Rezultatele 1 - 23 din 23

Articole despre "romania invins danemarca"

16 Noiembrie 2022 - Exclusiv 33 de ani de la calificarea Romaniei la Coppa Del Mondo! Meciul cu Danemarca l-a marcat pe Iosif Rotariu

La data de 15 noiembrie 1989 s-a scris inca un capitol in istoria fotbalului romanesc. Atunci, Romania a invins-o cu 3-1 pe Danemarca si s-a calificat la o Cupa Mondiala dupa o absenta de 20 de ani.

10 Octombrie 2019 - PRELIMINARII EURO 2021 // Ce au facut astazi rivalele la calificare ale nationalei lui Mirel Radoi si cum arata clasamentul ACUM

Danemarca, formatia care a invins Romania in prima etapa, s-a impus cu mari emotii in fata nord irlandezilor. Andreas Poulsen, fundasul lui Monchengladbach, a deschis scorul in minutul 30. Jake

23 Martie 2017 - Romania a fost praf si pulbere cu Danemarca, pe plaja de la "23 August"

Dupa ce s-a calificat la Mondialul gazduit de Italia - 1990, in dauna Danemarcei, pe care a invins-o la Bucuresti, scor 3-1, echipa nationala avea sa-i reintalneasca pe scandinavi in preliminariile

12 Octombrie 2016 - Ghinion teribil pentru Romania! Polonia a invins Armenia, datorita unui gol marcat in minutul 90+5. Vezi toate rezultatele de marti din preliminarii

In celalalt meci al grupei E, Muntenegru a invins in deplasare, in Danemarca, cu 1-0 si este noul lider al grupei.

07 Septembrie 2016 - "Tricolorii" mici, aproape sa rateze calificarea la EURO 2017. Danemarca U21 - Romania U21 3-1, in preliminariile Campionatului European

Nationala de tineret a Danemarcei a invins, marti, scor 3-1, nationala de tineret a Romaniei, in preliminariile pentru Campionatul European din 2017.

05 Septembrie 2016 - Alarma la Steaua: Reghecampf a mai pierdut un varf!

Romania U21 a invins Luxemburg la Medias, scor 4-0, in preliminariile Campionatului European din 2017, dar selectionerul Cristi Dulca a pierdut doi oameni de baza pentru meciul cu Danemarca.

17 Martie 2016 - Romania - Danemarca: Cristina, du-ne la Rio!

Primul adversar al fetelor noastre este si cel mai dificil: echipa tarii gazda a turneului preolimpic, Danemarca. O formatie pe care Cristina Neagu si coechipierele ei au invins-o la Campionatul

19 Martie 2016 - HANDBAL FEMININ: Romania s-a calificat la Jocurile Olimpice

UPDATE Muntenegru a invins Danemarca cu 26-22. In urma acestui rezultat, Romania si Muntenegru sunt calificate la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro. Jocurile din ultima etapa de maine, Romania -

18 Martie 2016 - Romania invinge Danemarca 32-25 (19-13) la handbal si suntem ca si calificati la Olimpiada

Romania a luat o optiune importanta in ocuparea unuia dintre cele doua locuri calificante la Jocurile Olimpice, dupa ce a invins Danemarca, pe terenul acesteia, scor 32-25 (19-13), in primul meci din

19 Martie 2016 - Presa daneza a REACEsIONAT DUR la adresa propriilor jucatoare, dupa infrangerea cu Romania: "Sa va lasati de sportul asta!"

Nationala feminina de handbal a Romaniei a facut, ieri, un prim pas catre Jocurile Olimpice de la Rio. "Tricolorele" au invins Danemarca, la ea acasa, cu scorul de 32-25, in prima partida de la

17 Decembrie 2015 - Semifinala Romania - Norvegia de la CM de handbal, vineri de la 21.45

Dupa ce a invins cu scorul de 31-30, dupa prelungiri, Danemarca, Romania s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial.

14 Decembrie 2015 - Romania s-a calificat in sferturile Mondialului de handbal!

Romania a renascut din propria cenusa si a invins campioana mondiala, Brazilia, in optimile de finala ale CM din Danemarca! Fetele noastre, cu un joc exceptional, au invins cu 25-22 si nu doar ca

17 Decembrie 2015 - Romania S-A CALIFICAT in semifinalele Campionatului Mondial de handbal

Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca, dupa ce a invins, miercuri, la Herning, cu scorul de 31-30 dupa prelungiri,

11 Decembrie 2015 - HANDBAL. Romania a suferit un nou ESEC la Campionatul Mondial. Norvegia le-a invins pe fetele lui Tomas Ryde

Nationala feminina de handbal a Romaniei a pierdut, joi, partida disputata contra Norvegiei (scor 22-26), la Campionatul Mondial din Danemarca.

13 Decembrie 2015 - Victorie ISTORICA la handbal. Am BATUT CAMPIOANA MONDIALA. Romania - Brazilia 25-22

Nationala feminina de handbal a Romaniei s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului Mondial din Danemarca, dupa ce a invins surprinzator Brazilia, campioana en titre, cu scorul de 25-22

13 Decembrie 2015 - PERFORMANEsA la CM. Nationala feminina de handbal a INVINS campioana en-titre si s-a calificat in sferturile de finala. Romania - Brazilia 25-22

Naitionala feminina de handbal a Romaniei s-a calificat, duminica seara, in "sferturile" Campionatului Mondial din Danemarca, dupa ce a trecut de Brazilia, scor 25-22.

06 Iunie 2015 - HANDBAL. Serbia - Romania, 26-32. "Tricolorele" sunt ca si calificate la Campionatul Mondial

Nationala feminina a Romaniei a invins Serbia, in deplasare, in prima mansa a barajului de calificare la Campionatul Mondial ce se va desfasura in Danemarca.

19 Noiembrie 2014 - Prima reactie a lui Anghel Iordanescu dupa victoria cu Danemarca: "Mi-am luat revansa"

Romania a invins Danemarca, scor 2-0, intr-o partida amicala disputata pe Arena Nationala, golurile noastre fiind inscrise de Claudiu Keseru.

19 Noiembrie 2014 - Doua pentru Keseru, doua pentru Iordanescu: Romania - Danemarca 2-0, procentaj perfect pentru Tata Puiu

Romania a invins cu 2-0 Danemarca in ultimul meci al nationalei din 2014. Anghel Iordanescu reuseste a doua victorie in doua meciuri de la revenirea pe banca tehnica a Romaniei. Claudiu Keseru a

04 Februarie 2013 - Horia Tecau spera ca Victor Hanescu sa fie in echipa de Cupa Davis: "In formula completa putem bate Olanda"

Fara cel mai bine clasat jucator, Romania a invins net Danemarca la Cluj, 5-0, si s-a calificat in turul doi al grupei 1 din zona Euro-Africana

17 Ianuarie 2011 - A doua infringere a Romaniei la Mondialul din Suedia: Romania - Danemarca 30-39

Dupa o prima repriza in care tricolorii s-au descurcat bine, finalul a fost cel asteptat: Danemarca a invins Romania in cel de-al doilea meci al reprezentativei noastre la Campionatul Mondial din

08 Decembrie 2010 - CE 2010: Romania a invins Spania

Nationala feminina de handbal a Romaniei a debutat cu un succes la Campionatul European, turneu final gazduit de Norvegia si de Danemarca.