Liga 1: CFR Cluj invinge Bistrita cu scandal

Sambata, 29 Septembrie 2012, ora 20:55
3210 citiri

CFR Cluj a castigat meciul cu Gloria Bistrita, scor 5-1, dupa ce a fost ajutata flagrant de brigada de arbitri.

Amenintarile lui Arpad Paszkany catre arbitri, lansate saptamana trecuta, au avut efect. CFR a primit cadou trei puncte dupa un meci in care a fost impinsa de la spate.

Clujenii au deschis scorul in minutul 6 prin Kapetanos, aflat in pozitie de ofsaid, iar dupa ce s-au asigurat ca CFR-ul conduce arbitrii au dezavantajat si mai mult Bistrita.

Echipa lui Nae Manea a avut doua penaltiuri neacordate, ambele in prima repriza.

In schimb, CFR a primit un penalty in minutul 33, dupa un duel intre Kapetanos si Kanon. Grecul a fost lovit intr-adevar de Kanon, insa mai el faultase in atac. Decizia corecta ar fi fost eliminarea lui Kanon, pe care arbitrul a si acordat-o, si fault in atac.

Din penaltiul acordat, CFR a marcat prin Muresan, acesta realizand dubla in minutul 55.

Pe fondul acestor tensiuni, Nae Manea a fost la un pas sa se ia la bataie cu spetactorii clujeni.

De asemenea, in minutul 61, CFR-istul Aguirregaray a fost eliminat pentru o intrare dura cu talpa si va rata meciul cu Steaua.

Chiar si in inferiotate numerica, clujenii au reusit sa mai marcheze de doua ori, prin Bjelanovici si Luis Alberto. Ultimul gol al meciului a fost inscris tot in prelungiri, dar le-a apartinut oaspetilor de la Bistrita. Zahiri a fost cel care a inchis tabela pe contraatac.

C.M.

Firea, încrezătoare că va câștiga Primăria Capitalei: ”Bucureștiul arată mult mai rău decât acum 4 ani”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat vineri că are încredere în şansele sale la alegeri, pentru că Bucureştiul arată "mult mai rău decât acum patru ani"....
BEC a aprobat desființarea Alianței PSD-PNL pentru București. S-au creat alte 6 alianțe pentru toate sectoarele capitalei
Biroul Electoral de Circumscripţie al Municipiului Bucureşti a decis înregistrarea Acordului de desfiinţare a protocolului de constituire a Alianţei Electorale PSD-PNL încheiat la nivelul...
#CFR Cluj Gloria Bistrita, #arbitraje CFR Cluj, #CFR Liga 1, #Bistrita liga 1 , #Liga I