WTA FINALS SHENZEN // VIDEO Naomi Osaka, victorie grea cu Petra Kvitova! Ashleigh Barty a trecut de Belinda Bencic! Clasamentul Grupei Rosii

Duminica, 27 Octombrie 2019, ora 16:30
20 citiri
Cea de-a doua partida a zilei s-a disputat intre australianca Ashleigh Barty (1 WTA, 23 de ani) si elvetianca Belinda Bencic (7 WTA, 22 de ani). Liderul mondial s-a impus in setul decisiv. Scorul a fost 5-7, 6-1, 6-2, dupa aproximativ doua ore de joc.

'' @ashbarty defeats Bencic in three sets, 5-7, 6-1, 6-2, at the Shiseido @WTAFinals Shenzhen pic.twitter.com/HgWuJswC9D
- WTA (@WTA) October 27, 2019

' @ashbarty smoothly claims the second set against Bencic, 6-1#WTAFinals pic.twitter. ...citește toată știrea