Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.330 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Vila din cartierul Primaverii unde a locuit fostul dictator Nicolae Ceausescu, demolata! Se va construi un imobil pentru...

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 18:11

In respectivul imobil, Nicolae Ceausescu s-a intalnit cu cei mai importanti demnitari ai lumii. "In 1969, l-a primit pe Richard Nixon, presedintele SUA, iar in 1976, pe presedintele Gerald Ford. De asemenea, si pe Charles de Gaulle, presedintele Frantei, in 1966 si 1968", a spus

Life Show / stiri Life Show10 vizite[ Cancan ]

Nea Marin inlocuieste Chefi la cutite. Cand va avea loc schimbarea

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 18:11

"Vedetele se vor ocupa in fiecare saptamana de ei, din prima ora a diminetii, pana la apus, ii vor plimba, se vor juca cu ei si vor avea grija sa le ofere o experienta frumoasa", a declarat Nea Marin, gazda emisiunii.

In noul

Life Show / stiri Life Show12 vizite[ Cancan ]

Lovitura crunta pentru parintii lui Ionut, baietelul ucis de maidanezi intr-un parc din Capitala. Parintii sai au fost executati pentru...

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 18:11

In urma cu patru ani, Ionut si-a gasit sfarsitul intr-un parc din Capitala, ucis de o haita de caini. Procurorii au deschis dosar penal, iar familia Anghel a fost reprezentata, initial, de avocatul Bogdan Barbuceanu. Dupa trei saptamani, parintii lui Ionut au apelat la un alt aparator, Virgil Papuc.

Primul avocat s-a adresat instantei si a obtinut dreptul de a executa familia Anghel pentru suma de 120.000 de euro, fiind de parere ca suma reprezinta onorariul de succes care i se cuvine. Cu

Life Show / stiri Life Show12 vizite[ Cancan ]

Un grup chinez a semnat un acord pentru preluarea proprietarului Pro TV!

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 18:11

Una dintre sursele citate de Reuters a informat ca CEFC este actorul principal al consortiului si ar urma sa asigure cea mai mare parte din finantarea pentru aceasta tranzactie estimata la aproximativ 500 milioane de euro (587 milioane de dolari). Capitalizarea de piata a Central European Media Enterprises este de aproximativ 623 milioane de dolari.

CME este o companie americana care opereaza in sase state din Europa Centrala si de Est, iar

Life Show / stiri Life Show7 vizite[ Cancan ]

Scene ireale intre un taximetrist si un politist! A fost bagat cu forta in masina: "Bai, nu aveti voie sa faceti asa ceva! Am mana rupta!" VIDEO

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 15:11

Agentul a scos statia si l-a rugat pe soferul pe care l-a oprit sa se legitimeze. Taximetristul a inregistrat video toata intamplarea.

Scene ireale intre un taximetrist si un politist! Filmarea incepe cu taximetristul care cere explicatii. Acesta vrea sa stie motivul pentru care

Life Show / stiri Life Show3 vizite[ Cancan ]

Veste surpriza! Monica Iacob Ridzi, eliberata din inchisoare!

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 15:11

Decizia vine dupa ce in octombrie acest an, magistratii Judecatoriei Gherla, care au aprobat cererea de liberare conditionata a Monicai Iacob Ridzi arata, in motivare, ca aceasta a absolvit in detentie cursul de calificare "lucrator in gospodarie agroturistica" cu media 10 si a avut o comportare regulamentara.

Potrivit motivarii magistratilor Judecatoriei Gherla, Monica Iacob Ridzi nu a fost sanctionata disciplinar, a muncit si s-a achitat de sarcinile primite, astfel ca a castigat 237 de zile

Life Show / stiri Life Show6 vizite[ Cancan ]

Ce s-a intamplat azi cu leul la cursul valutar interbancar, dupa ce ieri a atins maximul istoric

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 15:11

La o zi dupa ce a atins maximul istoric in fata leului, Euro a scazut la 4,64 lei de la 4.65, potrivit economica.net. Pe 13 noiembrie a fost inregistrat precedentul record la cursul BNR: 4,6495 lei/euro.

