CFR Cluj, remiza cu Groclin intr-un amical

Luni, 30 Iunie 2008, ora 21:07

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a remizat luni seara cu formatia Groclin, in cadrul primului amical din turneul de pregatire din Austria.

Elevii pregatiti de Ioan Andone au avut un inceput de partida destul de slab, iar golul celor de la Groclin a venit in minutul 16, prin Sokolowski, care a deschis scorul printr-un sut din afara careului, in vinclul portii lui Nuno Claro.

Golul egalizator a venit in minutul 24, prin atacantul CFR-ului, Didi, care a preluat in careu, cu spatele la poarta, si a marcat cu un sut din intoarcere, inchizand totodata tabela de marcaj.

Echipa CFR-ului in prima repriza: Nuno Claro - Toni, Cadu, Alcantara, Pereira - Trica, Dani, Peralta, Culio - Ruiz, Didi

Echipa CFR-ului in a doua repriza: Hirschfeld - Manuel Jose, Vieira, Sousa, Panin - E. Kone, Prette, Muresan, Deac - Fabbiani, Dubarbier

Urmatorul amical al "visiniilor" este programat pentru miercuri, cu incepere de la ora 19:00, in compania echipei ucrainiene Dinamo Kiev.