Rezultatele 1 - 22 din 22

Articole despre "simona halep invins johanna konta"

03 Septembrie 2019 - US OPEN 2019 // Simona Halep a cazut un loc in clasamentul WTA * Elina Svitolina a depasit-o dupa parcursul ULUITOR de la New York

Ucraineanca a invins-o in doua seturi pe Johanna Konta, 28 de ani, a 16-a jucatoare a lumii, scor 6-4, 6-4. Astfel, dupa un parcurs impecabil, in care nu a pierdut nici macar un set in drumul sau

27 Mai 2019 - CLASAMENT WTA // Simona Halep a coborat pe locul 3! Cum arata noul clasament WTA si de ce e important

Pliskova a castigat duminica al treisprezecelea trofeu al carierei, dupa ce a invins-o in ultimul act al turneului de la Roma pe Johanna Konta, 42 WTA, 28 de ani, cu 6-3, 6-4. Este cel mai mare

23 Decembrie 2017 - Simona Halep a invins-o pe Johanna Konta, in semifinalele turneului demonstrativ de la Hua Hin

Halep a abordat serios meciul cu Konta, care a parut mai relaxata. Romanca a dat dovada de concentrare, a facut risipa de energie, a jucat cu pofta si a lovit cu sete mingea. Doar serviciul ei a mai

01 Decembrie 2017 - Cahill si ce trebuie sa faca Halep pentru a castiga un Grand Slam in 2018

Simona Halep, locul 1 WTA, a castigat categoric turneul demonstrativ din Thailanda, dupa ce le-a invins pe Johanna Konta si pe Karolina Pliskova, fara sa piarda niciun set.

19 August 2017 - Simona Halep s-a calificat in semifinale la Cincinnati. Reactia romancei dupa ce a invins-o pe Johanna Konta

"Amandoua am jucat bine. Am fost din nou foarte aproape sa inchei mai repede setul secund, dar cred ca am fost un pic prea nervoasa. Ma bucur insa de acest moment, cred ca am dat tot ce am avut. A

19 August 2017 - Simona Halep e in semifinale la Cincinnati si continua cursa spre primul loc

In semifinalele turneului WTA de la Cincinnati, Simona Halep a invins-o cu scorul de 6-4, 7-6 pe britanica Johanna Konta, reusind sa bifeze prima victorie impotriva ei in circuitul WTA. Probabil ca

29 Iunie 2017 - Spaima lui Halep, OUT! Ostapenko a fost eliminata in optimile de finala de la Eastbourne

Jelena Ostapenko (14 WTA), cea care a invins-o pe Simona Halep in finala Roland Garros, a fost eliminata in optimile de finala ale turneului de la Eastbourne de Johanna Konta (7 WTA), scor 5-7, 6-3,

11 Mai 2017 - Simona Halep - Johanna Konta 1-2 * Prima reactie a Johannei Konta dupa victoria in fata Simonei: "Am fost norocoasa" + ce spune despre tipatul de la minge de meci

Johanna Konta din Marea Britanie s-a calificat in semifinalele turneului de la Wimbledon dupa ce a invins-o pe Simona Halep, scor scor 7-6 (2), 6-7 (5), 4-6 si va juca mai departe cu Venus Williams.

04 Mai 2017 - Victorie reconfortanta pentru Simona Halep, la primul meci de la demonstrativul de la Madrid * Victorie clara cu Konta, urmeaza duelul cu Puig din semifinale

Simona Halep a obtinut o noua victorie in fata britanicei Johanna Konta, pe care a invins-o clar in turneul demonsrativ " Tie Break Tens", care are loc la Madrid.

26 Aprilie 2017 - Halep, victorie convingatoare la Stuttgart * Aproape de un nou meci cu Johanna Konta

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart, dupa ce a invins-o pe cehoaica Barbora Strycova.

