Rezultatele 1 - 30 din 105 (0.322 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Becali, dezvaluire SOC: "Nu mai am ACTIUNI la Steaua din ianuarie!"

Joi, 15 Aprilie 2010, ora 14:23

Gigi Becali a dezvaluit in urma cu cateva momente ca si-a vandut toate actiunile Stelei in luna ianuarie pentru ca a prevazut ca echipa ar putea avea probleme. Becali: "Amenda la Comisia de Disciplina o va plati SOACRA MEA!" "Aceasta suspendare pe care mi-o da nu stiu cine, nu pot sa spun Comisie, aceasta adunatura, o sa o plateasca soacra mea. Ea are pensie mare si a luat si niste bani pentru ca a fost deportata in trecut. A luat vreo 30-40 de mii de euro. O sa imi plateasca amenda,

Sport / stiri Sport357 vizite[ Sport.ro ]

Banel: "Mi-e dor de imnul Champions League! Mergem in Giulesti sa castigam"

Marti, 13 Aprilie 2010, ora 12:20

Banel Nicolita anunta ca si-a revenit si ca ii este dor de imnul Champions League. Pana acolo insa, Steaua va trebui sa bata Rapidul in Giulesti ca sa poata spera la titlu. "Mergem cu un moral bun la Rapid si speram sa ne intoarcem de acolo cu cele 3 puncte. Nu ne-a fost mai usor cu Stoichita in tribune. Avem un antrenor foarte bun. El oricum ne da toate indicatiile bune pentru noi.
Nu stiu daca ghetele violet imi poarta noroc. Si eu am trecut printr-o perioada mai grea. Mi-am revenit si

Personalitati / Banel Nicolita382 vizite[ Sport.ro ]

Stoichita a PLANS in tribuna la Bistrita - Steaua!

Joi, 08 Aprilie 2010, ora 10:25

Emotii si tensiune incredibila pentru Stoichita la meciul de la Bistrita. Steaua a invins cu 2-1, iar antrenorul din Ghencea a plecat cu lacrimi in ochi din tribune. Suspendat pentru doua etape, Stoichita s-a agitat din tribuna, de unde a incercat sa-si ajute echipa.
La finalul meciului, de bucurie, Stoichita a avut lacrimi in ochi.
"Avea lacrimi in ochi, va dati seama ce a fost in sufletul lui", a spus Valeriu Argaseala, scrie ProSport
"Asta este Steaua! Multe ocazii de gol.

Personalitati / Valeriu Argaseala322 vizite[ Sport.ro ]

Kapetanos, langa Huntelaar in TOP 10 cele mai bune rezerve din Europa!

Miercuri, 24 Martie 2010, ora 12:50

Titular meci de meci la Steaua, Kapetanos da randament maxim si cand intra din postura de rezerva. IMScouting a facut o statistica legata de cei mai buni marcatori din postura de rezerve, iar stelistul Kapetanos a aparut in Top 10 alaturi de Huntelaar si Obafemi Martins.

Topul arata in felul urmator:

1. Shlomi Arbeitman - Maccabi Haifa 5 goluri in 279 min jucate ca rezerva
2. Haris Medunjanin - Real Valladolid, 5 goluri in 297 min jucate ca rezerva
3. Mauro Lustrinelli - Young

Personalitati / Maccabi Haifa336 vizite[ Sport.ro ]

El este adevaratul EROU de la Steaua! Gora Tall a salvat de la moarte un copil bolnav!

Luni, 22 Martie 2010, ora 12:10

Steaua are printre jucatorii sai un adevarat erou si nu este Banel Nicolita! Nou venitul Gora Tall se poate lauda ca a salvat de la moarte un copilas de 17 luni. Micutul Ndiaga Fall de doar 17 luni s-a nascut cu o malformatie extrem de rara la inima si practic era condamnat la moarte, intrucat spitalele din Senegal sunt la fel de putin dotate ca si cele din Romania. Singura sansa a pustiului era o operatie efectuata la o clinica renumita din Israel.

