Celtic a invins rivala Rangers intr-un derbi cu goluri multe (Video)

Duminica, 11 Martie 2018, ora 17:44
1841 citiri

Celtic Glasgow a intors partida cu Glasgow Rangers si a castigat marele derbi Old Firm din Scotia, intre cele mai bune echipe ale campionatului scotian de fotbal.

A fost 3-2 pentru Celtic, chiar daca Rangers a inceput in tromba partida, la ea acasa pe Ibrox Park, cu un gol marcat in minutul 3, prin Windass. Rogici a egalat pentru alb-verzi 8 minute mai tarziu, dar la pauza s-a intrat cu si mai multe goluri pe tabela.

Din nou Rangers lua avans pe tabela dupa golul lui Candeias in minutul 26, dar o gafa defensiva in minutul 45 i-a permis lui Dembele sa egaleze si sa se intre la cabine la 2-2.

Si chiar daca Simunovici de la Celtic a fost eliminat in minutul 57, aceeasi echipa avea sa triumfe la final, chiar in 10 oameni, prin golul lui Edouard, in minutul 69.

Cei de la Glasgow, daca ar fi invins, ar fi avut o sansa imensa sa revina in lupta la titlu, pentru ca distanta ar fi fost una de 3 puncte. Asa, Celtic are 67 de puncte, iar Glasgow ramane cu 58.

6 ani au trecut de la ultima victorie de pe Ibrox a lui Rangers in fata lui Celtic, se intampla in 2012, cu acelasi scor de azi, 3-2.

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
#Celtic bate pe Rangers rivala de, #Celtic Rangers cronica derbi Scotia, #Video rezumat Celtic bate Rangers titlu , #stiri Celtic Glasgow