Campioana CFR s-a incurcat la Piatra Neamt

Vineri, 27 Iulie 2012, ora 23:22
1960 citiri

Campioana in exercitiu a Romaniei, CFR Cluj, s-a impiedicat si in etapa a doua a noului sezon, elevii lui Ioan Andone reusind doar o remiza, scor 2-2, pe terenul celor de la Ceahlaul Piatra Neamt.

Dupa semiesecul din prima etapa, campionii aveau nevoie de o victorie de moral iar suferinda Ceahlaul parea o victima sigura, dupa ce pierduse la scor disputa cu Petrolul.

Kapetanos a deschis scorul in minutul 21, cu o lovitura de cap plasata foarte bine.

Nemtenii, care nu au prea miscat in primele minute, s-au trezit si au replicat 7 minute mai tarziu, atunci cand Ichim a reluat in plasa centrarea lui Stana.

Gazdele au preluat chiar conducerea in partea secunda, dupa golul lui Tolimir, din minutul 66.

Campionii au alergat dupa victorie, insa nu au izbutit decat golul egalizator, prin Vasile Maftei.

Cu doua puncte dupa doua etape accesibile, CFR Cluj are un debut de sezon ratat iar scaunul lui Ioan Andone se clatina destul de serios.

Echipa de start:

Ceahlaul: Jovici - Tepes, Ichim, Vitelaru, Marc - Onciu, Monroy - Tolimir,Constantinescu, Stana - Golubovici

Rezerve: Jicha, Cazan, Chis, Badescu, Margina, Lukanovici, Dobrescu

CFR Cluj: Stancioiu - Ivo Pinto, Cadu, Maftei, Sepsi - G. Muresan, Sare - C. Deac, Bastos, Edimar - Kapetanos

Rezerve: Minca, Camora, Rada, Vass, Sougou, Nicoara, Ronny

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#CFR Cluj rezultat Liga 1, #Ceahlaul CFR Cluj rezultat, #rezultate Liga 1 , #Liga I