Olimpia CSU, la un pas de medaliile de bronz

Joi, 19 Aprilie 2018, ora 20:15
44 citiri
Olimpia CSU Brasov a facut un pas important spre adjudecarea medaliilor de bronz ale acestui sezon.

Fetele antrenate de Dan Calancea au invins joi seara, pe teren propriu, cu scorul de 86-70, formatia Universitatea Cluj-Napoca, in prima partida din finala mica a Ligii Nationale de baschet feminin.

Olimpia CSU Brasov a inceput meciul in forta, dupa aproximativ 2 minute si jumatate avand deja un avantaj considerabil pe tabela.

Ele au condus la pauza cu scorul de 45-31, iar revenirea ...citește toată știrea