meci ungaria romania

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Romania a fost invinsa de Ungaria in preliminariile Ligii Mondiale de polo

Nationala masculina de polo pe apa a Romaniei a fost invinsa de Ungaria cu scorul de 15-7 (7-3, 1-0, 3-1, 4-3), astazi, la Oradea, in Grupa A a preliminariilor Ligii Mondiale, informeaza Agerpres. Pentru echipa Romaniei, antrenata de sarbul Dejan Stanojevic, au marcat Mihnea Gheorghe (2 goluri), mai mult

Marti, 26 Aprilie 2016, ora 20:05

Steaua - Dinamo, lider de audienta! Crestere importanta fata de ultimul meci * Cati oameni s-au uitat la Derby de Romania

Steaua si Dinamo s-a duelat ieri in returul semifinalei Cupei Romaniei, scor 2-2, iar formatia alb-rosie s-a calificat in finala.

Meciul, disputat pe Arena Nationala, nu a strans foarte multi suporteri stelisti, majoritatea preferand sa vada meciul in fata televiziorului. Au fost prezenti 8.000 de mai mult

Joi, 21 Aprilie 2016, ora 17:27

Calificarile pentru JO 2016. Razboi in bazin. Romania - Canada se joaca acum. LIVE

Romania - Canada 5-7 LIVE La pauza, Canada conduce la doua goluri diferenta Incasam inca un gol, 5-7! Din pacate, acelasi Boyd mai inscrie o data si Canada concuce cu 6-5 Se face 5-5, dupa ce golul lui Negrean este anulat de reusita lui Boyd M. Gheorghe mai puncteaza o data, dar canadienii mai mult

Miercuri, 06 Aprilie 2016, ora 18:00

Romania a debutat cu o victorie in turneul preolimpic de polo pe apa

Nationala de polo pe apa a Romaniei s-a impus astazi in fata Slovaciei cu 13-11 (3-4, 5-2, 2-3, 3-2), in primul meci din cadrul grupei A de la turneul preolimpic care se desfasoara la Trieste (Italia).
Echipa Romaniei a fost alacatuita din Dragos Stoenescu, Cosmin Radu, Tiberiu Negrean, Mihnea mai mult

Duminica, 03 Aprilie 2016, ora 18:59

Echipa de Sabie a Romaniei s-a calificat in penultima faza a Mondialelor de la Rio

Echipa masculina de sabie a Romaniei a obtinut biletele pentru faza semifinalelor la Campionatele Mondiale de scrima pe echipe la probe neolimpice de la Rio de Janeiro. Tricolorii au depasit echipa Italiei, campioana en titre, cu 45-43, in sferturile de finala.
Echipa antrenata de Mihai Covaliu si mai mult

Miercuri, 27 Aprilie 2016, ora 23:10

Echipa masculina de sabie a Romaniei, in "sferturi" la CM de la Rio

Echipa masculina de sabie a Romaniei s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatelor Mondiale de scrima pentru probe neolimpice de la Rio de Janeiro, luni, dupa ce a invins China in optimi cu 45-36. Echipa condusa de Mihai Covaliu si formata din Tiberiu Dolniceanu, Alin Badea, Iulian mai mult

Marti, 26 Aprilie 2016, ora 10:58

Inca o medalie pentru Romania la Europenele de lupte!

Sportivul Ivan Guidea a castigat, joi, medalia de bronz la categoria 61 de kilograme din cadrul Campionatelor Europene de lupte de la Riga, informeaza agentia News.ro.

Guidea, care a adus a treia medalie pentru Romania, l-a invins, in meciul pentru bronz, pe ucraineanul Petro Bileiciuk.

Medalia de mai mult

Joi, 10 Martie 2016, ora 22:26

Polo: Romania surclasata de Canada, cu 14-7

Echipa masculina de polo pe apa a Romaniei a fost invinsa de Canada cu scorul de 14-7 (5-3, 4-0, 2-1, 3-3), sambata, in meci pentru locurile 5-8 la turneul preolimpic de la Trieste (Italia), dupa ce tricolorii au ratat calificarea la JO 2016. Cele doua echipe terminasera la egalitate, 10-10, in mai mult

Duminica, 10 Aprilie 2016, ora 13:10

Echipa de Polo a Romaniei nu s-a calificat la JO de la Rio

Nationala masculina de polo pe apa a fost invinsa, vineri seara, la limita de nationala Italiei si a ratat calificarea la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, din aceasta vara. Partida Italia - Romania, disputata in sferturile de finala ale turneului preolimpic de la Trieste, s-a incheiat cu 8-7 mai mult

Vineri, 08 Aprilie 2016, ora 23:59