salarii bugetari 2012

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Ponta: Basescu a taiat salariile bugetarilor cu 25%, azi Dragnea le taie salariile bugetarilor si celor din privat cu 21%

Ponta: Basescu a taiat salariile bugetarilor cu 25%, azi Dragnea le taie salariile bugetarilor si celor din privat cu 21%

Ponta: Basescu a taiat salariile bugetarilor cu 25%, azi Dragnea le taie salariile bugetarilor si celor din privat cu 21%. Fostul premier a scris, miercuri, pe Facebook, ca masura prin care contributiile sociale trec in totalitate la angajat este "cea mai de dreapta, neoliberala, antisociala si mai mult


Miercuri, 08 Noiembrie 2017, ora 16:39

Revolutia fiscala: pensii private reduse cu 20%, salarii mai mici cu 25%, euro a depasit pragul de 4,6 lei

Revolutia fiscala: pensii private reduse cu 20%, salarii mai mici cu 25%, euro a depasit pragul de 4,6 lei

E disperare mare in randul celor care ne conduc destinele. Au un program de guvernare plin de promisiuni, cu salarii si pensii care ar urma sa fie majorate cu mult peste cat ne tine "plapuma". Dar de unde bani? La intrebarea aceasta au ajuns intr-un final si cei aflati la carma tarii si au incercat mai mult


Miercuri, 08 Noiembrie 2017, ora 18:55

Victor Ponta: Rectificarea bugetara este negativa

Deputatul Victor Ponta afirma ca, vazand cifrele oficiale publicate de Ministerul Finantelor, rectificarea bugetara este "negativa".

"Acum, avand cifrele oficiale publicate chiar de Ministerul Finantelor, lucrurile s-au lamurit: rectificarea bugetara este negativa (bani mai putin incasati decat s-a mai mult


Duminica, 10 Septembrie 2017, ora 19:00

Basescu, liderul bugetarilor care incaseaza cu trei maini

Mai multi senatori si deputati incaseaza lunar pensie de la stat, pe langa indemnizatia de parlamentar majorata la 13.050 de lei pe luna dupa adoptarea noii Legi a salarizarii. Guvernul ia in calcul sa ii oblige pe bugetari sa aleaga intre pensia de stat si salariu, insa alesii poporului nu vor sa mai mult


Miercuri, 06 Septembrie 2017, ora 12:50

VIDEO EXCLUSIV. Base si-a bagat garzile de corp in "alerta terorista"! Totul din cauza unui plic...

VIDEO EXCLUSIV. Base si-a bagat garzile de corp in "alerta terorista"! Totul din cauza unui plic...

Potrivit martorilor consultati de CANCAN.ro, site-ul nr. 1 din Romania, Traian Basescu nu a coborat din masina pana cand SPP-istii nu au verificat minutios imobilul in care fostul sef al statului urma sa intre. Dupa cum puteti observa in imagini, unul dintre ofiteri se duce sa verifice atent zona, mai mult


Joi, 07 Decembrie 2017, ora 05:44

OUG privind Codul Fiscal a fost adoptata

OUG privind Codul Fiscal a fost adoptata

* ACTUALIZARE 20:20 Adrian Nastase: "Este nevoie de modificari ale legislatiei fiscale"
Fostul premier Adrian Nastase afirma ca din timp in timp este nevoie de modificari ale legislatiei fiscale, insa precizeaza ca acestea trebuie discutate si ca responsabilitatea pentru dialogul politic apartine mai mult


Joi, 09 Noiembrie 2017, ora 05:38

ANUNEs-SOC de la PONTA despre DRAGNEA

Postarea lui Ponta, integral:
"Basescu a taiat salariile bugetarilor cu 25% - azi Dragnea le taie salariile bugetarilor si celor din privat cu 21% !!! Sa nu mai spunem ca mai rau nu se poate - ba se poate.
Masura prin care contributiile sociale trec in totalitate la angajat este cea mai de dreapta, mai mult


Miercuri, 08 Noiembrie 2017, ora 14:05

Lovitura pentru ministrul Muncii: "Cand au aflat pretentiile ministrului Olguta Vasilescu, toti au parasit comisia!"

'Maririle de salarii si pensii reprezinta o pacaleala sinistra. Anuntul lui Dragnea ca Legea pensiilor nu va fi gata in acest an, este de fapt recunoasterea unui esec de proportii. Si-au dinamitat singuri programul de guvernare, striviti de propriile minciuni si incompetente', a afirmat Nicolae mai mult


Luni, 23 Octombrie 2017, ora 09:18

"Guvernul ar fi in stare sa vanda si Coloana Infinitului, pentru venituri la buget"

"Guvernul ar fi in stare sa vanda si Coloana Infinitului, pentru venituri la buget"

* "Strategia de viitor a tarii sta in telefonul unui ministru care se milogeste dupa banii companiilor"
* "Guvernul se comporta ca un adevarat Terente al investitiilor, periclitand viitorul tarii"
* (Interviu cu domnul Gelu Diaconu, fost sef al ANAF)
Reporter: Ati declarat, recent, ca Ministrul mai mult


Luni, 18 Septembrie 2017, ora 05:40