CFR Cluj incheie cantonamentul din Antalya cu o victorie

Vineri, 12 Februarie 2010, ora 17:23
805 citiri

Liderul la zi din Liga I s-a impus, vineri, in fata formatiei muntenegrene FK Sutjeska Niksici, scor 3-1.

Scorul a fost deschis de Nicolae Dica, in minutul 40, care a marcat primul sau gol pentru CFR Cluj. Feroviarii au marit diferenta in minutul 72, prin Nei, insa muntenegrenii au redus din handicap 3 minute mai tarziu.

Ultimul gol al partidei s-a marcat cu 7 minute inainte de final, Cadu transformand o lovitura de la 11 metri obtinuta de Bud.

Astfel, CFR Cluj a incheiat pregatirea de iarna cu 4 victorii (cu kapfenberg, Wiener Neustadt, Fehervar si Niksici) si o infrangere (cu Dinamo Zagreb).

Delegatia gruparii din Gruia se va intoarce sambata seara in Romania, in jurul orei 22:00.

C.F.

Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...