CFR Cluj a pierdut in minutul 96 intalnirea cu Sparta Praga

Joi, 05 Noiembrie 2009, ora 23:58
4235 citiri

CFR Cluj a fost invinsa, scor 2-3, de Sparta Praga, intr-o intalnirea jucata joi seara, in Gruia, si care a contat pentru etapa a 4-a a Grupei K a Europa League.

Putin, foarte putin fotbal au aratat clujenii in disputa cu cehii, care conduceau cu 2-0 dupa nici 15 minute trecute de la fluierul de start. Holenda a marcat golurile, in minutele 6 si 13.

Traore a redus in handicap, in minutul 25, si la pauza s-a intrat cu 1-2 si cu Antonio Conceicao huiduit de un intrag stadion.

Dupa pauza, clujenii au ajuns cu greu la poarta lui Blazek. Aveau insa sa egaleze, in minutul 90+1, prin nou-intratul Dubarbier, dar Wilfried, in minutul 90+6, le-a adus cele trei puncte cehilor.

CFR-ul a incheiat partida cu doi oameni in minus, dupa ce Muresan (min.64) si Mara (min.88) au fost eliminati de centralul turc Selcuk Dereli.

In cealalta partida a Grupei K, FC Copenhaga si PSV Eindhoven au terminat la egalitate, scor 1-1. Gronkjaer (min.40 - penalti) pentru gazde si Dzsudzak (min.72) pentru oaspeti au fost autorii golurilor.

Dupa patru etape, clasamentul in Grupa K se prezinta astfel: 1. PSV Eindhoven - 8 puncte, 2. Sparta Praga - 7 puncte, 3. FC Copenhaga - 4 puncte, 4. CFR Cluj - 3 puncte. Urmatoarea etapa se va disputa pe 3 decembrie si programeaza meciurile FC Copenhaga - CFR Cluj si PSV Eindhoven - Sparta Praga.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre CFR Cluj si Sparta Praga, din Grupa K a Europa League.

Desfasurarea meciului:

min.90+7 - FINALUL PARTIDEI

min.90+6 - GOOOL SPARTA PRAGA !!!! Pe contraatac, Wilfried il dribleaza pe Nuno Claro si inscrie !!!

min.90+3 - BARA SPARTA PRAGA !!! Zeman trimite in bara portii aparate de Nuno Claro !!!

min.90+2 - Clujenii trec pe langa golul trei, prin Peralta.

min.90+1 - GOOOOOL CFR CLUJ !!! Dubarbier inscrie cu un sut de la marginea careului !!!

min.90 - Vor fi 5 minute de prelungire.

min.90 - Schimbare la cehi: iese Zofcak, intra Kalouda.

min.88 - Un nou jucator de la CFR Cluj eliminat! Mara vede al doilea cartonas galben in mai putin de doua minute si, bineinteles, pe cel rosu!

min.87 - Sutul lui Cadu ete blocat la sacrificiu de aparatorii oaspetilor.

min.86 - Galben pentru Mara.

min.83 - Ultima schimbare la clujeni: intra Bus, iese Nei.

min.82 - Sparta Praga inscrie, dar golul este anulat pe motiv de offside.

min.81 - Nuno Claro scoate cu greu un sut al lui Zeman.

min.79 - Traore, din interiorul careului, suteaza, dar direct in bratele lui Blazek.

min.74 - Schimbare la oaspeti: iese Holenda, intra Kadlec.

min.73 - Blazek retine centrarea lui Traore.

min.71 - Sparta trece pe langa golul 3, la o centrare venita de pe dreapta si respinsa, din fericire, de Tony.

min.68 - Wilfried suteaza mult peste poarta lui Nuno Claro.

min.67 - "Demisia, demisia" se aude din tribune.

min.65 - Mare ratare a oaspetilor, la o lovitura de cap a lui Kucka.

min.64 - Muresan vede cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

min.63 - O noua schimbare la CFR Cluj: iese Deac, intra Mara.

min.60 - CFR Cluj incearca sa atace, dar cehii se apara bine si tin mingea departe de poarta lui Blazek.

min.58 - Schimbare la CFR Cluj: iese Culio, intra Dubarbier.

min.52 - Galben pentru Repka.

min.49 - Blazek prinde o centrare periculoasa a lui Culio.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

----------------------------------------------

min.45+1 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu un minut.

min.45 - Zeman scoate singur cu Nuno Claro, suteaza, dar in plasa laterala. Mare ocazie a oaspetilor.

min.44 - Nuno Claro respinge cu greutate un sut din lovitura libera trimis de Kucka.

min.43 - Galben pentru Cadu.

INFO: "Jucati fotbal" striga suporterii clujeni.

min.38 - Panin suteaza, dar pe mijlocul portii si Blazek retine.

min.35 - Wilfried deviaza o centrare a lui Kusnir, dar Nuno Claro retine.

min.31 - Wilfried suteaza peste poarta aparata de Nuno Claro.

min.30 - Blazek balbaie o centrare a lui Deac, dar este salvat de Wilfried.

min.29 - Blazek prinde un sut de la 40 de metri al lui Muresan.

min.28 - Galben pentru Kucka.

min.26 - Galben pentru Muresan.

min.25 - GOOOOOL CFR CLUJ !!! Traore inscrie, dupa o pasa buna a lui Nei !!!

min.23 - Posesia mingii: 56% - CFR Cluj / 44% - Sparta Praga.

min.20 - Traore se bate cu un fundas advers, ii ia mingea acestuia, dar se dezechilibreaza si cade, ratand o buna oportunitate de a reduce din handicap.

min.17 - Deac suteaza, mingea este deviata si trece putin pe langa poarta cehilor.

INFO: Suporterii clujeni ii cer demisia lui Antonio Conceicao.

min.13 - GOOOL SPARTA PRAGA !!! Holenda marcheaza din nou, de data aceasta din 5 metri, dintr-o centrare de pe dreapta a lui Kusnir !!!

min.10 - Nuno Claro retine un sut al lui Kucka.

min.6 - Din 4 metri, Muresan reia peste poarta, cu capul, dupa o centrare a lui Culio.

min.6 - GOOOL SPARTA PRAGA !!! Holenda, angajat la limita offsidului, il invinge pe Nuno Claro cu un sut de la 13 metri !!!

min.3 - Muresan trage de la peste 30 de metri, iar Blazek are probleme in a retine mingea. In cele din urma o face.

INCEPUTUL INTALNIRII

Echipele:

CFR Cluj: Nuno Claro - Tony, Cadu, Alcantara, Panin - Deac, Peralta, Muresan, Culio - Traore, Nei

Rezerve: Peskovici, Cabrera, Dubarbier, Bus, Mara, Leao, Dani

Antrenor: Antonio Conceicao

Sparta Praga: Blazek - Kusnir, Hubnik, Repka, Pamici - Zofcak, Vacek, Kucka, Zeman - Holenda, Wilfried

Rezerve: Kozacik, Hoheneder, Strestik, Kadlec, Kalouda, Kovba, Prudnikov

Antrenor: Joszef Chovanec

Arbitru: Selcuk Dereli (Turcia)

Arbitri asistenti: E.Sezertam si M.Eyisoy (Turcia)

Arbitri aditionali: F.Aydinus si B.Yildirim (Turcia)

Arbitru de rezerva: Ozguc Turkalp (Turcia)

Delegat UEFA: Jean-Marie Philips (Belgia)

Observator UEFA: Andreas Schluchter (Elvetia)

Partida se desfasoara pe stadionul "Dr.Constantin Radulescu" din Cluj.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...