CFR Cluj, remiza cu Groclin intr-un amical

Luni, 30 Iunie 2008, ora 21:07
960 citiri

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a remizat luni seara cu formatia Groclin, in cadrul primului amical din turneul de pregatire din Austria.

Elevii pregatiti de Ioan Andone au avut un inceput de partida destul de slab, iar golul celor de la Groclin a venit in minutul 16, prin Sokolowski, care a deschis scorul printr-un sut din afara careului, in vinclul portii lui Nuno Claro.

Golul egalizator a venit in minutul 24, prin atacantul CFR-ului, Didi, care a preluat in careu, cu spatele la poarta, si a marcat cu un sut din intoarcere, inchizand totodata tabela de marcaj.

Echipa CFR-ului in prima repriza: Nuno Claro - Toni, Cadu, Alcantara, Pereira - Trica, Dani, Peralta, Culio - Ruiz, Didi

Echipa CFR-ului in a doua repriza: Hirschfeld - Manuel Jose, Vieira, Sousa, Panin - E. Kone, Prette, Muresan, Deac - Fabbiani, Dubarbier

Urmatorul amical al "visiniilor" este programat pentru miercuri, cu incepere de la ora 19:00, in compania echipei ucrainiene Dinamo Kiev.

Neluțu Varga a dat cărțile pe față. A spus motivul real al aducerii lui Petrescu
Dan Petrescu vine la CFR Cluj, dar doar după terminarea campionatului. În următoarele 6 etape din play-off, la CFR Cluj vor fi antrenori interimarii Ovidiu Hoban (41 de ani) și Francisc Dican...
Ce spune selecționerul României după eșecul cu campioana mondială și olimpică
Selecţionerul echipei naţionale de handbal feminin a României, Florentin Pera, a afirmat, după meciul amical cu selecţionata Franţei, pierdut cu scorul de 28-30, că formaţia sa a arătat...