Begu a trecut de Sevastova si s-a calificat in sferturi, la Moscova

Joi, 19 Octombrie 2017, ora 06:21
19 citiri
Irina Begu (foto) s-a calificat in sferturile turneului WTA de la Moscova, dupa o victorie in doua seturi, 6-4, 6-3, in fata Anastasijei Sevastova. Begu (27 ani, 57 WTA), finalista la Moscova in 2014, s-a impus in fata sportivei din Letonia (27 ani, 21 WTA) intr-o ora si 27 de minute, in ciuda celor 6 duble greseli.Begu a inceput meciul cu un break, dar apoi a fost condusa cu 2-1, 3-2 si 4-3, reusind un break la 4-4. Romanca a salvat o minge de break in ghemul zece si a reusit sa inchida setul ...citește toată știrea