Rezultatele 1 - 30 din 79

Articole despre "victorie liga mol"

11 Septembrie 2023 - Prima infrangere

Corona Brasov a suferit prima infrangere de la revenirea in Liga Florilor MOL, 26-25 (9-11) la Baia Mare, cu Minaur. Un meci de lupta, incheiat cu o victorie in extremis a maramuresencelor.

17 Septembrie 2017 - BRASOV. "Lupii" - PRIMUL SUCCES in Erste Liga!!!

Echipa de hochei pe gheata Corona Brasov a reusit aseara, la Patinoarul "Olimpic", prima sa victorie in Erste Liga (continuatoarea Ligii Mol).

19 Februarie 2017 - Liga Mol: Corona Brasov - HK Debreceni 7-4

Al patrulea meci dintre Corona Brasov Wolves si Debrecen, dar ale treilea care conteaza, pentru ca primul se rejoaca, din prima faza a play-off-ului Ligii Mol a fost spectaculos si a adus o victorie

21 Februarie 2017 - LIGA MOL. MAC Budapesta, la o victorie de semifinale. Echilibru in alte doua sferturi

MAC Budapesta s-a impus aseara, 4-3, dupa prelungiri, in cea de-a patra confruntarea cu Fehervar in sferturile Ligii Mol la hochei pe gheata, conduce la general cu 3-1 si mai are nevoie de o victorie

17 Februarie 2017 - LIGA MOL. Greg Lindqvist si Ferencvaros, la a doua victorie in seria cu DVTK Jegesmedvek

Singurul sfert de finala din Liga Mol la hochei pe gheata in care dupa doua partide scorul este 1-1 este Debrecen - Corona Brasov.

20 Ianuarie 2017 - Hochei. Liga Mol. Corona Brasov, victorie dupa prelungiri cu Dunaujvaros

Corona Brasov se mentine pe pozitia a 4-a in Liga Mol de hochei pe gheata, dupa ce, joi seara, elevii lui Martin Lacroix au invins, dupa prelungiri, in deplasare, formatia Dunaujvaros, scor 4-3 (2-1,

08 Ianuarie 2017 - BRASOV. Corona, victorie la Miercurea Ciuc

Dupa esecul neasteptat din Cupa Romaniei, Corona Brasov merge perfect. Dupa cele trei succese din Ungaria, cu MAC Budapesta, Fehervar si Dunaujvaros, in Liga Mol, "lupii" s-au impus aseara, la

29 Decembrie 2016 - "Lupii", victoriosi in Ungaria

- Dupa dezamagirea din Cupa Romaniei, hocheistii de la Corona au obtinut o victorie importanta in Liga Mol

28 Decembrie 2016 - BRASOV. Corona, victorie dupa loviturile de departajare in meciul cu MAC Budapesta

Dupa esecul din Cupa Romaniei, hocheistii de la Corona au revenit cu o victorie importanta in Liga Mol.

30 Decembrie 2016 - BRASOV. "Lupii" au castigat meciul cu Fehervar. Astazi, duel important la Dunaujvaros

Corona Brasov a reusit o noua victorie in Liga Mol la hochei pe gheata. Aseara, formatia antrenata de Martin Lacroix a dispus aseara, la Szekesfehervar, cu 5-1, de Fehervar Titanok. Pentru Corona au

11 Decembrie 2016 - BRASOV. Corona, succes important in Liga Mol la hochei pe gheata

Corona Brasov a reusit aseara, la Patinoarul "Olimpic", o victorie importanta in lupta pentru clasarea in top 4 la finalul sezonului regulat.

03 Decembrie 2016 - "Lupii" au pierdut la Gheorgheni, in Campionatul National

Dupa ce a obtinut o victorie foarte importanta in Liga Mol, cu Debreceni, echipa brasoveana a pierdut partida disputata in Campionatul National de hochei pe gheata.

01 Decembrie 2016 - BRASOV. Liga Mol. LIVETEXT. "Lupii" au luat cele trei puncte din meciul cu Debrecen

Minutul 60 - Final. Corona obtine o noua victorie in Liga Mol, 5-3 cu Debrecen, si cucereste trei puncte importante in lupta pentru pozitia a patra.

