Dusan Uhrin a debutat cu o victorie pe banca lui CFR Cluj

Duminica, 18 Ianuarie 2009, ora 19:00
1841 citiri

Campioana Romaniei a dispus cu 1-0 de fosta formatie a lui Oleg Protasov, Dnepr Dnepropetrovsk, in cadrul unui meci amical din cantonamentul pe care CFR il efectueaza in Turcia.

La primul meci in functia de oficial al lui CFR Cluj, Dusan Uhrin a trimis in teren urmatorii jucatori: Hirschfeld - Panin, Cadu, Alcantara, Toma - E. Kone, Dani, Frangipane, Dubarbier - Veljovici, Deac.

CFR Cluj a avut in fata rezervele formatiei ucrainene si a dominat jocul. Presiunea la poarta vecinilor nostri de la Nord s-a concretizat cu un minut inainte de pauza, cand Ciprian Deac a marcat un gol superb din lovitura libera.

Dusan Uhrin a efectuat modificari la pauza, echipa aratand astfel in partea secunda: Stancioiu - Viera, Flores, Sousa, Viana - M. Jose, G. Muresan, Peralta, Pereira - Traore, Oberman.

CFR Cluj a ratat cateva ocazii importante in repriza a doua, prin Oberman, Gabi Muresan si Traore, dar scorul final a ramas cel stabilit de Ciprian Deac in minutul 44.

Urmatorul meci pe care CFR Cluj il va disputa va avea loc pe 24 ianuarie, impotriva celor de la Shangha Shenhua.

Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...