LIGA 2 // VIDEO FC Arges - Ripensia Timisoara 1-2 * Nicolae Dica debuteaza cu stangul pe banca argesenilor + Doua cartonase rosii dupa fluierul de final

Banatenii au deschis scorul in prelungirile primei reprize, printr-o superexecutie a lui Fotescu, care a stabilit si rezultatul primei reprize, 1-0 pentru Ripensia (Vezi AICI VIDEO cu golul).
In partea secunda a jocului, Popescu a restabilit egalitatea, dupa o faza creata de catre Blejdea, dar Ripensia a preluat din nou conducerea dupa alte sase minute. Zaluschi a inscris si el spectaculos pentru banateni si a adus cele trei puncte trupei lui Alex Pelici.