FC Brasov isi pastreaza sansele la promovare in Liga I

Duminica, 19 Martie 2017, ora 16:12
42 citiri
FC Brasov a invins duminica, in deplasare, formatia UTA Arad, intr-un meci care a contat pentru etapa a 26-a a ligii secunde. Stegarii s-au impus cu scorul de 2-1, pastrandu-si sansele la promovarea in prima liga.

Elevii lui Cornel Esalnar au deschis scorul din minutul 9, prin reusita lui Chitosca. Ei au marit diferenta in minutul 76, prin golul inscris de Enceanu. UTA ar fi putut obtine egalul dupa ce arbitrul le-a acordat un penalty. Portarul stegarilor, Iacob, declarat cel mai bun jucator ...citește toată știrea