In 2007, visul a devenit realitate.

Personalitati / Banel Nicolita363 vizite[ Sport.ro ]

Banel s-a plans: vrea mutat pe dreapta! Vezi ce schimbari pregateste Steaua!

Sambata, 20 Martie 2010, ora 08:46

Banel Nicolita s-a plans lui Stoichita ca vrea sa fie folosit mai mult pe partea dreapta acolo unde da randament mai bun, iar antrenorul Stelei a cedat! Cum crezi ca trebuie sa arate echipa Stelei ca sa bata duminica pe Medias? Stoichita este obligat sa faca schimbari majore in echipa de start a Stelei cu Gaz Metan Medias! Steaua a aflat ca Juan Carlos Toja nu este suspendat asa cum se anuntase dupa cosmarul din Stefan cel Mare.

Ovidiu Petre va reveni in linia de mijloc iar Banel

Personalitati / Banel Nicolita349 vizite[ Sport.ro ]

Borcea, gata de razboi cu Steaua: "Ii batem cu 2-0! Goluri? Andrei si Marius!"

Marti, 16 Martie 2010, ora 10:05

Cristi Borcea anunta ca adevaratul razboi va incepe abia dupa meciul cu Steaua. Spartanul-sef mizeaza pe o victorie a echipei sale si pe o relansare a campionatului. "N-am emotii mai mari decat la un Dinamo - Steaua normal. Nu conteaza acum mai mult fiindca suntem in lupta directa pentru titlu. Daca batem, si trebuie sa batem, sunt sigur ca batem, intram cu adevarat in razboi. Eu mizez pe 2-0. Goluri? Andrei si Marius. Vedeti ca avem mai multi jucatori cu acest prenume", a declarat

Personalitati / Cristi Borcea327 vizite[ Sport.ro ]

Steaua o are cu 8 cm mai mica decat Dinamo! Vezi surpriza pregatita de Stoichita!

Luni, 15 Martie 2010, ora 12:48

Suspendarea lui Jelev l-a bagat in ceata pe Mihai Stoichita, care nu stie inca pe cine sa bage pe linia de fund miercuri in Stefan cel Mare. Fara Jelev, suspendat, Stoichita se gandeste sa il introduca pe Baciu, revenit dupa suspendarea de trei etape. Baciu, Parpas, Petre Marin si Nicolita ar forma cea mai scunda aparare a Stelei, cu 8 centimentri mai mica decat atacul lui Dinamo.
Cu o medie de inaltime de 1,75, apararea Stelei pare a nu avea sanse in fata atacului dinamovist, ce va fi

Personalitati / Mihai Stoichita367 vizite[ Sport.ro ]

Niculae si Tanase, titulari in Dinamo - Steaua! De ce e Talnar 'Del Bosque' pentru dinamovisti!

Luni, 15 Martie 2010, ora 10:14

In timp ce mai multi jucatori sunt accidentati sau suspendati, Talnar si Stoichita primesc si vesti bune. Marius Niculae si Cristi Tanase vor reveni pe teren, chiar la derby-ul de miercuri din Stefan cel Mare.
Daca in privinta lui Marius Niculae, dinamovistii sunt siguri ca pot conta pe el, stelistii nu sunt atat de increzatori in revenirea lui "Dodel". Tanase a fost testat la Steaua II, in meciul amical de sambata cu AS Clinceni, iar acesta s-a miscat multumitor timp de o repriza.

Personalitati / Marius Niculae346 vizite[ Sport.ro ]

Unirea a salvat coeficientul! Romania trimite 6 echipe in Europa si peste 2 ani!

Sambata, 13 Martie 2010, ora 09:03

Noroc ca s-au mai incurcat si celelalte tari in propriul coeficient! Altfel, ne-am fi uitat mai mult la televizor in Europa peste 2 sezoane. Lupta aprinsa din campionat pentru banii din Liga va continua pentru cel putin 2 ani. Datorita punctelor stranse de Unirea Urziceni, dar si de parcursul slab al tarilor cu care ne luptam in clasamentul coeficientilor, Romania se poate bucura de 2 echipe in Liga pentru urmatorii 2 ani.

