Revelatia Ceahlaul pierde fara drept de apel la Medias

Sambata, 26 Octombrie 2013, ora 17:55
1411 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt, una din revelatiile debutului de sezon, a pierdut fara drept de apel meciul disputat pe terenul lui Gaz Metan Medias, scor 3-1.

Intalnirea de la Medias a inceput bine pentru oaspeti. Dupa 10 minute in care s-au zbatut sa blocheze atacurile gazdelor, nemtenii au deschis scorul la prima ocazie mai serioasa, Golubovic marcand din centrarea lui Popadiuc in minutul 12.

"Gazarii" nu au acuzat prea mult socul primirii golului si au restabilit egalitatea dupa numai cinci minute.

Marc a gafat impardonabil iar Florin Dan a punctat cu un sut simplu, din interiorul careului.

Pana la pauza Gazul a preluat chiar conducerea pe tabela, Todea marcand un gol superb, cu un sut de la distanta ce a trimis balonul sub transversala portii lui Jovic.

In repriza secunda Tahar si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor iar Llullaku a luat la tinta bara transversala.

Victorie meritata pentru Medias, echipa care se apropie tot mai mult de podiumul Ligii 1.

Gaz Metan: Buchta - Frasinescu, Markovici, Muth, Buzean - Tahar, Cr. Todea - Al. Muntean, Fl. Dan, C. Petre - Bud

Rezerve: Greab, Bozesan, Llullaku, Robertson, Avram, Alaverdasvili, R. Roberto

Antrenor: Cristi Dulca

Ceahlaul: Dumitras, Cinu, A. Marc, L. Cazan - Vl. Achim, Onciu - Ad. Gheorghiu, Golubovici, Popadiuc - E. Jula

Rezerve: Jicha, Ichim, E. Dica, M. Rusu, Chitosca, M. Constantinescu, L. Garcia

Antrenor: Vasile Miriuta

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Gaz Metan Ceahlaul Liga 1, #rezultate Liga 1, #clasament Liga 1, #meciuri Liga 1 , #Liga I