CFR Cluj pierde la limita cu Pandurii Targu Jiu

Vineri, 11 Septembrie 2009, ora 21:52
1839 citiri

Formatia pregatita de Sorin Cartu, Pandurii Targu Jiu, s-a impus la limita, scor 1-0, in fata gruparii CFR Cluj, in partida inaugurala a rundei a 6-a.

"Feroviarii" au inceput bine partida de la Targu Jiu, dominand clar in primele 20 de minute ale intalnirii, gazdele iesind in evidenta intr-o singura faza, pe contraatac.

In ciuda jocului dur prestat de elevii lui Cartu, Dubarbier si Kone si-au facut loc prin defensiva gorjeana, ratand mai multe ocazii de a deschide scorul.

Startul reprizei secunde i-a apartinut lui Stromajer, care a ratat o buna ocazie de a inscrie in minutul 49, pentru ca in minutul 61 sa obtina lovitura de la 11 metri pentru gazde, transformata fara emotii de Pacurar.

Marcarea primului gol a contribuit decisiv la ruperea ritmului destul de bun al partidei, gazdele preferand sa inchida jocul. Astfel, ultimele 30 de minute au oferit un meci sacadat, intrerupt de faulturile dese ale celor doua formatii, centralul aratand nu mai putin de noua cartonase galbene.

Atacurile disperate ale clujenilor din finalul partidei au ramas fara rezultat pe tabela de marcaj, ardelenii inregistrand astfel cea de-a doua infrangere a sezonului.

In urma victoriei, gorjenii au acumulat 12 puncte, in timp ce "feroviarii" au ramas cu cele 10 adunate in primele 5 etape.

C.F.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Jucătorul român de la CFR Cluj a ales naționala Ungariei! Acum joacă meci de meci
Un jucător care a făcut junioratul la CFR Cluj s-a transferat în Ungaria la Vasas Budapesta iar acum joacă meci de meci la echipa de club dar și la naționala Ungariei. Attila Girsik a fost...