Campioana va merge direct in Grupele Ligii,

Personalitati / Unirea Urziceni310 vizite[ Sport.ro ]

Comitetul executiv al FRF a decis: Dinamo - Steaua se amana!

Joi, 11 Martie 2010, ora 12:30

Comitetul executiv al FRF a decis amanarea derby-ului care era programat initial pentru miercurea viitoare! Derby-ul se va juca in week-endul urmator, ramai pe www.sport.ro pentru amanunte. Decizia Comitetului Executiv vine in urma conditiilor meteo nefavorabile.

Oficialii FRF au decis totusi, ca etapa 21 sa se dispute in acest weekend, conform programului stabilit initial.
Comitetul a luat in calcul faptul ca in urma acestei etape, terenurile vor fi impracticabile si vor avea nevoie

Personalitati / FRF298 vizite[ Sport.ro ]

Razvan Lucescu: "Nu dau afara pe nimeni!" Ce zice de Mutu si Sapunaru

Luni, 08 Martie 2010, ora 10:05

Razvan Lucescu incearca sa potoleasca atacurile la adresa nationalei dupa infrangerea cu 2-0 dupa meciul cu Israel. Selectionerul spune ca Liga I nu mai e valoroasa cum era odata, iar problemele extrasportive afecteaza lotul. 9 jucatori noi au fost in lotul Romaniei cu Israel. Razvan e multumit de cum a jucat noul numar 10, George Florescu, si spune ca suspendarile lui Mutu si Sapunaru fac rau si nationalei, care inca se bazeaza pe ei.

"Partida nu am pierdut-o fiindca ne-a facut

Personalitati / Razvan Lucescu331 vizite[ Sport.ro ]

Borcea il ironizeaza pe Becali: "Voi face blat cu Steaua, sa-i bat ca in meciul tur!"

Vineri, 05 Martie 2010, ora 11:23

Presedintele executiv al lui Dinamo a raspuns declaratiilor lui Becali, care a anuntat ca in Liga I vor reveni blaturile "In acest retur vor reveni blaturile. Sunt in joc 15 milioane de euro si patronii de cluburi din Liga I sunt tentati sa riste. Din aceasta ecuatie ii putem scoate pe Bucsaru si Iancu, pentru ca nu fac astfel de lucruri murdare", avertiza Gigi Becali ieri, lasand sa se inteleaga ca Dinamo si CFR Cluj pot recurge la "meciuri trucate" pentru a castiga campionatul.

Personalitati / CFR Cluj318 vizite[ Sport.ro ]

Telenovela in Giulesti! Varga si Balan pot rata transferul la Rapid!

Joi, 04 Martie 2010, ora 11:39

Situatie incredibila la Rapid! Copos poate rata transferul celor doi jucatori de la Sportul Studentesc. Varga si Balan erau in al noulea cer ieri, dupa ce Siman i-a anuntat ca vor merge la Rapid. Situatia s-a schimbat insa peste noapte pentru cei doi, iar mutarea in Giulesti poate fi amanata. Copos trebuia sa-i prezinte pe cei doi intr-o conferinta de presa, insa patronul giulestean tot a amanat-o. Aseara a fost primul termen, insa nici pana la aceasta ora clubul Rapid nu a anunta ora noua

Sport / stiri Sport337 vizite[ Sport.ro ]

Transfer ratat? Fabbiani este anuntat la o echipa din Argentina!

Joi, 04 Martie 2010, ora 11:10

Valeriu Argaseala a anuntat ca Fabbiani si-a dat acceptul sa vina la Steaua, insa jucatorul este anuntat ca si transferat la un club din prima liga argentiniana. "Am vorbit cu Fabbiani si a zis ca ia primul avion spre Romania. Mai ramane ca Gigi Becali sa se inteleaga cu impresarii lui" a spus ieri Valeriu Argaseala la sosirea in tara, dupa intalnirea de la Manchester cu presedinti de club din toata Europa.

