BRASOV. Liga 2. "Stegarii" au acoborat pe pozitia a patra, dar pot termina turul pe locul secund, dupa ce Sepsi Sf. Gheorghe a pierdut la Mioveni

Sursa: MyTex.ro
Sambata, 26 Noiembrie 2016, ora 15:36
55 citiri
Primele partide din ultima etapa a Ligii 2 la fotbal au avut loc in aceasta dimineata. Lidera Juventus Bucuresti a avut emotii pe terenul "lanternei" Metalul Resita si a reusit sa castige, 2-1, doar dupa ce gazdele au ramas in inferioritate. Resitenii au deschis scorul prin Cioranu in minutul 14. Dupa doar patru minute Chipirliu a egalat din penalty dictat pentru un hent al lui Cr. Ionescu, cel care a vazut si cartonasul rosu. Golul victoriei formatiei lui Daniel Oprita a fost marcat de Bustea ...