AUSTRALIAN OPEN // Revenire impresionanta pentru Irina Begu si Monica Niculescu * S-au calificat dupa un meci de 2 ore

Vineri, 19 Ianuarie 2018, ora 09:13
20 citiri
Perechea formata din Irina Begu si Monica Niculescu, a zecea favorita, s-a calificat in turul III la Australian Open.

Cele doua romance s-au impus in trei seturi in fata perechii formate din Jessica Moore si Ellen Perez, scor 6-3, 3-6, 7-5. Partida a fost una dramatica si a durat 2 ore si 10 minute.

In primul set, la 4-3, Moore si Perez au facut singurul break si au castigat setul. Partea a doua a avut un scenariu asemanator. Begu si Niculescu au facut break la 3-2 si au trimis meciul in ...citește toată știrea