Ramas fara echipa dupa despartirea de River Plate din Argentina, Fabbiani a ales

Personalitati / Valeriu Argaseala622 vizite[ Sport.ro ]

Dragomir: "Razvan sa nu uite ca a plecat din acest campionat slab"

Joi, 04 Martie 2010, ora 10:09

Selectionerul Razvan Lucescu este criticat dur dupa ce a spus ca Liga I este mult mai slaba ca anii trecuti. "Avem cel mai slab campionat din ultimii ani" este declaratia cu care Razvan l-a scos din minti pe Dumitru Dragomir.

Seful Ligii ii reaminteste lui Razvan ca si el antrena in acest campionat slab, in momentul in care a fost pus la nationala. "Sa nu uite ca a ajuns selectioner din acest campionat slab. Sa readucem suporterii la echipa, pentru ca in ultima perioada i-am cam

Personalitati / Razvan Lucescu340 vizite[ Sport.ro ]

Rosii pe teren, GALBENI dupa meci! "Niciodata nu ne-am simtit bine in rosu!"

Joi, 04 Martie 2010, ora 08:57

SONDAJE Vrei sa renunte nationala la culoare rosie?

Da, galbenul ne-a purtat mereu noroc!
Nu, rosul ne va stimula!
Sa incercam si cu albastru!

Rosul a purtat noroc la debutul noilor echipamente Angliei insa nu si Romaniei care s-a facut de ras cu Israel! Fanii cer revenirea la echipamentul initial! 15.000 de fani au fost pe stadion la amicalul nationalei si au protestat impotriva deciziei celor de la FRF de a schimba culoarea galbena cu rosu. Fanii au afisat un banner

Personalitati / FRF311 vizite[ Sport.ro ]

Steaua se bate cu o echipa din Puerto Rico pentru Fabbiani!

Marti, 02 Martie 2010, ora 11:57

Fabbiani ar putea ajunge in Puerto Rico, la River de Ponce, echipa cu mai multi jucatori argentinieni. Ramas fara echipa dupa despartirea de River Plate, Fabbiani a intrat in atentia lui Gigi Becali, mai ales ca este jucator liber de contract. Totusi, Steaua va trebui sa liciteze cu River de Ponce din Puerto Rico, echipa care ii garanteaza ca va ajunge la mondiale.

"Il invitam sa joace la noi, se poate remarca in competitiile internationale. Ar fi un jucator important pentru noi, e

Sport / stiri Sport307 vizite[ Sport.ro ]

Toja si-a inecat amarul in club, Tanase nu si-a mai aniversat ziua de nastere de suparare!

Luni, 22 Februarie 2010, ora 11:20

Juan Carlos Toja a trecut repede peste esecul cu Ceahlaul si s-a relaxat pana spre dimineata intr-un club de pe bulevardul Iancu de Hunedoara. Columbianul a mers intr-un club de muzica house, al carui program de functionare se prelungeste pana dimineata. Spre ghinionul sau, columbianul a fost reperat chiar de unii suporteri ai Stelei care se aflau in club, in jurul orei patru dimineata, scrie Cancan.
Cristi Tanase a fost atat de afectat de esecul cu Ceahlaul , incat nu a mai avut chef nici

Personalitati / Toja320 vizite[ Sport.ro ]

OFICIAL! Steaua l-a dat pe Dayro! "Once Caldas a trimis cei 600.000 euro"

Vineri, 19 Februarie 2010, ora 13:25

"Dayro Moreno, gata sa joace la Once!", scrie astazi cotidianul columbian La Patria. Conform sursei citate, Steaua a si confirmat ca tranzactia a fost facuta: Dayro Moreno e oficial jucatorul lui Once Caldas, iar Steaua a primit 595.000 euro pentru 85% din drepturile jucatorului.

