Înapoi la listarea arhivei

05 Mai 2018 - VIDEO Irina Begu, victorie categorica impotriva Ostapenko * Posibil duel romanesc in turul secund de la Madrid

Irina Begu (36 WTA) a trecut de Jelena Ostapenko (5 WTA), scor 6-3, 6-3, si s-a calificat in turul secund al turneului WTA Premier Mandatory de la Madrid.

05 Mai 2018 - Tijana Malesevici a venit la Blaj inainte de Final 4 si are incredere maxima inaintea finalei: "Totul e posibil"

Tijana Malesevici a venit la zona mixta cu un zambet larg dupa victoria cu Galatasaray de la Polivalenta, in semi finala Final Four, scor 23-25, 25-17, 25-22, 25-22.

05 Mai 2018 - Lui Petrescu i s-a facut rau dupa victoria dramatica in fata Craiovei: "Dan nu e bine"

Emil Caras, secundul celor de la CFR Cluj, a explicat ca Dan Petrescu s-a simtit rau la finalul victoriei cu U Craiova, scor 1-0, si nu a putut ajunge la interviurile de la final.

05 Mai 2018 - VIDEO Denis Dragus, declaratii surpriza dupa ce Contra l-a chemat la nationala: "Voiam sa-mi recapat moralul" + ce zice despre convocare si momentul cand il roaga pe Ianis sa bata el penaltyul

Denis Dragus recunoaste ca nu se afla in cel mai bun moment, chiar daca selectionerul Cosmin Contra l-a chemat la nationala. Atacantul Viitorului a ratat un penalty in meciul castigat de Viitorul cu

05 Mai 2018 - SEPSI - FCSB 4-2 // Becali, avalansa de critici in direct la TV: Dica, MM si jucatorii desfiintati! Antrenorul ar putea fi schimbat + anunta noi transferuri

"Nu ma mai enervez la fotbal. Vine perioada de transferuri si cumparam jucatori. Luam unu, doi fundasi centrali, luam mijlocasi centrali. Nu avem, s-a vazut. Iau razboinici, nu oameni ca astia, de nu

05 Mai 2018 - Dubla lovitura pentru Dica! Teixeira si Man s-au accidentat si pot rata duelul cu Viitorul

Dupa ce in primele minute Benzar a acuzat anumite probleme, la jumatatea primei reprize Filipe Teixeira a facut semn ca are dureri musculare.

05 Mai 2018 - EXCLUSIV A jucat impotriva vointei lui! Dezvaluiri din vestiar despre ultima tinta a lui Becali: patronul a trecut si peste preparatorii fizici

Nici nivelul pregatirii fizice nu mai conteaza cand Becali cere ca un anumit jucator sa fie pe teren. Preparatorii fizici nu au niciun cuvant de spus. Daca fotbalistul inclus de patron in echipa

05 Mai 2018 - Elimina romance la foc automat: si Ana Bogdan i-a cazut victima la Madrid

Ana Bogdan a fost eliminata inca din turul 2 al calificarilor turneului de la Madrid. Sportiva de pe locul 67 WTA a cedat in fata Krystinei Pliskova.

05 Mai 2018 - Becali a comentat faza penalty-ului din prelungiri de la CFR Cluj - U Craiova + Cum l-a luat FCSB pe Qaka

Gigi Becali s-a declarat multumit de arbitrajul lui Marius Avram din CFR Cluj - U Craiova, scor 1-0.

05 Mai 2018 - Lacrimi in ochi pentru una dintre stranierele de la Alba Blaj: "Am aratat caracter si spirit de luptatoare!"

Volei Alba Blaj e in finala. "Stranierele" de la echipa se imbratiseaza, sunt fericite.

05 Mai 2018 - Inca o surpriza de proportii la Wimbledon: una dintre marile rivale ale Simonei Halep, eliminata in primul tur

Dupa Sloane Stephens, eliminata azi de Donna Vekici, turneul de la Wimbledon a mai ramas fara una dintre marile favorite. Ucraineanca Elina Svitolina, favorita 5 la Londra, a fost eliminata in

05 Mai 2018 - Mangia, deranjat de o intrebare de la flash-interviu: "Aici e vorba despre respect! Nu vreau sa mai aud asa ceva"

Devis Mangia crede ca infrangerea cu CFR Cluj, scor 0-1, nu e meritata, fiind de parere ca echipa sa merita cel putin un punct. De asemenea, promite ca Universitatea Craiova va da totul cu FCSB,

05 Mai 2018 - ROMANIA - FINLANDA // Tricolorii, impresionati de retragerea lui Lobont: "Ne-a ajutat intotdeauna. Ii multumim pentru tot" + Mitrita vrea ca un coleg sa plece de la Craiova

Romania a trecut de Finlanda, scor 2-0, dar Alexandru Mitrita, Ciprian Tatarusanu si Cristi Sapunaru au fost mai impresionati de momentul retragerii lui Bogdan Lobont.

05 Mai 2018 - CFR Cluj, lider in Liga I, cel putin pana luni

Unicul gol al meciului a fost marcat de Camora, in minutul 75.

