CFR Cluj si Rapid au remizat in Gruia

Luni, 18 Martie 2013, ora 23:20
3124 citiri

CFR Cluj si Rapid Bucuresti au remizat, scor 0-0, in ultimul meci al etapei cu numarul 23 din Liga 1.

Sperantele ardelenilor de a reveni in lupta pentru cupele europene s-au naruit, luni seara, cand formatia pregatita de Paulo Sergio nu a putut trece de un Rapid venit la Cluj cu singura dorinta de a scoate o remiza.

Intr-un meci practic fara ocazii clare de gol, primele emotii la poarta giulestenilor au aparut in minutul 8, cand Mardare a comis un hent in marginea careului de 16 metri iar Obiora a sutat in zid. Acelasi Obiora a mai incercat de doua ori poarta lui Pecanha, de fiecare data trimitand slab.

Replica giulestenilor a venit pe final de repriza, cand Dica nu a reusit sa reia pe poarta balonul centrat de Pancu.

Repriza secunda a fost si mai saraca in ocazii, doar Valente amenintand poarta lui Pecanha.

Partida a curs catre un 0-0 plictisitor si dorit parca de toti cei 22 de jucatori din teren, rezultatul fiind consemnat pana la urma la finalul celor 90 de minute.

Meciul dintre CFR Cluj si Rapid a fost transmis in direct pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+5 Final de meci!!!

Min.90+3 Ultima schimbare si la Rapid: Daescu intra in locul lui Dica.

Min.88 Ne indreptam spre finalul unui meci in care nicio echipa nu a aratat nimic.

Min.80 Schimbare Rapid: Ionita intra in locul lui Pancu.

Min.76 Pecanha retine sutul lui Weldon.

Min.75 Dica incearca un sut, dar trimite pe langa poarta.

Min.70 Ultima schimbare la CFR: Deac intra in locul accidentatului Diogo Valente.

Min.61 Dubla schimbare la CFR Cluj: Muresan si Weldon intra in locurile lui Godemeche si Maah.

Min.59 Schimbare Rapid: Ciolacu intra in locul lui Herea.

Min.54 Cartonas galben pentru Rada.

Min.51 Pecanha respinge cu ceva emotii sutul lui Valente.

Min.48 Camora intervine bine si respinge o centrare trimisa de Pancu.

Min.46 A inceput repriza secunda.

_____________

Min.45 Finalul primei reprize!

Min.39 CFR preseaza in continuare fara convingere iar rapidistii se apara exact.

Min.32 Ocazie buna pentru oaspeti, dar Dica nu mai poate ajunge la centrarea lui Pancu.

Min.29 Cartonas galben pentru Oros.

Min.25 CFR Cluj domina teritorial, insa nu a amenintat, pana acum, poarta lui Pecanha.

Min.18 Obiora trimite de doua ori la mare distanta de poarta lui Pecanha.

Min.12 Valente patrunde bine in banda dreapta, dar nu reuseste sa centreze periculos.

Min.8 Mardare comite hent in marginea careului Rapidului si arbitrul dicteaza lovitura libera indirecta. Obiora suteaza insa slab, in zidul bucurestenilor.

Min.5 Debut echilibrat de meci, fara ocazii la cele doua porti.

Min.1 A inceput partida din Gruia!

CFR CLUJ: Felguieras - Pinto, Piccolo, Rada, Camora - Obiora, Godemeche - Hora, Maah, Valente - Rui Pedro

Rezerve: Stancioiu, Maftei, Muresan, Muniru, Deac, Bus, Weldon

Antrenor: Paulo Sergio

RAPID: Pecanha - I. Voicu, Oros, Mardare, Al. Coman - E. Dica, N. Grigore - M. Roman, St. Grigorie, Herea - Pancu

Rezerve: Draghia, Fl. Matei, Ciolacu, M. Stoica, Daescu, Al. Ionita II, Calin

Antrenor: Marian Rada

Arbitri: Istvan Kovacs, Cristian Nica, Vladimir Urzica

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#CFR Cluj Rapid LIVE, #CFR Cluj Rapid rezultat, #CFR Cluj Rapid Liga 1, #Liga 1 rezultate , #Liga I