Liga 4 Brasov. AS SR Brasov a cistigat derbiul cu Coltea / Pescaru a dat lovitura de incepere a meciului

Sambata, 21 Octombrie 2017, ora 18:36
40 citiri
Derbiul brasovean dintre AS SR Brasov si Coltea a fost transat de liderul campionatului, scor 2-1 (1-1). Oaspetii au deschis scorul in minutul 29 prin Lita, iar gazdele s-au intrecut in ratari la poarta lui Cauca spre disperarea celor circa 1000 de spectator. Horia Popa a a dus egalarea, servit ideal de Vagner in minutul 38. Alexandru Vagner a decis soarta derbiului, in minutul 66, cu un gol de ge generic, sut direct in vinclul portii lui Cauca de la coltul careului mare! Inaintea meciului s-a ...citește toată știrea