Si dolarul a scazul. Astazi, moneda americana a ajuns la 3,95 lei de la 3,96 lei, cat a fost anuntat ieri la cursul BNR. Pe 13

Life Show / stiri Life Show4 vizite[ Cancan ]

A incurcat masina cu... caruta! In ce oras din Romania a fost surprinsa imaginea cu barbatul care sfideaza toate regulile de circulatie

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 12:11

N-ai caruta?! Nu-i bai daca ai masina! Nu conteaza ca ea nu e dispusa cu mijloace de tractare a unei remorci pentru a cara, caci romanul e inventiv si descurcaret. Chiar si atunci cand asta inseamna sa incalci orice regula de circulatie.

Un tanar

Life Show / stiri Life Show7 vizite[ Cancan ]

Liderul clanului "Sportivilor", eliberat inainte de termen! Fusese condamnat la 12 ani de inchisoare pentru furt din depozitul de arme de la Ciorogarla

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 12:11

Eugen Preda, liderul clanului "Sportivilor", a iesit din puscarie, marti, dupa opt ani si noua luni. Preda a ajuns in spatele gratiilor pentru ca, in 2009, a condus o grupare care a furat armament din depozitul de arme de la Ciorogarla. Acesta a fost

Life Show / stiri Life Show3 vizite[ Cancan ]

Primele declaratii ale infirmierei care ii citea Cenusareasa unei fetite, intr-un salon de la spitalul Alexandrescu

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 12:11

O fotografie cu o asistenta de la spitalul Grigore Alexandrescu care-i citeste o poveste unei fetite bolnave a devenit virala. Infirmiera sustine ca nu intelege insa de ce oamenii au fost atat de impresionati de gestul ei, considerand ca oricine altcineva ar fi facut la fel daca ar fi fost in locul ei, pentru a mai alina suferinta unui copil.

"Nu stiu de ce a devenit atat de virala si atat de... La toata lumea cred ca ii este mila de un copil... Ca vrea sa-i ofere caldura, afectiune cand este

Life Show / stiri Life Show10 vizite[ Cancan ]

ULTIMA ORA! Clanurile din Bucuresti sunt in doliu! A murit celebrul lider interlop Nikos

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 12:11

Lovitura cumplita pentru membrii clanurilor interlope din Capitala! Nikos Chatzakis, celebrul lider interlop, a depus armele in fata mortii.

Anuntul a fost facut chiar de fiul renumitului interlop, care si-a strigat public suferinta.

"M-ai lasat singur, taticule! Ai plecat de langa mine cand aveam mai multa nevoie de tine! Sunt terminat! Ingerul meu, de ce m-ai lasat, sufletu meu??? Taticu meu, Dumnezeu sa te ierte, ma, tatal meu, de ce mai lasat, ma, taticu meu, ma??? De ce, ma, taticu meu,

Life Show / stiri Life Show16 vizite[ Cancan ]

Ultima ora. Mostenitorul milionarului a primit lovitura! Imperiul lasat in urma de Vasile Turcu se scufunda

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 05:49

Marius Turcu munceste pe branci pentru a salva firma de constructii Romconstruct, care a avut, de-a lungul timpului, 45 de contracte cu statul. Compania s-a ocupat, printre altele, de lucrarile la Arcul de Triumf, la Muzeul de Istorie, dar si la Opera Nationala din Bucuresti. Iar contractele au fost extinse si in alte zone din tara. Inclusiv in judetul Arges a activat societatea infiintata de Vasile Turcu, unde a efectuat o serie de lucrari. (VEZI AICI: EXCLUSIV. Decizia de ultima ora primita

Life Show / stiri Life Show12 vizite[ Cancan ]

Doliu in Romania. O celebra scriitoare a murit! A publicat...

Marti, 21 Noiembrie 2017, ora 22:11

"Cu profunda durere Editura Humanitas anunta incetarea din viata a doamnei Aurelia Marinescu, profesoara de limba si literatura romana, autoarea "Codului bunelor maniere astazi". Odihneasca-se in pace!", a anuntat Editura Humanitas.

