Liga 1: CFR Cluj se impiedica de "lanterna rosie"

Luni, 05 Decembrie 2016, ora 19:55
3151 citiri

CFR Cluj a facut un neasteptat pas gresit in drumul spre play-off, echipa lui Vasile Miriuta impiedicandu-se de "lanterna rosie" ACS Poli Timisoara.

"Ferovierii" au revenit de la 0-2 pe teren propriu, insa nu au reusit decat o remiza, scor 2-2.

Oaspetii de la Poli a dat lovitura pe finalul primei reprize, atunci cand Draghici a reusit o "dubla" intr-un interval de numai sase minute, a doua sa reusita venind insa dupa un offside nesemnalizat de tusier.

Nascimento a redus din diferenta inaite de pauza din penalti si tot el a egalat in partea secunda, de asemenea din penalti.

Dupa ce au reusit sa revina pe tabela, baietii lui Miriuta au dominat, insa nu au mai atacat convingator si, in cele din urma, s-au multumit cu remiza.

ECHIPELE DE START

CFR Cluj: Vatca - Lopes, Larie, Horj, Camora - Nascimento, Rus - Chirita, Omrani, Nouvier - Bud

Rezerve: Minca, A. Muresan, Ene, Paun, Negrut, Juan Cralos.

ACS Poli Timisoara: Straton - Straut, Scutaru, Bocsan, Seroni - Artean, Poparadu - Barbut, Croitoru, Doman - Draghici

Rezerve: Smaranda, Neagu, Popovici, Rosu, Mailat, Carstocea, Vadrariu

Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
#CFR Cluj rezultate Liga 1, #CFR Timisoara rezultate Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #Liga I