CFR Cluj invinge Viitorul lui Hagi si urca pe primul loc in Liga 1

Duminica, 15 Aprilie 2018, ora 22:40
5848 citiri

CFR Cluj a revenit provizoriu pe prima pozitie a clasamentului Ligii 1 dupa o victorie la limita pe terenul campioanei Viitorul.

Ardelenii s-au impus cu scorul de 2-1 la capatul unei partide ce a avut destul de multe ocazii.

Partida de la Ovidiu a inceput cu un gol anulat al oaspetilor, Deac fiind surprins in afara jocului la o pasa foarte buna trimisa de Culio.

Omrani a deschis pana la urma scorul in minutul 11, atunci cand a pus bine latul la balonul trimis de Tucudean in marginea careului mic.

Un sfert de ora mai tarziu, Culio a inventat o pasa superba si l-a lasat pe Deac in pozitie de unu la unu cu portarul advers, internationalul roman marcand cu un sut plasat.

A urmat un alt gol anulat al feroviarilor la o faza in care portarul Cojocaru l-a lobat pe Tucudean, apoi a cazut, iar balonul ajuns in picioarele lui Deac a fost trimis in plasa. Arbitrul a considerat insa faza fault in atac si a anulat reusita.

In minutul 82, Viitorul a primit un penalti dupa un hent al lui Boli, iar Ianis Hagi a marcat pentru 2-1 dupa ce portarul i-a aparat lovitura de la 11 metri, dar a respins in fata, iar juniorul a trimis in plasa.

In urma acestui rezultat, CFR revine pe prima pozitie a clasamentului Ligii 1, insa are un meci mai mult disputat decat FCSB, principala contracandidata din lupta pentru titlu.

ECHIPELE DE START

Viitorul: Cojocaru - Mladen, Taru, Hodorogea, De Noouier - Cicaldau, T. Baluta, Ganea - Ciobanu, Ianis Hagi, Dragus

Rezerve: Buzbuchi, Ghita, Matan, Casap, Vodut, Vana, Gavra

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vincius, Boli, Camora - Culio, Hoban, Bordeianu - Deac, Tucudean, Omrani

Rezerve: Vatca, Dokovic, Ionita, Muresan, Rus, Costache, Mailat

Sebastian Burduja, candidatul PNL la Primăria Capitalei: ”Bucureștenii să nu mai fie forțați să aleagă răul cel mai mic"
Candidatul liberal la Primăria Capitalei, anunțat odată cu retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursă, vrea să propună „un model liberal de administrație”. Sebastian Burduja, liderul...
Românii au investit sume record în titlurile de stat. Depozitele în lei ale populației la bănci, la un maxim istoric
Românii au investit o sumă record de aproape 3,2 miliarde de lei, echivalentul a 643 milioane de euro, în titluri de stat Fidelis, săptămâna trecută. De asemenea, depozitele în lei ale...
#CFR Cluj victorie Viitorul, #Viitorul CFR Cluj rezultat, #Liga 1 rezultate , #Liga I