Aurelia Marinescu s-a nascut la 21 februarie 1934 la Bucuresti. Licentiata a Facultatii de Limba si Literatura Romana, Universitatea Bucuresti, a fost vreme de peste 25 de ani profesoara de romana la liceul "Dimitrie Cantemir" din Capitala.

Life Show / stiri Life Show13 vizite[ Cancan ]

Un sofer din Suceava a intrat cu masina in cinci copii care se aflau in statia de autobuz! Care e starea minorilor

Marti, 21 Noiembrie 2017, ora 18:11

Accidentul s-a produs in jurul pranzului, toti cei cinci copii fiind constienti si stabili hemodinamic. Acestia au fost transportati la Spitalul Judetean de Urgenta Suceava pentru investigatii suplimentare. De asemenea, politia a deschis o ancheta pentur a stabili circumstantele in care s-a produs accidentul.

Purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie

Life Show / stiri Life Show9 vizite[ Cancan ]

Delia, intamplare dubioasa la o inmormantare! Ce a putut sa ii faca o ruda: "Un domn mai in varsta, zici ca ai pretentii, a venit si mi-a zis..."

Marti, 21 Noiembrie 2017, ora 15:11

Viorel Dragu, prezentatorul emisiunii, a supus-o la o serie de intrebari amuzante sau mai putin amuzante. Aceasta a marturisit ca se afla la inmormantarea unei rude.

Din senin, in timpul

Life Show / stiri Life Show4 vizite[ Cancan ]

O adolescenta de 15 ani din Prahova sustine ca a fost violata de doi prieteni! A vrut sa se sinucida de rusine

Marti, 21 Noiembrie 2017, ora 15:11

Fata sustine ca totul s-ar fi intamplat luni seara, pe cand ea se ducea spre un magazin din comuna. Fata plecase pe bicicleta, asa ca doi tineri din localitate s-au oferit sa o duca lcu masina. Adolescenta a acceptat, dar nu a mai ajuns la magazin. Minora sustine ca barbatii au batjocorit-o la marginea oadurii Cazacu. Tinerii ar fi obligat-o sa intretina relatii sexuale, dar au lasat-o sa plece singura acasa. Fata i-a povestit totul tatalui ei, care a alertat imediat autoritatile, scrie

Life Show / stiri Life Show8 vizite[ Cancan ]

Ea e sotia preotului din Dolj care s-a sinucis pentru ca fusese parasit

Marti, 21 Noiembrie 2017, ora 12:11

Preotul Ionel Neagu nu s-a putut consola cu gandul ca mama copiilor lui, Corina, a decis sa puna capat mariajului lor. Barbatul s-a spanzurat, considerand ca viata fara aceasta nu are sens.

Ionel Neagu si Corina aveau impreuna doi copii, o fetita si un baiat.

In urma cu doi ani, Ionel Neagu a postat urmatorul mesaj pe Facebook: "Apreciaza o persoana atunci cand ea exista in viata ta si cand lupta sa-ti arate cat te iubeste. La un moment dat, va obosi si va pleca. Si poate

Life Show / stiri Life Show12 vizite[ Cancan ]

Viscol si zapada de peste un metru in Bucegi! Avertizarea salvamontistilor

Marti, 21 Noiembrie 2017, ora 12:11

A venit iarna la munte! Potrivit salvamontistilor prahoveni, este viscol in Muntii Bucegi, vantul bate cu putere si ninge, omatul depus atingand aproximativ 30 de metri, dar pe vai stratul masoara un metru. Pe pagina oficiala a salvamontistilor a fost postat un videoclip realizat in timpul viscolului, care a strans sute de vizualizari.

Salvamontistul Claudiu Vasilescu le atrage atentia turistilor ca vremea pe platoul Bucegilor este

Life Show / stiri Life Show5 vizite[ Cancan ]

Mesajul cutremurator al preotului care s-a sinucis: "Apreciaza o persoana atunci cand este in viata ta..."