02 Decembrie 2016 - Victorie de Ziua Romaniei, pentru "lupii" Coronei

Corona Brasov Wolves a obtinut o victorie foarte importanta in Liga Mol, dispunand acasa de una dintre echipele "incomode", Debreceni. Partida nu a fost usoara insa, pentru "lupi" care, desi au

02 Decembrie 2016 - Victorie de Ziua Romaniei: Corona Brasov Wolves - Debreceni 5-3 (2-1, 1-2, 2-0)

23 Noiembrie 2016 - Dubla victorie pentru "lupi" la Galati

Corona Brasov Wolves a trecut fara probleme de Dunarea Galati, in deplasare, in dubla confruntare care a contat, atat pentru Liga Nationala la hochei pe gheata, cat si pentru Liga Mol. In primul

23 Noiembrie 2016 - Corona a dat de pamint cu Dunarea Galati

Corona Brasov Wolves a obtinut o victorie la scor, intr-un meci disputat luni, in deplasare, cu Dunarea Galati, 11-4 (1-1, 5-1, 5-2)! Meciul de la Galati a contat atit pentru Liga Mol, cit si pentru

15 Noiembrie 2016 - Dupa infrangerea cu Miskolc, victorie cu HK Belgrad pentru "lupi"

Dupa doua saptamani de pauza, fanii echipei Corona Wolves s-au reintalnit cu favoritii lor cu prilejul a doua meciuri din Liga MOL. Duminica seara, cu DVTK Miskolc, "lupii" au tinut aproape

25 Octombrie 2016 - "Lupii" si-au "spulberat" rivala

Corona Brasov Wolves a inregistrat o noua victorie in Liga Mol si, deopotriva, in Campionatul National, dispunand in deplasare de rivala HSC Miercurea Ciuc. A fost a doua victorie consecutiva a ,

13 Octombrie 2016 - BRASOV. Liga Mol. LIVETEXT. A doua victorie cu MAC Budapesta pentru "lupi"

Minutul 60 - Final. Corona se impune cu 2-1, o invinge pentru a doua oara in acest sezon pe MAC Budapesta si urca pe locul secund al clasamentului Ligii Mol.

10 Octombrie 2016 - "Lupii", dubla victorie in weekend, in Ungaria

Corona Brasov a reusit ,,dubla" in weekend, in turneul din Liga Mol la care participa in aceste zile, invingand formatiile maghiare MAC Budapesta si Fehervari Titanok. Brasovenii s-au impus vineri

14 Octombrie 2016 - Hochei: Corona Brasov a mai bifat o victorie cu MAC Budapesta

Corona Brasov a invins-o pe MAC Budapesta cu scorul de 2-1 (1-1, 1-0, 0-0), joi, pe Patinoarul Olimpic din Brasov, si a urcat pe locul al doilea in Liga MOL la hochei pe gheata. Ian McDonald (07:08)

28 Septembrie 2016 - Victorie importanta pentru "lupi" impotriva lui UTE

Corona Brasov Wolves a reusit sa treaca de formatia maghiara UTE, intr-un meci disputat pe gheata Patinoarului Olimpic din Brasov, care a contat pentru Liga Mol. "Lupii" si-au luat astfel revansa

27 Septembrie 2016 - Hochei: Victorie mare pentru Corona in meciul cu UTE, in Liga Mol

Corona Brasov Wolves a reusit sa treaca de valoroasa UTE intr-un meci disputat pe gheata proprie si contand pentru Liga Mol. "Lupii" si-au luat astfel revansa dupa doua meciuri mai putin favorabile

15 Septembrie 2016 - Primul esec pentru Corona in Liga Mol

Doua victorii si o infringere este bilantul "lupilor" dupa primele trei meciuri disputate in acest sezon al Ligii Mol. Dupa o victorie cu 5-1 la Belgrad, a urmat jocul cu Ferencvaros, cistigat de

12 Septembrie 2016 - Victorie lejera pentru "lupi" la Belgrad

Echipa de hochei Corona Wolves Brasov a debutat oficial in noul sezon cu o victorie, in deplasarea de la Belgrad, meci contand pentru Liga MOL. Echipa antrenorului canadian Martin Lacroix a castigat

12 Septembrie 2016 - BRASOV. LIVETEXT. Corona, a doua victorie in Liga Mol la hochei pe gheata

Corona Brasov a obtinut in aceasta seara a doua victorie in noul sezon al Ligii Mol la hochei pe gheata. "Lupii" au trecut de Ferencvaros, scor 4-3, dupa prelungiri.

10 Septembrie 2016 - BRASOV. "Lupii" au pornit lansat in Liga Mol. Victorie la scor in Serbia

Corona Brasov a castigat la scor prima partida din noul sezon al Ligii Mol la hochei pe gheata. "Lupii" s-au impus in aceasta seara in duelul din deplasare cu HK Belgrad, 5-1 si au acumulat primele

25 Ianuarie 2016 - O victorie si doua infrangeri pentru "lupi"

Seria partidelor disputate in deplasare de echipa de hochei Corona Brasov, meciuri care au contat pentru Liga MOL, a insemnat o victorie si doua infrangeri.