Ceahlaul a dat lovitura si in Stefan cel Mare

Sambata, 06 Martie 2010, ora 20:26
1928 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a reusit o noua bomba in acest retur, moldovenii plecand neinvinsi de pe terenul lui Dinamo, echipa cu care au terminat la egalitate, scor 1-1.

Frigul din Bucuesti si starea proasta a gazonului a facut ca cei 22 de jucatori sa munceasca serios pentru a oferi un spectacol fotbalistic cat de cat agreabil.

Gazdele au deschis scorul in minutul 15. Tanarul Alexe a patruns bine, a centrat in fata portii de unde nefericitul Vitelaru si-a trimis balonul in proprie poarta.

Dinamovistii au pus stapanire pe joc dupa marcarea golului, insa un au reusit decats a domine teritorial, fara a ameninta serios poarta lui Villadsen, nici in prima repriza si nici in debutul celei secunde.

Treptat, nemtenii au echilibrat intalnirea si, cu 20 de minute inainte de final, Mulisa a detonat bomba, egaland cu un sut sec.

Ceahlaul pleaca neinvinsa de pe "Stefan cel Mare" si acumuleaza 4 puncte din disputele cu "granzii" Steaua si Dinamo.

Echipele de start

Dinamo: 12. Dolha, 3. Pulhac, 4. Moti, 21. Dr. Grigore, 14. Molinero, 10. Alexe, 8. Bostina, 29. Ndoye, 7. Zicu, 9. M. Niculae, 99. Cl. Niculescu

Rezerve: 1. Cr. Munteanu, 18. L. Goian, 25. Scarlatache, 20. Ad. Cristea, 6. L. Rus, 5. D. Kone, 15. Fl. Bratu

Antrenor: Cornel Talnar

Ceahlaul: 22. Villadsen, 3. Dikaba, 24. Alexandru Forminte, 17. Andrei Vitelaru, 4. Al. Dragomir , 15. Ionut Badescu, 5. Stevici, 18. Balde, 10. Vasilache, 25. Ibrahim, 26. Mulisa

Rezerve: 1. Lipitor, 6. Vlad Achim, 27. Dumitras, 16. Jeremici, 7. Cebotaru, 13. Onciu, 9. Edson

Antrenor: Zoran Filipovici

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Dinamo Ceahlaul, #Ceahlaul egal Dinamo, #rezultat Dinamo Ceahlaul , #stiri Ceahlaul