Marti, 21 Noiembrie 2017, ora 09:11

Potrivit rudelor, Ionel Neagu tocmai se intorsese de la Craiova, acolo unde locuia nevasta sa, cu care avusese ultima tentativa de impacare. Recunoscut de comunitate pentru implicarea in ajutorarea copiilor sarmani si pentru sprijinirea oamenilor nevoiasi, Ionel era o fire vesela, spun prietenii sai. Se pare ca problemele cu sotia le avea de mai mult timp. In urma cu doi ani, Ionel Neagu a postat urmatorul mesaj pe Facebook: "Apreciaza o persoana atunci cand ea exista in viata ta si cand lupta

Life Show / stiri Life Show7 vizite[ Cancan ]

PROGNOZA METEO 21 NOIEMBRIE: Avertizare de ninsori si vant puternic

Marti, 21 Noiembrie 2017, ora 09:10

In Capitala, cerul va fi variabil, temporar noros seara si noaptea, iar vantul va sufla slab si moderat. Temperatura maxima va fi de 8 - 9 grade, iar cea minima de 1 - 2 grade.

ANM a emis o informare meteo de ninsori, vant puternic si lapovita. Informarea meteo intra in vigoare la ora 03:00 si va expira miercuri, la ora 18:00.

"In intervalul mentionat, la munte va ninge moderat cantitativ si local se va depune un strat mai consistent de zapada, iar vantul va avea intensificari temporare, cu

Life Show / stiri Life Show2 vizite[ Cancan ]

Veste proasta pentru politisti! Pensionarea inainte de vreme ar putea sa nu mai fie posibila

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 22:11

"Eu sustin in continuare si chiar imi doresc ca si colegii mei parlamentari sa fie alaturi de noi in acest demers, trebuie sa abrogam acel text de lege care permitea iesirea din sistem la varste de 44 de ani sau la varste de pana in 49 de ani. Acest text de lege care este in corelare cu prevederile legii 223 este acel faimos art. 69 din Statutul Politistului si in acest moment exista aceasta propunere (n.r.- de abrogare) si cred ca va fi sustinut si de catre colegii mei, in acest sens am primit

Life Show / stiri Life Show4 vizite[ Cancan ]

Si-au lasat bebelusii in grija unei bone, insa nici prin cap nu le trecea ce le va face femeia! Ce au descoperit medicii pe corpul micutilor e socant

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 22:11

Doi parinti si-au lasat cei trei bebelusi in grija unei bone. La randul ei, femeia avea si ea un copil, lucru care i-ar fi permis sa se ocupe si

Life Show / stiri Life Show6 vizite[ Cancan ]

Romanca, batuta cu ciocanul si obligata sa se prostitueze in Germania, unde credea ca va lucra ca bona

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 18:11

Cosmina Maris, inspector de specialitate la Centrul Regional Alba Iulia al Agentiei Nationale impotriva Traficului de Persoane (ANITP), a povestit in cadrul unui seminar gazduit la Universitatea "1 Decembrie 1918" din Alba Iulia un episod dramatic trait de o tanara care a plecat sa munceasca in Germania ca bona, insa a ajuns sa se prostitueze, fiind torturata si obligata sa intretina relatii sexuale pe bani, potrivit stirileprotv.ro.

"N-am vazut niciodata o femeie sa planga atat de tare, desi

Life Show / stiri Life Show7 vizite[ Cancan ]

Femeile isi bagau in vagin mustar si zeama de lamaie! De ce faceau asta? Mizerii tinute sub pres din epoca comunista!

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 15:12

Scopul lui era sa creasca populatia Romaniei pedepsind femeile care recurgeau la avorturi cu inchisoarea. Timp de 24 de ani, din 1966 pana in 1989 s-a desfasurat tragicul experiment demografic cand zeci de mii de copii s-au nascut nedoriti si mii de femei au murit dupa ce au apelat la avorturi empirice.

Textul articolului de lege stabilea faptul ca" interzicerea cursului sarcinilor este interzisa". Articolul 2 al Decretului 770

Life Show / stiri Life Show12 vizite[ Cancan ]

Alerta meteo de ninsori si vant puternic!

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 15:12

La munte va ninge moderat cantitativ si local se va depune un strat mai consistent de zapada, pe creste vantul urmand sa bata si cu peste 60-80 km/h, viscolind ninsoarea si spulberand zapada.