05 Mai 2018 - Omul care a dus Blajul in finala Ligii Campionilor: "Am jucat cu inima"

Darko Zakoci, omul care a dus Blajul in finala Ligii Campionilor, a stat un minut de vorba cu presa la finalul jocului cu Galatasaray, scor 23-25, 25-17, 25-22, 25-22, de la Polivalenta. Nu a

05 Mai 2018 - Nistor suparat la finalul meciului castigat cu FC Voluntari: "Maneca mea unde e?"

Dan Nistor a evoluat in prima parte din acest sezon in tricoul celor de la CFR Cluj, formatie care a reusit sa castige titlul de campioana. A adunat 17 meciuri in campionat, oferind 5 pase decisive.

05 Mai 2018 - Antrenorul legenda al lui Manchester United, operat pe creier

''Interventia chirugicala a decurs bine'', potrivit unui comunicat al clubului Manchester United, dar Ferguson va ramane internat la terapie intensiva o perioada.

05 Mai 2018 - Jucatorii lui Petrescu ii atentioneaza pe cei de la Craiova: "Aveti grija, jucati si cu FCSB!"

Capitanul CFR-ului, Mario Camora, a marcat golul victoriei echipei sale din meciul cu Universitatea Craiova, scor 1-0.

05 Mai 2018 - Horoscopul runelor pentru saptamana 7 - 13 mai. Scorpionii trebuie sa schimbe tactica

Horoscop. Numerologul Mihai Voropchievici a facut previziunile sale saptamanale la Antena 3. Runele anunta ca in aceasta saptamana, o zodie va avea un salt rapid, calitativ in existenta, iar alta ar

05 Mai 2018 - FOTO-SOC Camora era la un metru de Gustavo in momentul executarii penalty-ului din prelungiri! * Verdictul specialistului + ironia lui MM Stoica

CFR Cluj s-a impus in fata celor de la U Craiova, scor 1-0, dupa ce oltenii au ratat un penalty in prelungirile partidei. Jucatori din ambele tabere patrunsesera metri buni in interiorul careului

05 Mai 2018 - Alex Ferguson a fost supus unei interventii chirurgicale din cauza unei hemoragii cerebrale

Sir Alex Ferguson, fostul antrenor al clubului de fotbal Manchester United, a fost operat de urgenta, sambata, din cauza unei hemoragii cerebrale, informeaza BBC.

05 Mai 2018 - WTA ROMA. Organizatorii au anuntat programul de miercuri de la Roma * Cand se joaca meciul Simona Halep - Naomi Osaka

Organizatorii turneului Premier 5 de la Roma au anuntat in aceasta seara programul zilei de miercuri, zi in care va evolua si Simona Halep.

05 Mai 2018 - S-au filmat la Sunwaves in timp ce faceau sex oral langa scena

Un clip video circula pe internet cu un cuplu care, flancat de prieteni, se filmeaza intr-o ipostaza mai neobisnuita pentru locurile publice. Nu este clar daca cei doi mimeaza sexul oral sau chiar

05 Mai 2018 - Programul zilei de joi de la Roma: cand se joaca "optimea" Simona Halep - Madison Keys

Simona Halep (26 de ani, 1 WTA) o va infrunta joi pe Madison Keys (23 de ani, 14 WTA) in optimile de finala ale turneului Premier 5 de la Roma.

05 Mai 2018 - S-a anuntat programul zilei de maine de la Roma! Cand se va juca supermeciul Simona Halep - Madison Keys

Simona Halep (26 de ani, 1 WTA) o va infrunta pe Madison Keys (23 de ani, 14 WTA) in optimile de finala ale turneului Premier 5 de la Roma.

05 Mai 2018 - Echipa care l-a facut celebru pe Adrian Mutu a retrogradat

Pentru AC Milan au marcat Calhanoglu, Cutrone, Abate si Borini, iar pentru Verona a punctat Lee.

05 Mai 2018 - VIDEO / Cum se ajunge la Break Room, primul anger room din Romania

Cum se ajunge la Break Room, primul anger room din Romania. A fost amenajat intr-o hala abandonata de pe fosta platforma muncitoreasca "Industria Bumbacului", iar aici poti distruge orice pentru a te

05 Mai 2018 - WTA ROMA. Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile de finala de la Roma + ora de disputare a partidei

Simona Halep si-a aflat joi seara adversara din sferturile de finala ale turneului Premier 5 de la Roma. Jucatoarea noastra o va infrunta pe jucatoarea franceza Caroline Garcia (7 WTA).

05 Mai 2018 - ULTIMA ORA Cosmin Contra a anuntat lotul preliminar pentru amicalele cu Chile si Finlanda * 2 mari surprize pe lista lui "Gurita"

Selectionerul Cosmin Contra a anuntat in aceasta seara lotul preliminar pentru partidele amicale cu Chile si Finlanda, din 31 mai si 5 iunie.

05 Mai 2018 - Printul Harry, un sot generos! Cat va costa rochia de mireasa a lui Meghan Markle

Potrivit unor surse ale publicatiei online Daily Mail, viitoarea mireasa a Printului Harry, Meghan Markle, va purta o rochie cusuta si decorata manual, efectuata sub sematura cunoscutei case de moda