CFR Cluj si-a aflat adversara din preliminariile Ligii Campionilor

Marti, 17 Iulie 2018, ora 22:34
9392 citiri

Campioana Romaniei, CFR Cluj, si-a aflat, marti, adversara din turul II preliminar al Champions League.

"Feroviarii" vor da piept cu suedezii de la Malmo, echipa care l-a lansat in fotbalul mare pe Zlatan Ibrahimovici.

Malmo a trecut in turul I preliminar al Ligii de modesta grupare kosovara Drita.

Dupa o victorie clara in deplasare, in meciul tur, scor 3-0, campioana Suediei s-a impus si acasa, insa "numai" cu 2-0.

Strandberg, in minutul 55, si Larsson, in minutul 60, au marcat golurile ce au adus victoria lui Malmo.

CFR si Malmo se vor duela pe 24 iulie la Cluj, returul fiind programat o saptamana mai tarziu in Suedia.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#CFR Cluj Malmo Liga Campionilor, #CFR Cluj adversara Liga Campionilor, #CFR Cluj program Liga Campionilor , #Champions League