Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

CFR-ul a trecut cu emotii de Ceahlaul

Sambata, 22 Octombrie 2011, ora 18:56
1196 citiri

CFR Cluj a trecut cu emotii de Ceahlaul Piatra Neamt intr-un meci din etapa a 11-a a Ligii 1. Ardelenii s-au impus destul de greu, cu scorul de 2-1, insa au acumulat 3 puncte extrem de importante.

Sougou a lovit bara inca din minutul 4, africanul ratand deschiderea scorului din centrarea lui Camora.

A marcat Weldon, in minutul 18, cand a finalizat o actiune personala frumoasa la care nemtenii au fost aproape de autogol.

Achim a restabilit egalitatea la un sfert de ora dupa pauza, insa Cadu a risipit emotiile transformand o lovitura de la 11 metri obtinuta de Sougou.

CFR Cluj: Beto - Panin, Cadu, Nuno Diogo, Camora - Peralta, G. Muresan, Renan Garcia - Sougou, Weldon, Bastos

Rezerve: Minca, Kapetanos, Nicoara, Hora, Piccolo, Celestino, Rui Pedro

Antrenor: Jorge Costa

Ceahlaul: Villadsen - Dumitras, Forminte, Cazan, Tepes - Badescu, Al. Achim, Onciu, Stana - Radovanovici, Cebotaru

Rezerve: Jovici, Marc, Omerbegovici, Gafita, Chitosca, Matheus, M. Constantinescu

Antrenor: Costel Enache

Arbitru: Al. Deaconu, Asistenti: V. Marinescu, A. Constantinescu.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...