Liga 1: Campioana Romaniei, la pamant!

Sambata, 09 Martie 2013, ora 20:47
3443 citiri

Campioana CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, pe terenul lui CSMS Iasi, intr-un meci din etapa a 22-a a Ligii 1.

Seria neagra a campioanei Romaniei a continuat si la Iasi, unde s-a inregistrat al cincilea meci consecutiv fara victorie in acest an.

Clujenii au aliniat o formatie alcatuita in special din jucatori de rezerve, iar acest lucru s-a vazut si in joc.

Kapetanos si Weldon au ratat ocazii monumentale, insa cei care au deschis scorul au fost iesenii, in minutul 56, prin Milea, dupa o faza fixa.

Cu 20 de minute inainte de final, ardelenii au reusit egalarea datorita unei reluari a lui Ionut Rada dupa o lovitura de la coltul terenului.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ocupa locul 7, cu 34 de puncte, in timp ce CSMS Iasi este pe locul 15, cu 19 puncte.

Etapa urmatoare, CFR Cluj va primi vizita Rapidului, in timp ce CSMS Iasi va juca in deplasare la Pandurii.

C.S.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...