BRASOV. Corona, a doua victorie in Cupa Continentala. Meciul decisiv pentru calificarea in turul 3 e maine cu DVTK

Sursa: MyTex.ro
Sambata, 21 Octombrie 2017, ora 22:56
69 citiri
Corona Brasov a castigat si cea de-a doua partida jucata in grupa C a turului 2 din Cupa Continentala la hochei pe gheata, care are loc la Patinoarul "Olimpic".
"Lupii" au dipus de bascii de la Txuri Urdin San Sebastian, 4-1. Filip a deschis scorul in minutul 7, insa spaniolii au egalat in repriza a doua, prin golul lui Fuentes. Ultima treime a fost a formatiei de la poalele Tampei, Filip, Walls si Zsok stabilind scorul final.
Tot astazi, DVTK Jegesmedvek Miskolc a trecut de Steaua Rosie ...