26 Aprilie 2017 - Simona Halep, in sferturi la Stuttgart! A invins-o pe Strycova cu 6-2, 6-3!

In faza urmatoare, Simona Halep va evolua cu invingatoarea dintre Johanna Konta, locul 7 WTA, si Anastasija Sevastova din Letonia, locul 26 WTA. Daca se va impune Konta, ar insemna ca ea se va

23 Aprilie 2017 - Fed Cup Romania - Marea Britanie: Simona Halep a invins-o pe Johanna Konta si conducem cu 2-1

Simona Halep, locul 5 WTA, a invins-o, cu scorul de 6-1, 6-3, pe Johanna Konta, locul 7 WTA, in meciul al treilea al intalnirii de Cupa Federatiei dintre Romania si Marea Britanie, de la Constanta.

23 Aprilie 2017 - FOTO. Simona Halep, victorie in fata Johannei Konta, in a doua zi de Fed Cup

Simona Halep a invins-o, duminica, pe Johanna Konta, in cea de-a doua zi a competitiei Fed Cup, desfasurata la Mamaia, dupa ce ziua de sambata a fost marcata de scandalul provocat de Ilie Nastase.

23 Aprilie 2017 - Fed Cup. Romania - Marea Britanie, 2-1. Halep si-a luat revansa in fata lui Konta. Urmeaza Begu - Watson

Simona Halep (5 WTA) a invins-o, astazi, pe Johanna Konta, in minimum de seturi, scor 6-1, 6-3, dupa 71 de minute de joc, si a dus Romania din nou in avantaj, in confruntarea de la Mamaia. Astfel,

23 Aprilie 2017 - FOTO Simona Halep si Irina Begu le-au invins pe Johanna Konta si Heather Watson! Romania se mentine in Grupa Mondiala II

Romania a invins-o in acest weekend reprezentativa Marii Britanii in Fed Cup si se mentine al doilea esalon valoric al competitiei. Scorul final a fost 3-1.

08 Aprilie 2017 - A pierdut la Miami, dar spera sa-si ia revansa la Mamaia * Halep i-a pus gand rau Johannei Konta: "Imi doresc foarte mult asta"

Simona Halep (5 WTA) a marturisit ca abia asteapta confruntarea cu Marea Britanie din FED Cup si spera ca isi va lua revansa in fata britanicei Johanna Konta, cea care a invins-o pe romanca in

04 Aprilie 2017 - Cum a "intepat-o" Wim Fissette pe Simona Halep, dupa ce actuala sa eleva a triumfat la Miami. Diferentele gasite de belgian intre Johanna Konta si romanca

Konta a invins-o pe Wozniacki, scor 6-4, 6-3 in finala de la Miami, iar dupa acest meci, Wim Fissette a vorbit despre diferentele de atitudine dintre Halep si sportiva britanica. Belgianul a spus ca,

28 Martie 2017 - Miami Open: Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala, unde o va intalni pe britanica Johanna Konta

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat, luni, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Miami (Florida), dotat cu premii totale de 6.993.450 dolari, dupa ce a invins-o pe

05 Aprilie 2017 - FOTO Simona Halep si Irina Begu le-au invins pe Johanna Konta si Heather Watson! Romania se mentine in Grupa Mondiala II * Ce s-a intamplat in meciul de dublu

06 Ianuarie 2017 - TENIS. Surpriza la Shenzhen. Jucatoarea care a ELIMINAT-O pe Simona Halep a ajuns in finala si va intalni un alt OUTSIDER

Katerina Siniakova s-a calificat, vineri, in finala turneului de la Shenzhen, dupa ce a invins-o in semifinale pe britanica Johanna Konta, scor 1-6, 6-4, 6-4. In "optimi", cehoaica a trecut de Simona

30 Septembrie 2015 - Konta i-a gasit scuze Simonei pentru infringerea de la Wuhan: "Am fructificat sansele avute"

Johanna Konta, numarul 66 WTA, a invins-o pe Simona Halep in optimile de finala ale turneului de la Wuhan, scor 3-6, 6-3, 5-7.

30 Septembrie 2015 - Konta, coplesita de victoria in fata Simonei Halep. Ce a declarat dupa meci

Johanna Konta, 66 WTA, a spus ca se simte coplesita, dar si norocoasa in acelasi timp, dupa ce a invins-o pe Simona Halep, 2 WTA, in optimile turneului Premier 5 de la Wuhan."Au fost doua ore si 17