Amical: CFR Cluj - VfL Bochum (3 - 1)

Marti, 15 Iulie 2008, ora 21:25
1967 citiri

Campioana Romaniei a reusit sa treaca de germanii de la VfL Bochum, in cadrul unei partide amicale jucata in stagiul de pregatire din Austria cu scorul de 3 - 1.

Scorul a fost deschis in minutul 10, de "romani", prin Souza, care a reluat cu latul din apropierea portii dupa ce un jucator al germanilor a respins de pe linia portii balonul trimis cu capul de Didi.

In minutul 32, scorul a fost majorat, Didi, a scapat singur dupa o pasa perfecta a lui Deac, insa a fost faultat in careu si arbitrul a dictat o lovitura de la 11 metri, transformata de Muresan.

Germanii au reusit sa reduca din diferenta in ultimul minut al primei reprize, dupa o lansare a lui Fuchs, care l-a invins pe Nuno Claro.

Tabela de marcaj a fost inchisa in minutul 72 de Ruiz, care l-a invins pe portarul celor de la Bochum dupa o pasa a lui Deac.

Ioan Andone a trimis in teren urmatorul 11: Nuno Claro (Stancioiu 50) - Panin, Muresan (Cadu 62), Souza (Toma 76), Pereira (Tony 62) - Kone (Semedo 56), Leao (Minteuan 73), Prette (Peralta 58), Deac (Trica 73) - Didi (Oberman 67), Dubarbier.

Polițiști austrieci, criticați pentru că au primit cadouri din partea Ambasadei Rusiei
Mai mulți polițiști din Viena au fost văzuți ieșind din ambasada Rusiei cu pungi de cadouri. Ar trebui să se abțină de la a face asta în viitor. Dar nu a fost o greșeală, spun șefii...
Spania - Brazilia, festival de goluri în cel mai tare amical al zilei. Alte rezultate
Echipa naţională a Spaniei a încheiat la egalitate marţi seara, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa naţională a Braziliei, într-un meci amical disputat la Madrid. Pe stadionul Santiago...