In nord-vestul si centrul tarii, ninsorile se vor inregistra mai

Life Show / stiri Life Show7 vizite[ Cancan ]

Trei adolescenti din Vaslui au rapit o fata de 14 ani, au inchis-o intr-o crama pentru a o viola! Ce s-a intamplat apoi intrece orice imaginatie

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 15:12

Trei tineri din Vaslui, in varsta de 20, 18 si 16 ani, au fost trimisi in judecata pentru tentativa de viol. Cei trei baieti au sechestrat o adolescenta de 14 ani intr-o crama cu intentia de a o viola. Cei trei nu au apucat sa-si duca la indeplinire planul pentru ca s-au imbatat atat de tare incat au lesinat, iar copila a reusit sa fuga.

Minora s-a dus direct la Politie si a povestit ce s-a intamplat. Tinerii au fost repede identificati si,

Life Show / stiri Life Show13 vizite[ Cancan ]

O tanara a ajuns la spital cu sanul drept sfartecat intr-un tocator de coceni! Ce s-a intamplat cu fata

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 15:12

O fata de 19 ani din Suceava a fost mutilata pe viata! Tanara a fost dusa de urgenta la spital cu sanul drept sfartecat de un tocator de coceni. Femeia a ajuns la spital aproape in stare de inconstienta si le-a povestit medicilor ce i s-a intamplat. Ea le-a spus cadrelor medicale

Life Show / stiri Life Show6 vizite[ Cancan ]

Traditii pentru Intrarea in Biserica a Maicii Domnului! E ziua in care se deschid cerurile si "se leaga" farmecele. De ce nu e bine sa te certi

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 12:11

In calendarul crestin ortodox, ziua Intrarii in Biserica a Maicii Domnului mai este numita si "Vovidenia" sau "Ovedenia". Ea reprezinta ziua in care parintii Mariei, Ioachim si Ana au dus-o pe Maria la varsta de 3 ani la templul din Ierusalim, pentru a asculta citirea cartilor sfinte. Maria a stat 15 ani in Templu, pana in momentul in care a devenit mama a Mantuitorului nostru Iisus Hristos.

Obiceiuri pentru Intrarea in Biserica a Maicii Domnului:

- In dimineata de 21 noiembrie, bunicile luau

Life Show / stiri Life Show10 vizite[ Cancan ]

O primarita sustine ca i se fac farmece. A fost socata cand a gasit o furculita infipta in masina: "A fost si intr-un mormant, dupa care..."

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 12:11

Primarita Georgeta Popa si-a spus povestea intr-un mesaj postat pe internet.

"Asa considera unele persoane ca ma intimideaza si ma elimina din peisaj pentru a-mi lua locul. Celebra furculita a stat o perioada infipta intr-un mormant, dupa care s-a furisat fix sub masina mea. Ce s-a mai chinuit *biata de ea* pana a reusit sa se instaleze acolo, scrijelind pe langa o garnitura din cauciuc, ca mai apoi , sa-si faca treaba pentru care a fost aleasa. Numai ca a gresit lasand amprente si pe ea si pe

Life Show / stiri Life Show5 vizite[ Cancan ]

Sa fie limpede! Raport privind calitatea apei potabile in Bucuresti in 17.11.2017

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 12:11

Punct de control DSP:

Bulevardul Constantin Brancoveanu 20, Spitalul Marie Curie , Sector 4

Clor: 0,36 mg/l => lipsa microorganisme

pH: 7,78 (valoare admisa: aA6,5;a*9,5)

Turbiditate (gradul de limpezime): 0,31 (valoare admisa: a* 5)

Punct de control DSP:

Calea Ferentari, piata Ferentari, cismea publica, Sector 5

Clor: 0,38 mg/l => lipsa microorganisme

pH: 7,76 (valoare admisa: aA6,5;a*9,5)

Turbiditate (gradul de limpezime): 0,23 (valoare admisa: a* 5)

Punct de control DSP:

Calea

Life Show / stiri Life Show2 vizite[ Cancan ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima