Tenismenul Ovidiu Ionescu este sportivul buzoian al anului 2015

Sursa: Adevarul
Luni, 21 Decembrie 2015, ora 12:44
153 citiri
In 2015, titlul de cel mai bun sportiv al judetului Buzau a revenit tenismenului Ovidiu Ionescu, de la sectia de tenis de masa a CSM Buzau. Podiumul a fost completat tot de tenismeni: Constantin Cioti s-a clasat pe locul II, in timp ce Dragos Oprea a ocupat locul III.
Primii doi sportivi in clasament nu au fost prezenti la gala, avand meciuri de campionat la cluburile la care evolueaza.
La categoria sporturi neolimpice, cel mai bun sportiv in 2015 a fost Izabela Zekany, arte martiale.