Radwanska, in sferturi la Beijing dupa o victorie categorica impotriva lui Wozniacki

Joi, 06 Octombrie 2016, ora 10:34
3318 citiri

Jucatoarea poloneza de tenis Agnieszka Radwanska, numarul 3 mondial, a invins-o in doua seturi, scor 6-3, 6-1, pe daneza Caroline Wozniacki, intr-o partida disputata joi in optimile de finala ale Openului Chinei de la Beijing.

Radwanska a avut nevoie de o ora si 21 minute pentru a se impune in fata lui Wozniacki, fost numar unu mondial, care nu a reusit sa faca fata jocului polonezei.

In sferturile de finala, Agnieszka Radwanska va juca impotriva castigatoarei partidei dintre Iaroslava Svedova (Kazahstan), ocupanta locului 39 in clasamentul WTA, si frantuzoaica Alize Cornet (nr.58).

Tot joi urmeaza sa evolueze in optimile de finala ale turneului din capitala chineza si jucatoarea romana Simona Halep, numarul 5 mondial si favorita numarul 4 a competitiei, care o va avea ca adversara pe chinezoaica Shuai Zhang, locul 36 WTA.

Meciul Simonei va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com incepand cu ora 14:30.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#Radwanska Wozniacki Beijing, #turneu WTA Beijing rezultate , #Agnieszka Radwanska