FOTO + VIDEO Moment nemaivazut in ATP * Nadal a pus mana pe telefon imediat dupa victoria cu Dimitrov si a trimis un mesaj-fulger: "Hai sa facem asta cat mai repede!"

Duminica, 22 Aprilie 2018, ora 10:05
31 citiri
Rafael Nadal, liderul din clasamentul ATP, a fost protagonistul unui moment inedit la sfarsitul semifinalei de la Monte Carlo castigate sambata in fata lui Grigor Dimitrov, scor 6-4, 6-1.

Ibericul a fost nemultumit de jocul sau, vizibil mai ineficient decat in partida din sferturi cu Dominic Thiem, cand s-a impus cu 6-0, 6-2. Nadal a avut 21 de greseli nefortate, dintre care 15 in primul set, iar forehand-ul sau nu a functionat la nivelul obisnuit.