CFR Cluj a invins Motherwell cu 2-1

Vineri, 18 Iulie 2008, ora 07:17

Campioana Romaniei a reusit sa treaca de scotienii de la Motherwell in cadrul ultimului amical din turneul de pregatire sustinut in Austria cu scorul de 2-1.

Golurile celor de la CFR au fost inscrise de Cadu, in minutul 39, care l-a invins pe portarul scotian cu un sut puternic, si de Prette, care a inchis tabela de marcaj in ultimul minut al intalnirii din lovitura libera, in timp ce golul scotienilor a fost marcat de Smith, dupa o greseala a fundasilor centrali.

CFR Cluj: Hirschfeld - Tony, Cadu, Sousa, Perreira - Culio, Dani, Peralta, Trica - Didi, Ruiz.

Au mai evoluat: Stancioiu, Panin, Deac, Oberman, Semedo, Muresan, Fabbiani si M. Jose.

CFR Cluj a terminat astfel stagiul de pregatire din Austria neinvinsa, trupa lui Ioan Andone fiind asteptata inapoi in tara sambata.