"Am vorbit cu Steaua si mi-a confirmat tranzactia. Acum trebuie ca jucatorul sa mai primeasca din partea Federatiei cartea verde", a spus impresarul jucatorului, Munoz Castro, ieri pentru sursa citata.

Sport / stiri Sport319 vizite[ Sport.ro ]

Dinamovistii, de partea Unirii: "Suntem suporterii lor cu Liverpool"

Joi, 18 Februarie 2010, ora 10:46

Dinamovistii s-au obisnuit sa priveasca la TV cum Unirea se dueleaza cu granzii Europei. 22.00: Liverpool - Unirea, la ProTV si pe www.sport.ro! Andrei Cristea se pregateste de startul returului cu ochii la adversarii de la Urziceni. Ii va sustine, chiar daca anul trecut Dinamo a ratat sansa de a fi in locul celor de la Unirea in Liga Campionilor. "Toate meciurile vor fi grele. Am pierdut puncte cu echipele mai mici. Orice echipa vine pe Dinamo montata sa faca o surpriza si sa intre

Sport / dinamovisti318 vizite[ Sport.ro ]

Rapid a semnat cu sponsorul Valenciei! Copos: "Trebuie sa luam campionatul!"

Miercuri, 17 Februarie 2010, ora 13:21

Copos se orienteaza si aduce bani la Rapid si pe timp de criza. Dupa ce l-a vandut pe Ionita la Koln pentru 2,5 milioane de euro, Copos aduce alti bani in Giulesti. Rapid a semnat un contract cu Unibet si este gata sa atace cupele europene. Casa de pariuri care mai sponsorizeaza pe Valencia si PSG a fost in trecut sponsorul celor de la Liverpool.

Cei de la Unibet au calculat cotele pentru retur si spun ca Rapid poate termina pe locul 4, de unde va merge in cupele europene.

Copos:

Sport / stiri Sport330 vizite[ Sport.ro ]

Dinamo cere amanarea returului! Crezi ca e o idee buna?

Luni, 15 Februarie 2010, ora 11:32

Dinamovistii vor cere la LPF amanarea returului din cauza ninsorilor care nu se mai opresc. Desi Cristi Borcea a declarat ca este de acord ca returul sa inceapa in weekend, presedintele Nicolae Badea va cere la LPF amanarea acestuia. Dinamo nu are unde sa se antreneze, toate terenurile din Stefan cel Mare fiind acoperite de zapada. "Cainii" sunt nevoiti sa se antreneze pe teren sintetic, insa risca accidentari grave. Talnar si-ar putea duce elevii la baza olimpica de la Izvorani pana duminica,

Personalitati / Cristi Borcea304 vizite[ Sport.ro ]

Stoichita se gandeste din nou la OUON! Vezi fundasul surpriza anuntat de Becali!

Luni, 15 Februarie 2010, ora 10:17

Cu sase zile inainte de startul returului, Stoichita se chinuie sa gaseasca un fundas central. Ouon este din nou dorit de Steaua! Steaua risca sa inceapa lupta pentru titlu fara aparare! Cu o saptamana inainte de startul returului, Stoichita se chinuie sa il aduca pe Ouon, desi negocierile cu cipriotii de la AEL au fost sistate la un moment dat. Acum, Stoichita spera sa-l convinga pe jucator cu o oferta de 100.000 de euro pana in vara, pentru un imprumut, plus 600.000 de euro

Sport / stiri Sport305 vizite[ Sport.ro ]

Incredibil! Dinamo i l-a furat Stelei pe brazilianul David Lopes!

