FC BRASOV. Succes logic. "Stegarii" s-au impus la Buftea si au urcat pe primul loc al clasamentului Ligii 2

Sursa: MyTex.ro
Duminica, 25 Septembrie 2016, ora 12:51
61 citiri
Dupa doua rezultate de egalitate pe terenuri straine, FC Brasov a reusit sa se impuna astazi in deplasare. La Buftea, "stegarii" au invins-o cu 4-2 pe ACS Berceni, formatie care ocupa penultima pozitie a ierarhiei.
Elevii antrenorului Cornel Esalnar nu au avut nici o problema in disputa cu ilfovenii. Paul Iacob a deschis scorul in minutul 9. I. Popa a centrat in careu, portarul gazdelor a iesit gresit, iar mijlocasul imprumutat de la Viitorul a trimis in poarta goala. Dupa alte trei minute, ...