorgheni, ultimul meci din sezonul regulat al Ligii Erste, care a contat si pentru sezonul regulat al Campionatului National al

13 Februarie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves Brasov, noul lider din Erste Liga!

La capatul unui meci extrem de spectaculos, cu 12 goluri, Corona Wolves Brasov a invins, pe propriul teren, sambata seara, pe Csikszereda Miercurea Ciuc, cu 7-5, pe reprize 3-2, 1-1, 3-2.

14 Februarie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves Brasov, un nou succes cu HSC Csikszereda!

Intr-un meci care a contat pentru Erste Liga, Corona Wolves a invins, duminica seara, la Brasov, pe Sport Club Miercurea Ciuc, scor 4-3, pe reprize 1-0, 2-1, 1-2.

18 Februarie 2021 - Hochei: Corona Brasov, victorie clara cu Steaua, in campionat

Corona Brasov Wolves a invins-o pe CSA Steaua Bucuresti cu scorul de 11-3 (2-1, 7-1, 2-1), miercuri, pe Patinoarul Olimpic din Brasov, intr-un meci din Campionatul National de hochei pe gheata.

19 Ianuarie 2021 - HOCHEI: Corona Wolves Brasov, victorie in Ungaria, in Erste Liga

Aseara, Corona Wolves Brasov a reusit sa castige, la Gyor, un meci impotriva echipei Titanok. Brasovenii au invins cu 4-1, pe reprize 1-1, 1-0, 2-0.

20 Ianuarie 2021 - "Wolves", din nou pe podiumul Erste Liga

Corona Brasov "Wolves" a castigat marti seara si cel de-al doilea meci disputat in aceste zile in deplasare la Fehervari Titanok, scor 5-2 (4-1, 1-0, 0-1), dupa ce luni se impusese cu 4-1. Pentru

17 Ianuarie 2021 - Hochei: Corona Brasov pierde al doilea meci, in timpul regulamentar, din Erste Liga!

Dupa esecul cu MAC de acum cateva zile, Corona Wolves Brasov a pierdut, in acest weekend, al doilea meci din Erste Liga, in timpul regulamentar.

12 Ianuarie 2021 - HOCHEI: Corona Brasov, victorie importanta la Budapesta

Aseara, Corona "Wolves" Brasov a reusit sa castige un meci important in deplasare, invingand la Budapesta echipa locala MAC Ujbuda.

29 Decembrie 2020 - Hochei: Corona Brasov, victorie clara in meciul cu ACS Sapientia, in Campionatul National

Corona Brasov Wolves a surclasat-o pe ACS Sapientia U23 cu scorul de 7-0 (4-0, 1-0, 2-0), luni, pe Patinoarul Olimpic din Brasov, intr-un meci din Campionatul National de hochei pe gheata.

17 Decembrie 2020 - "Lupii" au debutat in Cupa cu o victorie lejera

Corona Wolves Brasov a castigat, 11-1 (2-0, 5-0, 4-1) cu Sportul Studentesc Bucuresti, primul meci din turneul Cupei Romaniei, editia 2020, competitie care se desfasoara in aceste zile la Galati.