Luni, 15 Februarie 2010, ora 08:24

Dinamo s-a inteles cu Cordoba pentru fundasul central brazilian David Lopes. Acesta va juca pana in vara in Stefan cel Mare, desi Steaua a fost cea care s-a interesat prima de el. Danciulescu intareste apararea la Dinamo. Fostul golgeter al echipei lui Talnar, actual la Hercules Alicante, i-a ajutat pe dinamovisti sa puna mana pe fundasul dorit de Stoichita la Steaua. David Lopes va veni zilele acestea in Romania, acesta urmand sa incaseze 100.000 de euro pana in vara. Dinamo

Sport / dinamovisti820 vizite[ Sport.ro ]

Debut de foc pentru Dinamo in retur! Bratu: "Sper sa-i 'ciuruiesc' iar pe olteni" :)

Sambata, 13 Februarie 2010, ora 09:57

Dinamo va juca in primul meci oficial din 2010 cu Craiova. In tur a fost un 0-0 plin de spectacol. Bratu si-a amintit de un meci nebun cu Craiova din Stefan cel Mare, incheiat 4-4 in 2008. AICI programul complet al primelor 2 etape din returul Ligii 1! Atunci Craiova conducea cu 3-0 dupa 50 de minute. Dina in min 25, Costea in minutul 42 si Gangioveanu dupa pauza marcau pentru Craiova, iar scorul era uimitor, 3-0 pentru olteni.

Danciulescu si Bratu au reusit sa marcheze doua goluri

Sport / goluri307 vizite[ Sport.ro ]

Asta lupta cu CRIZA! Copos tine cura cu cereale cu afine si iaurt, Porumboiu a dat 35.000 euro pe bilete de avion!

Sambata, 13 Februarie 2010, ora 09:45

Criza a lovit diferit oamenii din sport din Romania. Cei implicati in imobiliare s-au trezit cu afacerile la pamant, altii au prosperat. Asa s-au si ingrijit de cand a inceput criza. Astazi, patronii din fotbal sau fosti sportivi care au strans bani frumosi din sport sau din alte afaceri, altfel isi fac bugetul de cheltuieli.
Contactati de Evenimentul Zilei, Copos, Porumboiu si Ilie Nastase au vorbit despre "lista" lor de criza si ceea ce consuma in aceasta perioada.
Nu toti lasa criza

Personalitati / Ilie Nastase358 vizite[ Sport.ro ]

Fost coleg cu Milan Baros la tineretul Cehiei, acum in probe la Dinamo! Vezi cine e!

Sambata, 13 Februarie 2010, ora 09:02

Dinamo a adus un fundas in probe, care va debuta astazi la echipa a doua contra lui Buftea. ProSport prezinta astazi prima imagine cu Martin Livný cu fularul lui Dinamo.

Are 28 de ani, a jucat

Sport / stiri Sport851 vizite[ Sport.ro ]

Ramane Diarra? "Fratele lui de la Real Madrid l-a sfatuit sa mearga la Steaua"

Vineri, 12 Februarie 2010, ora 10:32

Steaua se infrateste cu Real Madrid din nou. Mahamadou Diarra de la Real Madrid este fratele lui Boubacar, fundasul aflat in probe la Steaua. Steaua poate invata sa se apere de la Real Madrid. Boubacar Diarra s-a consultat cu fratele sau de la Real Madrid cand a ales sa vina in Ghencea. "Mi-a spus ca a vorbit cu Mahamadou, care i-a recomandat sa vina sa joace in Romania, pentru Steaua, formatie pe care a infruntat-o ca jucator al Realului in Liga Campionilor. I-a spus ca este o echipa

Personalitati / Real Madrid352 vizite[ Sport.ro ]

Stoichita s-a hotarat dupa meciul cu BATE!

Vineri, 12 Februarie 2010, ora 09:41

Steaua va incepe returul Ligii I cu 5 jucatori noi fata de echipa care a terminat in decembrie pe locul 3, la egalitate de puncte cu Unirea si CFR Cluj. Meciul cu BATE Borisov l-a ajutat pe Mihai Stoichita sa se hotarasca in privinta primului 11 din retur, cel putin pana la venirea unor noi fundasi centrali. Dealtfel, in aparare este cea mai mare problema a ros-albastrilor, plecarile lui Ghionea si Rada fiind greu de acoperit. "Chiar daca nu am incredere in cuplul Jelev - Baciu, trebuie sa

Personalitati / Mihai Stoichita314 vizite[ Sport.ro ]


Prima   1   2   3   4   Ultima